Skocz do zawartości
trampowsky

Mi A1 vs OP5T

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Tak, nazwa tematu nie jest błędna.

Obecnie posiadam Mi A1, który "prawie" w zupełności mi wystarcza:

-czysty Android

-szybkie aktualizacje

-dobre wsparcie xda

-4gb RAMu

-wystarczająca bateria

-aktywny czytnik linii papilarnych

Jedyną i w sumie największą wadą jak dla mnie, to dość słabej jakości aparat - zarówno przedni jak i tylni. Odnośnie tylnego, to wiem, że istnieje Google Camera. Obecnie mam wgraną tą apkę i naprawdę widać gołym okiem różnicę względem stockowej apki od Xiaomi. Schody zaczynają się, gdy zaczyna brakować światła, wtedy złapanie ostrości wymaga o wiele więcej czasu, a także zdjęcie przetwarza się o wiele dłużej, niż przy dobrym oświetleniu. Jednakże w aplikacjach typu Telegram, Whatsapp nie da rady korzystać z gcam, więc zdjęcia wychodzą jak wychodzą... Wiem, że można zrobić zdjęcie w Google Camera i wysłać, ale to nie o to tutaj chodzi.

Z racji, że lubię czystego Androida to noszę się ze zmianą na Oneplusa 5T. Na papierze wszystko mi odpowiada, oprócz... Aparatu. Naoglądałem się zdjęć tutaj na forum, na YouTube, pytałem na PW niektórych użytkowników i niestety zdjęcia nie są zadowalające.

Pytanie brzmi: Czy warto dopłacić ponad 1 tys PLN do OP5T, aby odczuć różnicę w obu aparatach względem Mi A1? Czy po prostu, aby uzyskać dobrą jakość zdjęć pozostaje mi kupno Samsunga lub iPhone'a?

Budżet to 2 tys PLN.

Z góry dziękuje za pomocne odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    3 minuty temu, trampowsky napisał:

aplikacjach typu Telegram, Whatsapp

Te apki i tak kompresują/przetwarzają zdjęcia i filmu - zawsze będą dużo gorszej jakości.

Chcesz komuś wysłać dobre zdjęcie - linkuj ze "Zdjęcia Google"(ustaw rozmiar kopii na oryginalny), filmy - Youtube.

Dopłata 1000zł žeby mieć zdjęcia lepsze o ~25% to chyba pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dzidexx

Doskonale wiem o tym, że kompresują, ale zdjęcia wychodzą o wiele lepszej jakości, niż na Mi A1. Telegram, whatsapp podane jako przykład, bo w innych apkach, chociażby Instagram jest ten sam poziom - jak dla mnie bardzo przeciętny i nie odpowiada mi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    15 minut temu, trampowsky napisał:

bardzo przeciętny i nie odpowiada mi.

Sam sobie odpowiedziałeś - zmień jeśli ci nie odpowiada.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dzidexx

Ale skąd mogę być pewny, że będą w 100% lepszej jakości, skoro sam w sobie aparat w OP5T jest jaki jest. Ratuje go Google Camera, ale analogiczna sytuacja, musiałbym strzelać fotki i udostępniać, zamiast od "strzała" w apce. Niestety, na codzień mam ważniejsze wydatki, niż wydawanie pieniędzy na tego typu testy, dlatego pytam jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Santi100
    [mention=374842]dzidexx[/mention]

Ale skąd mogę być pewny, że będą w 100% lepszej jakości, skoro sam w sobie aparat w OP5T jest jaki jest. Ratuje go Google Camera, ale analogiczna sytuacja, musiałbym strzelać fotki i udostępniać, zamiast od "strzała" w apce. Niestety, na codzień mam ważniejsze wydatki, niż wydawanie pieniędzy na tego typu testy, dlatego pytam jak jest.

Aparat w op5t jest bez porównania lepszy od tego z mi a1. Skąd wiem? Bo zrobiłem przesiadkę z a1 na 5t W słabszych warunkach aparat w xiaomi nie istnieje, bo jest zbyt ciemna matryca, a w oneplusie zdjęcia wychodzą bez porównania lepsze jak brakuje światła. Sam system też chodzi dużo szybciej w 5t, nie spodziewałem się takiej różnicy w szybkości

OnePlus 5ᵀ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz zmienić telefon na taki, gdzie aparat jest bardzo dobry, to każdy Ci powie, że 5t nie jest dobrym wyborem.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@thunderbolt

Jeżeli chciałbym bardzo dobry aparat, to bez zakładania tutaj tematu na forum kupiłbym Samsunga lub iOS (ponownie ;) ) Pytam czy nie jest tak tragiczny, a czy w 100% odczuje skok wzgledem A1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To bierz. Jest dobry.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@trampowsky W Twoim budżecie to może jednak lepiej S7 Edge np, żebyś potem nie żałował, że w OP5T nie jest idealnie.

Swoją drogą to nie miałeś kiedyś OP5?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi