Skocz do zawartości
pepe444

konwerter/obiektyw szerokokątny

Rekomendowane odpowiedzi

pepe444

Czy ktoś używał jakiegoś konwertera szerokokątnego i może polecić/odradzić konkretny model? Na allegro widzę sporo różnych, pasujących "do wszystkich telefonów", ale może jest coś, co do G2 pasuje bardziej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@pepe444

obawiam się, że to nie są dobre rozwiązania.... ćwiczyłem to sam na kamerze DV Sony i na jednym z poprzednich telefonów (nie pamiętam Galaxy S3, Lumia 925 albo HTC One).

Być może są jakieś nakładki dedykowane do konkretnych modeli telefonów (nie wiem czemu ale kojarzy mi się tylko Apple)... w grę wchodzi tutaj idealne spasowanie optyki - zgodność osi, odległość soczewek, żeby zagrały ogniskowe, etc. 

co sam zauważyłem na tych "zabawkach" (celowe słowo) które miałem:

• poza obszarem centralnym duży spadek ostrości
    • zniekształcenia beczkowate - pewnie wiesz o co chodzi - takie rybie oko im bliżej rogów tym gorzej
    • aberracja chromatyczna - im dalej od centrum obrazu tym piksele jakby bardziej "rozszczepione" kolorystycznie
    • ogólny spadek jasności obrazu, we wnętrzach naprawdę ciemno i duże ziarno w związku z tym bo telefon podnosi ISO
    • w jasnych kadrach kiedy powinno być lepiej - niestety nie jest bo obraz wygląda jak za mgłą.

Sorry że nie mam dobrych wieści ale odpuść - szkoda kasy.

Na szczęście jest rozwiązanie, nawet dwa - nazywają się LG G5 i G6  :):) 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi