Skocz do zawartości
arek222

Honor 7x vs Xiaomi Redmi 5 Plus (4/64)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym kupić bez ramkowy telefon do max 1100 zł, i właśnie te 2 mam na oku. Czytałem co nieco w internecie, ale mało jest bezpośrednich porównań tych telefonów. W honorze bardzo mi pasuje design, widziałem ten telefon na żywo, mój znajomy go ma, działa świetnie, ma przyzwoity aparat itp, już chciałem zamawiać, ale coś mnie podkusiło, żeby sprawdzić inne możliwości, i znalazłem tego xiaomi i lg q6, lg odpada na starcie przez słaby procesor, więc pooglądałem recenzje xiaomi i teraz mam dylemat, bo telefon też z designu mi bardzo pasuje, wg recenzji ma także dobry aparat, niektóre testy podają, że jest wolniejszy od honora 7x, a niektóre, że to identyczna wydajność.
    Dlatego chciałbym zapytać, czy ktoś ma (miał) kontakt z obydwoma tymi telefonami, i czy są między nimi jakieś różnice w działaniu? Zależy mi, żeby smartfon był dość szybki i miał ekran 18:9, dlatego inne w tej cenie nie wchodzą w grę.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To są 2 bardzo zbliżone telefony. Xiaomi ma lepszą baterię, wydajność bardzo zbliżona, Pytanie brzmi czy warto jest te pare stówek dopłacić bo z tego co widzę Honor jest troszkę droższym telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Viewty

Mam Redmi 5 Plus i moim zdaniem działa płynniej niż Honor 7x znajomego, to pewnie zasługa MIUI > EMUI. Na pewno trzyma dłużej na baterii. 9h SOT na 90% jasności, 24/7 bt połączony z miband2, powiadomienia do opaski. Aparat działa ok, ale bez rewelacji. Moim zdaniem dopłacanie jest bez sensu, szczególnie że nowy r5+ to 800 PLN z polskiej dystrybucji. Ekran w r5+ swietny.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Aparat raczej będzie lepszy w Honorze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najprawdopodobniej tak. Z drugiej strony Redmi dłużej będzie otrzymywał aktualizacje, Xiaomi oferuje długie wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi