Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  mam s9+ tez chciałbym zmienić csc, bo ten play leci w kulki poprawki z 1 stycznia. Z tego co wyczytałem to na zmianę na XEO wystarczy jeden kredyt? A teraz prośba użyczy ktoś? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@maxxoo78

1. To nie jest temat o kredyty!!!
    2. Do s9+ nie potrzebujesz
    Wgrywasz soft i tyle.

To jest minimum od czego musisz zacząć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam

W swoim S9+ mam CSC XEU czyli UK i IRE. Czy jest sens zmieniać rom na XEO? Jakie mogą być różnice w użytkowaniu go w Polsce u polskiego operatora?

Edytowane przez mercuryob
    błąd ortograficzny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zulu88
    2 godziny temu, mercuryob napisał:

Czy jest sens zmieniać rom na XEO?

Moim zdaniem nie ma.

Jakie mogą być różnice w urzytkowaniu go w Polsce u polskiego operatora?

Żadne.

urzytkowaniu

Włącz sobie autokorektę ?.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wincenty

@mercuryob

Różnice będą takie że na XEO będziesz mógł sobie włączyć funkcję „ID roz. i ochrona przed spamem” w aplikacji Telefon która doskonale działa na XEO (polskie karty SIM) oraz MMSy (nie pamietam już co tu był za błąd na xeu - UK&IRE), chyba nie chciał się wysyłać bez transmisji danych. Gdzieś o tym pisałem kiedyś, przeszukam forum jak znajdę czas i Ci odpiszę :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zulu88

@Wincenty Piszesz mu co będzie mógł jakbyś wiedział, że nie może. Skąd ta pewność .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mercuryob

Różnice będą takie że na XEO będziesz mógł sobie włączyć funkcję „ID roz. i ochrona przed spamem” w aplikacji Telefon która doskonale działa na XEO (polskie karty SIM) oraz MMSy (nie pamietam już co tu był za błąd na xeu - UK&IRE), chyba nie chciał się wysyłać bez transmisji danych. Gdzieś o tym pisałem kiedyś, przeszukam forum jak znajdę czas i Ci odpiszę :) 

@Wincenty Piszesz mu co będzie mógł jakbyś wiedział, że nie może. Skąd ta pewność emoji848.png.

No ładnie, a już chciałem flashować. Nie ukrywam że w S7 ta funkcja "ID" się przydaje. Może ktoś ma sprawdzone informacje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wincenty

@mercuryob

Wejdę na szybko bo mnie chyba nie zrozumiałeś.

Na 100% ona działa na XEO i u większości polskich operatorów też powinna działać. W Orange i NJU doskonale, a widzę że też masz Orange.

Telefony pochodzące z BTU i XEU nie będą działać w Anglii oraz też w Polsce jak włożysz Polską SIM - trzeba przeprowadzić prawidłową zmianę regionu na XEO (Odin) wtedy ta funkcja się uaktywni.

I jeszcze zapytam przy okazji jak masz teraz? Jest ta funkcja aktywna czy jest nieaktywna (wyszarzona)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@up

Chcę go używać w Polsce z polską sim Orange. Na tą chwilę ta funkcja jest nieaktywna. Do tego wciąż wyskakuje komunikat że znaleziono nowego operatora i mam zresetować telefon. Resetuję i znowu to samo. Nie wiem co jest nie tak ale chyba wgram to XEO. Tak wygląda CSC.

Screenshot_20200522-220513.thumb.jpg.67f1f41fd8436f2f7b920ead479b94da.jpg

Edytowane przez mercuryob
    dodano grafikę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

@mercuryob

Jak wyskakuje tobie ten komunikat o operatorze to napewno masz wtedy 3 opcje do wyboru i wybierasz 1 od góry.

Jak tej opcji nie wybierzesz to wtedy restartuje sie bez żadnych zmian, bo zapewne automatycznie zaznaczona jest 3 opcja, czyli że telefon pozostanie przy tych ustawieniach co są, a jak wybierzesz 1 opcje to zapewne zmieni się tobie csc na XEO, jeśli w tej chwili używasz karty Orange.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi