Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
mati3910

Słaba jakość rozmów między Play a T-Mobile

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam telefon Galaxy A5 2017 z siecią Play i mianowicie mam taki problem iż codziennie jak rozmawiam z dziewczyną przez telefon to po  chwili rozmowy następuje taki efekt jak by druga osoba była pod wodą, dzieje się tak po obu stronach. Dziewczyna jest w sieci T-mobile. Mam w telefonie ustawione automatyczny wybór sieci i roaming. Dziewczyna zwykle rozmawia ze mną przez słuchawki ale zauważyłem że nie ma to znaczenia bo i tak po chwili pogarsza się jakość. Dodam że jak jesteśmy w innych miejscach i ze sobą rozmawiamy to jakość rozmów jest ok, ale jak ona jest w domu i ja jestem u siebie to wtedy po chwili pogarsza się jakość. Dodam że na poprzednim galaxy A5 2015 miałem to samo, więc to raczej nie jest wina telefonu mojego, czy możliwością jest że jest to jakiś problem z sieciami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem pomiędzy sieciami jeśli rozmawiasz w RK to jakość jest niższa normalne. Zresztą play w ogóle jakością rozmów nie grzeszy do T-Mobile, Orange czy Plusa im daleko w tej kwestii. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

No właśnie i jest to trochę irytujące bo mimo głośnika na full i tak czasem nie jestem w stanie zrozumieć co mówi druga osoba, i często muszę się powtarzać żeby coś powtórzyła. A czy na przykład ustawienie na sztywno operatora bez roamingu rozwiązało by trochę problem?

Edytowane przez mati3910

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rakers

Rozmowa przez słuchawki ma ogromne znaczenie. Rozmawiam kilkanaście połączeń dziennie. Mam kilka słuchawek i nie każde dobrze zbierają. Sieć nie ma nic do tego. Najlepiej zbierają mi stare Samsungi, JBL bt 40 i 55. Najgorsze do rozmów od LG G4, JBL 100. Efekt butelki pojawia się jak zaslonisz mikrofon jakimś etui.albo słabe słuchawki. Ale najłatwiej powiedzieć że to Play.

Mam w tel dual SIM i używam Play i nju. Jakość rozmów podobna bez i z słuchawkami.

Musisz testować słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

No tak tylko że ja rozmawiam bez słuchawek, bezpośrednio przez telefon a mimo to dziewczyna ma ten sam efekt i mnie dobrze nie słyszy. Etui mam ale zwykłe gumowe i mikrofon nie jest zasłonięty.

Edytowane przez mati3910

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rakers

To co mówisz nie.jest normalne w sensie nie powinno być tak. Sprawdź dobrze telefon, przełóż twoja SIM do innego. Pokombinuj. Efekt butelki miałem na nexus6p ale on ma specyficznie ustawiony mikrofon na tyle i ustawienie tel pod różnym kątem przy uchu skutkowało mniejsza i większą butelką. Ten typ tak miał. Moje dzieci mają A5 i j5 w Play i jest ok. Świetnie głos zbiera i słychać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon myślę ze jest ok, bo na poprzednim a5 miałem to samo, zmieniłem w grudniu na tego i dalej to samo. Chyba że sim do wymiany? Bo czasem mam tak że potrafi mi przyjść sms że ktoś próbował się ze mną połączyć mimo że mam prawie full zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rakers

Ten komunikat o którym mówisz mam w Play i Nju. Mimo zasięgu czasem przyjdzie SMS że ktoś próbował się połączyć.

Pokombinuj z innymi kartami i tel. Posprawdzaj. Nie upieram się że Play jest najlepsza ale w codziennym użytkowaniu jest dobrze. Efekt butelki mialem zawsze na Nexus 6p i słuchawkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@mati3910

Bo to nie jest wina telefonu tylko sieci. Wielokrotnie było poruszane na wielu forach. Niestety ale play od kilku lat nic nie zrobił z tym aby to naprawić także albo zmień operatora albo musisz się przyzwyczaić 

Edytowane przez piotrzet23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi