Skocz do zawartości
krychu3

Aktualizacje oprogramowania (stock) - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

ochkarol
    Godzinę temu, spec-naz1 napisał:

Trochę bzduraemoji846.png
    To tak, jakby Microsoft miał przed wydaniem aktualizacji sprawdzać czy aplikacje firm trzecich działają na nowej wersji systemu.
    Pewnie nie jest to przykład dobry 1:1, ale zasada podobna. Do pewnego stopnia Samusung ponosi oczywiście odpowiedzialność, ale to na głowie firm trzecich właśnie spoczywa odpowiedzialność, aby dostosować aplikacje do nowej aktualizacji systemu.

Gesendet von meinem SM-G975F mit Tapatalk

Zgodziłbym się, gdyby bloatware operatora nie było dostarczane razem z systemem. 

Poza tym czy aplikacji operatora nie można odinstalować? Będzie jak XEO, tylko grafika początkowa inna. 

W sofcie Plusa tylko nie da rady odinstalować softu, który może zablokować telefon. 

Edytowane przez ochkarol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaką aplikację operatora idzie odinstalować, muzodajnię ?? Zobacz ile aplikacji jest operatora w systemie to Ci się odechce.  Bo z tego co wiem ŻADNEJ. W Plusie to już całkowicie nic nie zmienisz, jedynie wgranie XEO daje rade lub Root. Soft operatora nigdy nie będzie jak XEO.

Więc operator dostarcza Samsungowi co chce mieć swojego w systemie i to wstawiają. Dostosowanie aplikacji do Samsunga to problem operatora. 

Edytowane przez [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ochkarol

Przejrzałem aplikacje w swoim telefonie (w menedżerze aplikacji). Nie da się odinstalować tylko aplikacji Plus Mega (no i "strażnika rat", którego w innych softach nie ma). Nie mam żadnych aplikacji Plusa - wszystkie odinstalowałem. Także nie tragizujmy. 

Edytowane przez ochkarol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 godziny temu, [email protected] napisał:

To dlaczego ja nie mam tych problemów? 

Może Twój operator coś poknocił bo na XEO nie ma problemow z trybem nocnym.

Operator nie miał jak wpłynąć na moje XEO. Tym bardziej, że podobne błędy mieli inni więc ewidentnie coś nie gra jak powinno i teoretycznie zostało naprawione. Czy rzeczywiście to się okaże dopiero jak rozpoczną wysłać nowy soft.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nie masz jak masz i to te najważniejsze, które ingerują w system !. A jak masz na raty to kolejne. Plus ma całkowitą "łapę" na Twoim telefonie i czy chcesz czy nie tak jest.

dodana zawartość

4 minuty temu, kuba_bed napisał:

Operator nie miał jak wpłynąć na moje XEO. Tym bardziej, że podobne błędy mieli inni więc ewidentnie coś nie gra jak powinno i teoretycznie zostało naprawione. Czy rzeczywiście to się okaże dopiero jak rozpoczną wysłać nowy soft.

Kupiłeś od operatora na raty? czy w niezależnej dystrybucji za gotówkę? Jak na raty to operator ma wpływ nawet na Twoje XEO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ochkarol
    14 minut temu, [email protected] napisał:

Kupiłeś od operatora na raty? czy w niezależnej dystrybucji za gotówkę? Jak na raty to operator ma wpływ nawet na Twoje XEO.

Ciekawe niby jak? W XEO nie ma aplikacji blokujacej telefon (z tego co wiem). Poza tym - żeby nie można było jej odinstalować - Samsung zmodyfikował swoje usługi bezpieczeństwa. Nie można jej odinstalować ani wyłączyć. 

Chodzi o aplikację Info Device Admin. 

Edytowane przez ochkarol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widać że mało wiesz......gdy masz telefon na raty od operatora np. Plus to wgrywając XEO system wykrywa operatora bo musisz mieć kartę SIM włożoną.  Wtedy masz komunikat że zgadzasz się na instalację aplikacji ukryte,j która blokuje telefon. Już to było opisywane na tym forum. Jak nie masz rat nie ma tego komunikatu. Jak masz raty to tego nie przeskoczysz. 

Aplikacja się sama odinstaluje gdy spłacisz telefon !. Podobnie jest za granicą. Temu w zamożniejszych krajach mało kto bierze telefony na raty, w Polsce to kwitnie.

A jest to aplikacja która ingeruje całkowicie w system. Poczytaj o tym a potem pisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    49 minut temu, [email protected] napisał:

XEO w jednej z sieci marketów.

Btw zauważcie że teraz kupując telefon np. w Play, Samsung tak ogarnął soft że działają usługi jak VoLTE od innych operatorów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko pod warunkiem że te inne sieci udostępniają ten system.....z tego co wiem jedynie Plus nie udostępnia VoLTE.

W GB Vodafon ma też opcję nawiązywania połączeń jak masz dobry transfer WiFi, nie musisz mieć dostępu do sieci GSM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ochkarol
    1 godzinę temu, [email protected] napisał:

Widać że mało wiesz......gdy masz telefon na raty od operatora np. Plus to wgrywając XEO system wykrywa operatora bo musisz mieć kartę SIM włożoną.  Wtedy masz komunikat że zgadzasz się na instalację aplikacji ukryte,j która blokuje telefon. Już to było opisywane na tym forum. Jak nie masz rat nie ma tego komunikatu. Jak masz raty to tego nie przeskoczysz. 

Aplikacja się sama odinstaluje gdy spłacisz telefon !. Podobnie jest za granicą. Temu w zamożniejszych krajach mało kto bierze telefony na raty, w Polsce to kwitnie.

A jest to aplikacja która ingeruje całkowicie w system. Poczytaj o tym a potem pisz.

Twoją ostatnia dygresja była zupełnie nie na miejscu. 

Jak już napisałem patrzyłem na telefony od innych operatorów i nie znalazłem tam takiej aplikacji. W Plusie ok. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi