Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Wynegocjowaliśmy najlepszą ofertę tylko dla użytkowników Forum Android.com.pl! Czytaj więcej.. ×
Wyt22

Smartfon do 1800zł z dobrą baterią, aparatem i wydajnością

Rekomendowane odpowiedzi

Wyt22
    Napisano (edytowane)

Szukam dla siebie telefonu który zastąpi mi Galaxy S2. Służył mi 7 lat, ale niestety większość aplikacji powoduje u niego zadyszkę i to dość sporą, więc pora go odesłać na zasłużoną emeryturę.
    Szukam czegoś z dobrą baterią, niezłym aparatem oraz przyzwoitą wydajnością pozwalającą na dość szybkie uruchamianie i działanie aplikacji. Wydajność w grach mało mnie interesuje ;) To wszystko marzy mi się za 1800zł i jest to absolutny max.

Na chwilę obecną jedynym telefonem który zwrócił moją uwagę jest S7. Są jakieś ciekawsze alternatywy dla niego w podanym zakresie cenowym czy jednak trzymać się tego wyboru?

Edytowane przez PiwakkPL
    Poprawienie nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piwakk

A S7 Edge? :)

Jeszcze większa bateria niż w S7 oraz minimalnie większy ekran.

Poza tym raczej dla większości ładniejszy design ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wyt22

Długo myślałem na flatem lub Edgem, ale jednak ten zakrzywiony ekran mnie nie przekonuje. Mam duże dłonie, a z tym podobno jest problem przy tych zakrzywionych krawędziach, do tego jeszcze dochodzi kupno odpowiedniego szkła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piwakk

Tzn jaki problem? Te przypadkowe kliknięcia ekranu krawędziowego?

Jeśli o to chodzi to mam telefon ponad pół roku i przypadkowo wywołałem panel boczny może dosłownie kilka razy.

Najlepiej chyba iść do jakiegoś sklepu i pobawić się dłużej telefonem. Wtedy będzie pewność czy nadaje się czy nie :)

Co do szkła, to się nie wypowiem bo ja jedynie używam etui.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Entercode

Jesli z dobrą bateria to Edge. Nie mówię ze w wersji flat jest slaba ale możesz byc lekko zawiedziony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    28 minut temu, Wyt22 napisał:

Długo myślałem na flatem lub Edgem, ale jednak ten zakrzywiony ekran mnie nie przekonuje. Mam duże dłonie, a z tym podobno jest problem przy tych zakrzywionych krawędziach, do tego jeszcze dochodzi kupno odpowiedniego szkła.

Jeśli szukasz tel. z dobrą baterią to wybierz edge'a , flat na dłuższą metę będzie Cię irytował , wiem z doświadczenia. Co do ekranu , też mam dość duże dłonie i jedynie na początku zakrzywione krawędzie sprawiały mi problem , po paru dniach to ogarniesz ? Są folie które pokryją cały ekran , ze szkłem do zaokrąglonych ekranów zawsze póki co będzie problem.

Edytowane przez devoured

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wyt22

Pochodzę po marketach i zobaczę jak leżą mi w dłoni oba telefony. Szkoda tylko, że Edge to już 2k kosztuje.
    Oprócz tych dwóch warto nad czymś się jeszcze zastanowić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

Zagięte krawędzie dają irytujące refleksy, są bardziej delikatne od płaskiego szkła i mogą być niewygodne w użytkowaniu. Z ochroną też bieda - folia to żadna ochrona

A co do baterii to po 7 latach z S2 to i ze zwykłej S7 autor będzie zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

S7 już nie będzie dostawał wsparcia (Oreo jest ostatnim androidem w tym modelu), ale to prawdziwie wzorowy smartfon... na jakieś max. 3 lata (to moja opinia). Potem będzie już tylko "smartfon". Dla niektórych to wystarcza, a chyba nie jesteś wymagającym użytkownikiem :) 

W edge będzie bolało, jak trzeba będzie wymienić zbitą szybkę (600-800 zł na dzisiaj), a jest bardziej narażony na zbicie przez krawędzie. Choć wszystko zależy od szczęścia :) Edge pomimo baterii, większym ekranem i krawędziami nie różni się aż tak bardzo od wersji flat. A jeśli przeżyłeś z 7-letnim Samsungiem S2, to myślę, że i z wersją flat byś sobie dał radę :) Fakt, że po jakimś czasie bateria traci.

Inne rozwiązania:

-Xiaomi mi 6 (słabszy aparat niż w S7, nieobsługiwana łączność, brak jacka, ale zasuwa szybciutko...)

-LG G6 (rozdzielczość ciut lepsza, bo większy ekran, ale wydajność słabsza)

-Huawei P10/Honor 9 (słabiutka bateria (3/4 dnia), nagrzewa się przy intensywniejszym użytkowaniu, P10 nieszklany).

-Sony XZ (zupełnie inna jakość aparatu /kto co woli/, nakładka od sony, design i... nie wiem co jeszcze, bo nigdy nie miałam)

To są nowsze "flagowce" niż S7 w tej cenie. Nowsze nie oznacza lepsze - na papierze wyglądają słodko, choć każdy z nich ma swoje i wady i zalety względem S7. Za 3 lata to też będą tylko "smartfony" - tak jak S7.

Edytowane przez magduska512

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1
    Napisano (edytowane)
    28 minut temu, magduska512 napisał:

S7 już nie będzie dostawał wsparcia (Oreo jest ostatnim androidem w tym modelu)

Nie mów "Hop" :)https://android.com.pl/artykuly/112717-android-p-lista-smartfonow/

Do tej kwoty ciężko coś lepszego znaleźć, nawet gdybyś szukał do tych 2000 zł w internetach, to ew s8, ale tam bateria to niespecjalnie pojemna.

Dlatego s7e w tej kwocie najrozsądniejszą propozycją chyba będzie.

Edytowane przez spec-naz1
    wstawiony link

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi