Skocz do zawartości
krychu3

Aktualizacje oprogramowania (stock) - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Już mu napisałem ....sprawdził...na wifi i na pakietowych to samo - nie znajduje aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Kolego nie znajduje aktualizacji przez OTA poniewaz ma zapewne niezgodne kompletne csc czyli region. Na screnie widac ze ma soft DBT, a csc XEO i tu moze byc problem, bo jeśli ma pomieszane csc to nie ma aktualizacji przez OTA. Musi wgrac soft XEO sobie za pomocą Odina i po kłopocie.

Niech sobie sciagnie ostatni soft czy to DBT czy XEO i wgra do telefonu za pomocą Odina.

Wgrywajac oficjalny soft nie musi martwic sie o gwarancje, oczywiscie i tak jak napisał kolega telefon z regionu niemieckiego nie podlega pełnej gwarancji u nas w kraju.

dodana zawartość

Niech sprawdzi jaką informacje mu tutaj pokazuje co zaznaczyłem to bedzie wiedział czemu nie ma aktualizacji.

Screenshot_20190320-235634_Settings.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ochkarol

Miałem A8 z dystrybucji włoskiej kupiony w Empiku i analogiczną sytuację. Oryginalne CSC było włoskie a aktualne XEO. Normalnie telefon zaktualizował się do Oreo (i przy okazji oryginalne CSC zmieniło się też na XEO). Także to raczej nie jest powód braku aktualizacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yasiu18

U mnie Też jest XEU i XEO i aktualizacje są. Ja bym stawiał na coś skopanego w sofcie.

Ale też mi to przeszło przez myśl, stąd pomysł na Odina. Jeśli nie pomoże - pełna zmiana CSC czteroplikowcem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo
    22 minuty temu, yasiu18 napisał:

U mnie Też jest XEU i XEO i aktualizacje są. Ja bym stawiał na coś skopanego w sofcie.

Ale też mi to przeszło przez myśl, stąd pomysł na Odina. Jeśli nie pomoże - pełna zmiana CSC czteroplikowcem.

Panowie nie chodzi mi o ten przypadek wyswietlania w Phone info tylko o to jakie ma ustawienia csc jak podałem na screnie. 

Jesli on ma telefon z dystrybucji niemieckiej i ma po wgraniu XEO/XEO/XEO/DBT to powinno widac aktualke, ale jesli ma np DBT/XEO/DBT/DBT lub coś w podobie to wtedy juz nie bedzie widzieć aktualki poprzez OTA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yasiu18

I jest to jakiś trop...
    Dlatego również zalecam wgrać soft Odinem. Wbrew pozorom naprawdę bardzo proste. Jest dużo poradników. Ten:

na 99,9% rozwiaże problem kolegi. Wystarczy tylko trzymać sie instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 godziny temu, jeronimo napisał:

Panowie nie chodzi mi o ten przypadek wyswietlania w Phone info tylko o to jakie ma ustawienia csc jak podałem na screnie. 

Jesli on ma telefon z dystrybucji niemieckiej i ma po wgraniu XEO/XEO/XEO/DBT to powinno widac aktualke, ale jesli ma np DBT/XEO/DBT/DBT lub coś w podobie to wtedy juz nie bedzie widzieć aktualki poprzez OTA.

Resized_Screenshot_20190321-095752_Settings.jpeg

dodana zawartość

Tak wygląda to u kolegi. Dzwonił właśnie do serwisu Samsunga, który twierdzi, że Soft ie zaktualizuj sam...jak wyjdzie 9 dla kraju, który posiada...dla Niemiec wyszedł w grudniu 2018 z tego co widzę. Tak więc opowiadają farmazony chłopakowi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ochkarol
    2 godziny temu, yasiu18 napisał:

I jest to jakiś trop...
    Dlatego również zalecam wgrać soft Odinem. Wbrew pozorom naprawdę bardzo proste. Jest dużo poradników. Ten:

na 99,9% rozwiaże problem kolegi. Wystarczy tylko trzymać sie instrukcji.

Jak nie pójdzie po przywróceniu ustawień to pewnie. Hard reset jest bezpieczniejszy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hael

Tylko, że csc OMN jest dla Włoch I to jeszcze któregoś operatora dlatego nie dostaje aktualizacji

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O masz...to mu best cena zrobiła ...prezent. Masakra jakaś. To go zaraz dobiję tym info.

Co ciekawe ... on nie ma tam żadnych śladów brandingu. 

Cyrk. Czyli albo czeka jak ten operator puści 9 albo wgrywa sam? 

Edytowane przez 225rgnusmas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi