Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P20 - opinie i wrażenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Jak wasze wrażenia z użytkowania telefonu na dzień dzisiejszy? Jak z jego płynnością działania, baterią? Kilku z was pisało, że przesiedliscie się z Mate 10 pro.  Nie żałujecie? Zastanawiam się między tymi dwoma modelami. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Ja mam mate 10 pro i jest ok. Oba są świetne. Wolę mniejszy p20. Bateria na plus w mate. Ekran jasniejszy w p20.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem od tygodnia w posiadaniu tego urządzenia. Jestem pod wrażeniem jego działania. Wcześniej nigdy nie miałem tej klasy telefonu. Przesiadłem się z p8 lite więc nie muszę nic więcej mówić. Niebo a ziemia, lecz trochę mam kaca moralnego czy dobrze zrobiłem kupując smartfona z 4gb Ramu. Teraz większość smartfonów podobnej klasy ma te 6gb. Zastanawiałem się nad xiaomi mi 8 ale wybrałem huaweia. Mam nadzieję, że to dobry wybór i te 4gb wystarczy na 3 lata bo tyle mam zamiar korzystać z nowego nabytku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@Bosman1705 Skoro do tej pory wytrzymywałeś z P8L, to (nie obraź się proszę ;)) nie jesteś szczególnie wymagającym użytkownikiem i 4GB powinno Ci wystarczyć na te kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie jak kolega wyżej napisał - na P20 aplikacje wczytują się szybciej nie będą w pamięci niż na P8 Lite więc na pewno nie będziesz narzekał na jej brak :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

To napiszę coś od siebie, jako że od weekendu mam ten telefon i zastanawiam się, czy będzie na tyle lepszy w rzeczach, które mnie interesują od Redmi Note 4, by go sobie zostawić. Ostatnią przygodę z Huawei miałem już jakiś czas temu. Było to P8 i wtedy polubiłem nakładkę Huawei. Później wpadł okazyjnie xiaomi, z którego byłem bardzo zadowolony. Tutaj sporo rzeczy na plus, ale np nie ma wielkiej różnicy w szybkości działania. Przepaść jest oczywiście w jakości zdjęć i filmów. Wyświetlacz ma też lepsze kolory i jest węższy, co chyba mi bardziej pasuje. Dźwięk na słuchawkach niestety xiaomi ma lepszy - tzn przynajmniej głośniejszy i bardziej dynamiczny dzięki zastosowanym w Miui profilom słuchawek. A już najbardziej zdziwiło mnie brak możliwości regulacji tonów, gdy telefon puszcza muzykę przez BT - np w samochodzie. W xiaomi działał korektor i potrafił wydusić fajny dźwięk z głośników samochodowych. Chociaż P20 gra czysto. Po mimo kilku lat różnicy nadal nic nie zrobili z irytującymi niektórymi rzeczami, jak np samowyzwalacz w aparacie... Powinien się automatycznie dezaktywować po wyjściu z aplikacji aparatu. Bateria też leci niestety szybciej, ale wiadomo, że note 4 był w tym temacie niedościgniony. Ogólnie jeśli miałbym kupić P20 za normalną cenę, to zdecydowanie bym został przy xiaomi. Jednak wydaje mi się, że za 1400 zł to była dobra decyzja.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

Mam od mc szybkość telefonu ok, aparat ok, dual sim dobrze działa, bateria nie narzekam 4-6 sot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MJ1901

Używam P20 już około 2 tygodnie, przeszedłem z Mate 20 lite, z powodu wielkości. Wielkość P20 jest dla mnie idealna, przed Mate 20 lite używałem Mi6, który miał podobną wielkość. Aparat w P20, jak dla mnie w dzień bardzo dobry, w nocy też ustrzeliłem kilka fotek które są ładne. Wydajność bardzo dobra, nie gubi mi klatek animacji, tak jak było w Mate 20 Lite. Kolor Twilight jest bardzo ładny, używam go bez etui i jak na razie, nie złapał rysek na tyle, plus farba z ramki nie schodzi, tak jak to miało to miejsce w Mate 20 Lite. Dźwięk na dołączonych słuchawkach bardzo mi przypadł do gustu, na przejściówce i słuchawkach od Xiaomi Pro HD, też jest bardzo dobra. Bateria jak na swoją pojemność, trzyma mi od czterech do sześciu godzin. Czytnik linii papilarnych działa błyskawicznie, tak samo jak odblokowanie twarzą. Udało mi się go wyrwać na OLX, używanego przez tydzień za 1200 złotych, więc jak na taką cenę, wydaję mi się bardzo dobrym wyborem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

Też myślałem nad Mate 20 lite ale wziąłem  P20 jednak bo high end i wielkośc ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Zerwałem fabryczną folię ochronną z wyświetlacza i efekt jest zaskakujący. Kolory ładniejsze i ślizg palca jak po lodowisku... Ekran nie palcuje się tak łatwo jak na folii...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi