Skocz do zawartości
Boss

Nagrywanie rozmów na PIE - Natywne - Wgrywanie romu ILO, Wszystko co musisz wiedzieć :)

jeronimo

W telefonach s9+ oraz s9 z softem PIE 9 posiadając Europejską wersję softu nie ma mozliwości nagrywania rozmów za pomocą ACR bez Roota

Wiadomość dodana przez jeronimo

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za głupoty z tym nagrywaniem? Nagrywać można było i nadal można tak samo jak np. notować treść rozmów. Nie można tylko ich publicznie udostępnić, jeśli rozmówca sobie tego nie życzy. Jeśli nagranie chciałbym wykorzystać we własnym celu prawnym nie ma z tym problemu. Dyskusyjne jest jednak kopiowanie nagrań, najlepiej wykorzystywać nagrania z oryginalnego nośnika, bo kopię teoretycznie można podważyć. Najlepiej jeśli "organ" sam skopiuje z oryginalnego nośnika.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Audi_RS

W związku z tym, że mamy nowego androida odświeżam temat czym nagrywać rozmowy telefoniczne. Mi niestety nie działa żaden program, Call Recorder od Skyalex ani płatny ACR, jeden z kolegów pisał że działa mu Total Recorder ale u mnie niestety nie. We wszystkich programach słychać tylko mój głos, nie nagrywa się głos rozmówcy. Czytałem że Android 9 ma całkowicie zablokowana możliwość nagrywania.

RS4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wincenty

@up

Android 9 Pie całkowicie zablokował nagrywanie rozmów, przez co WSZYSTKIE aplikacje przeznaczone do tego zadania stają sie BEZUŻYTECZNE. Dlaczego? Zapytaj Google.

Podobno ma ona trafić do Androida 9.1, szykowanego z myślą o produkowanych przez Gogole smartfonach Pixel 3 (?)

Zablokowanie możliwości nagrywania rozmów to wynik starań o zapewnienie odpowiedniej prywatności klientom sieci komórkowych, które nagrywanie połączeń bez zgody drugiej strony konwersacji uznają za niedopuszczalne.

W Android 9 po zrootowaniu smartfona będziesz mogl nagrywać rozmowy!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pagolik

Podobno to w dużej mierze kwestia nielegalności nagrywania rozmów w wielu krajach, gdzie Samsung swoje telefonu sprzedaje. Wszak co dziwne, spotkalem sie z kilkoma komentarzami, ktore potwierdzały, że ACR dalej działa. Albo trolle albo jakis blad :)

Jedyny sposob na nagranie teraz istotnej rozmowy, to pewnie odpalenie acra i rozmowy na glosniku. Tak, zeby aplikacja rejestrowala dzwiek z glosnika - jak zwykly dyktafon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Budus

Mogą przecież modyfikować soft w zależności od kraju. Wystarczą chęci

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

I acr na pie nagrywa drugiej osoby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    viara

Potwierdzam wszystkie aplikacje przestały działać a nie widzi mi się rootować s9+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ech.. znów. Cenię sobie tę funkcję i do tego bardzo nie lubię jeżeli producenci sztucznie ograniczają możliwości urządzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pagolik

@endrju_pl to nie producenci telefonow, tylko odgórnie Google załatało luke w Androidzie pozwalająca nagrywac rozmowy. Samsung tylko zaimplementował to, co dał Google. Tak, jak chyba wszyscy producenci, bo im to bardzo na reke. Trzeba poczekac, moze jeszcze jakis exploit sie znajdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@pagolik Napisałem "producenci" choć ogólnie miałem w domyśle, że nie lubię jak się ogranicza sztucznie możliwości, nie ważne w zasadzie czy to producent, operator, czy kto tam jeszcze:). Oczywiście mam nadzieję, że znajdzie się jakaś luka, ale bardzo niefajnie, że znowu jest niepewna sytuacja. Ja nie wykorzystuję moich nagrań do złych celów, ale czasami po prostu tyle się załatwia przez telefon, że dobrze byłoby móc później sobie przypomnieć szczegóły. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pagolik

Wlasnie testowalem z kolega Xiaomi MiMix 2S z androidem 9.0 i najnowsza nakladka MIUI. Nakladka MIUI ma wbudowane nagrywanie rozmow i bez problemu dziala. Nagrywa jedna i drugą stronę. Czyli jakos da sie to obejsc nie tracac gwarancji, ale na telefonach typu Xiaomi. Pewnie bardziej to zasluga MIUI.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi