Skocz do zawartości
Łukasz1403

Aktualizacje oprogramowania dla J7 - opinie i wrażenia, dyskusja ogólna.

Rekomendowane odpowiedzi

melis

@Cezary Rogala a soft ze strony, czy  przez SamFirm? Proponował bym pobrać jeszcze raz soft, najlepiej przez SamFirm, 4ro plikowy z zastosowaniem pliku PIT.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@melis Ze strony pobierałem... więc spróbuje przez SamFirm, gdyby to nie dało rady będę się odzywał. Dzięki za wskazówki :D

dodana zawartość

@melis niestety nic to nie pomogło... masz może jeszcze jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też aktualizacja po OTA przebiegła sprawnie.

Zauważone rzeczy:

plusy:

- częściowo zniknął problem z transmisją danych komórkowych Orange w roamingu, w końcu za pomocą przewidywalnej moteody mogę się połączyć (najpierw włączam tryb danych Auto2G/3G i po złapaniu połączenia ustawiam na Auto2G/3G/LTE). Nie wiem, z czego to wynika, ale inaczej nie mogę uruchomić transmisji danych komórkowych w roamingu. Taką metodę zasugerował mi dział techniczny Orange. Z Andorid 7.0 nawet ta metoda nie pomagała. A dane komórkowe w roamingu Orange prawie nigdy nie chciały działać. Oby ta poprawa była trwała.

-da się w końcu niby wybrać kartę preferowaną lub jej brak, ale i tak nadal są dwie ikony słuchawek w aplikacji Telefon, więc i tak trzeba wybierać ręcznie kartę, z której chce się zadzwonić. Opcja ta więc nadal nie działa poprawnie.

minusy:

-po każdym odblokowaniu telefonu za pomocą linii papilarnych na krótko pojawia się informacja w górnym pasku "Telefon odblokowano za pomocą...". Irytujący komunikat. Da się to wyłączyć?

-z ustawień Wi-Fi zniknęła opcja dotycząca podtrzymania Wi-Fi. Tam zawsze miałem ustawione na "nigdy". Wówczas przy zablokowanym telefonie i bezczynności Wi-FI się wyłączało (oszczędność baterii), teraz chyba działa cały czas. Teraz jest jedynie opcja automatycznego włączenia po rozpoznaniu lokalizacji, co mnie nie interesuje.

Edytowane przez rezyser222

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis
    24 minuty temu, rezyser222 napisał:

-z ustawień Wi-Fi zniknęła opcja dotycząca podtrzymania Wi-Fi.

Rzeczywiście, nie ma tej opcji nigdzie .Co do inf o odblokowaniu, to uważnie się przyglądałem i nie widzę czegoś takiego u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to znaczy, ze lezacy przez noc telefon caly czas jest polaczony z WiFi?

Jak sie to ma do oszczedzania baterii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    artb

U mnie aktualizacja poszła sprawnie przez ota .z nowości to zauważyłem nowe style zegara always display które można pobierać. Jedyny problem to nie mogę się zalogować do Samsung account 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

@artb w menu ustawień, w prawym górnym rogu jest ikona konta samsung. Jak byłeś zalogowany przed aktualizacją to nic się nie powinno zmienić.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    artb

Błąd przetwarzania wyskakuje. Sesja wygasła. Może reset hasła zrobię?

dodana zawartość

Udało się

Zalogowałem się przez stronę i musiałem uzupełnić dane. To na telefonie już poszło logowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę że co nie którzy już dostali aktualizację na swój telefon, ja na swoim jeszcze nie dostałem takiej informacji, a mam J7 z wolnej sprzedaży.

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi