Skocz do zawartości
spec-naz1

Bateria - dyskusja ogólna i statystyki

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie był problem z baterią gdy kupiłem telefon z brandem Play i nie miał najnowszej aktualizacji (w stosunku do XEO). Bateria trzymała ok. 1 dnia. Parę dni temu jednak wyszła aktualizacja i z baterią jest dużo lepiej - trzyma około 2 dni. Oczywiście lokalizacje powyłączane, always on display również, i ustawiony tryb 3G (nie LTE).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    5 godzin temu, gruby zawiadowca napisał:

Trzeba wyłączyć kilka opcji które nie wpływają na funkcjonalność telefonu, a mogą znacznie poprawić czas pracy na jednym ładowaniu.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Np jakie opcje wyłączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

@dans12949

Jest kilka opcji w ustawieniach. Np wchodzisz w aplikacje i wyłączasz lub odinstaluj te, których nie używasz, np Gear VR, Game launcher, one drive. 

W ustawienia > Połączenia > Użycie danych > wyłączasz dane dla aplikacji których tego nie potrzebują lub nie musisz mieć od nich powiadomień. 

W sumie w dziale S7 jest temat o optymalizacji. Wciąż jest przydatny i nawet aktualny na S9. 

dodana zawartość

Screenshot_20180402-064338_Settings.thumb.jpg.557c275ff8398032dfec0f6d5627be8b.jpgScreenshot_20180402-064353_Settings.thumb.jpg.e723dc9824df4c1feaa5d186a16d2730.jpg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    meegi

potwierdzam, bateria leci w zastraszającym tempie. Porównując z ip 7, którego również używam - niebo a ziemia. Żadnego nie oszczędzam, dane w tle włączone, lokalizacja, wifi itp.

Przy normalnym wykorzystywaniu ,roczny iphone  ip7 vs samsung s9 bateria w iphone SPOKOJNIE wytrzymuje mi 1-1,5dnia a samsunga LEEEDWO 20 godzin(wychodząc z pracy o 16.00 naładowana bateria w s9 na 100%, rano zaraz po przebudzeniu mam 30-40% max). Telefon głównie używam do dzwonienia + portale społecznościowe. Już sie boje co będzie jak trochę bardziej zacznę męczyć tego samsunga...

• Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kinus

Również używałem ip7 od nowości, i niestety porównując ją z s8 lub s9 to niestety daleko jej było do Samsunga.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    36 minut temu, kinus napisał:

Również używałem ip7 od nowości, i niestety porównując ją z s8 lub s9 to niestety daleko jej było do Samsunga.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Musiałeś mieć trefny egzemplarz. Korzystałem z 8 i 7 i niestety bateria samsunga 8 i s9 nie dorasta do pięt tej z Apple.  Najlepsze jest to, ze iphone ma baterię 1800mAh.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem zwykłą s9 bo chciałem mniejszy tel, obawiałem się trochę baterii i mialem racje, totalna tragedia jak w s6, tel min 2 razy dziennie musze ładować, przeglądając tylko fb, messenger i smsy, na Note 8 spokojnie jeszcze ogladalem filmiki na yt i gralem, starczylo baterii na caly dzien, a tutaj wystarczy patrzec na niego a procety w oczach leca, zaluje ze nie wzialem wiekszej chociaz slyszalem ze tez jest gorzej niz s8plus 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

Gdybyście zeszli trochę niżej, niż 5h dziennie z tej prądożernej aplikacji Facebooka, to nie musielibyście ładować telefonu dwa razy dziennie. 

Sam mam Facebook, ale bez przesady. Mi jest ciężko zejść z baterią do 20%.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Koko35

Niestety, znacznie gorzej trzyma bateria niż w S8, nie wiem czemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie po to kupuje nowy tel zeby ograniczac sie z kozystaniem z jego funkcji bo to mija sie z celem, ostatnio kozystalem z wielu tel s8+,note8,lgv30,huawei p20 ale zaden tak kiepsko nie trzymal mimo ze z pozostalych kozystalem intensywnie, a tutaj, o godz 12.20 54% baterii w tej chwili jest 14.30 i mam 28% mimo ze napisalem tylko kilka wiadomosci na messengerze i przegladalem kilkanascie min forum i fb

dodana zawartość

14.53 odpis na jednego posta plus sprawdzenie godziny 21% baterii :)

Edytowane przez thomas516

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi