Skocz do zawartości
mountain99

Połączenia głosowe - zrywanie, nie słychać rozmówcy, rozłączanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od 2 dni permanentny problem który wcześniej przez kilka tygodni użytkowania Sensation nie istniał.

Otóż bardzo często zdarza się że przestaje się słyszeć z rozmówcą a następnie rozłącza mi rozmowę. Dzieje się tak przy przełączaniu sieci z GSM na 3G. Ustawiłem teraz na ciągłe 3G i wszystko jest ok jednak w domu zasięg 3G mam bardzo słaby i muszę mieć ustawione na automat.

Co się mogło stać? Nie instalowałem nic ostatnio, po prostu od wczoraj praktycznie nie mogę prowadzić rozmów >:( w trybie auto.

Spotkaliście się z tym, można to jakoś naprawić?

ROM mam stockowy z Orange i może to jego wina? Nie chcę jednak wgrywać innego romu a na tym do tej pory wszystko było ok :eek:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może to wina nadajników 2G w twojej okolicy. Możliwe, że są serwisowane. Staraj się działać na auto. Jesli jest 3G to bedzie 3G i tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinieneś zacząć przyzwyczajać się do tego typu zjawisk. Mieszkam na granicy zasięgu nadajnika(1-go), i takie sytuacje zdarzają mi się dość często. Zwłaszcza jak chodzę po mieszkaniu w trakcie rozmowy. Mogę się też mylić i Twój przypadek to nieszczęśliwy zbieg okoliczności - albo jakieś prace przeprowadzane na nadajniku, duże obciążenie sieci. Niedługo Orange będzie udostępniał swoje nadajniki dla Play'a więc sytuacja może się jeszcze pogorszyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak właśnie przypuszczałem że to wina sieci. Gdyby to telefon był winny to chyba miałbym tak od początku a problem pojawił się w poniedziałek. Tak czy inaczej jestem zdrowo wkurzony.

Problem rozwiązało ustawienie na stałe sieci GSM z tym że teraz internet działa z taką prędkością że szkoda gadać >:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kregon

Niestety mam dokladnie to samo. Tez przy przelaczaniu rodzaju sieci. A niestety w biurze mam tak, ze jak przesune telefon chociazby o 10cm to juz lapie inny nadajnik :/

I mam wrażenie, że dzisiaj się to znacznie nasililo...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Teraz chyba weszło to, że Play może używać nadajników Orange (poza swoimi i tymi Plusa), więc tak jak nasza pomarańczowa sieć nawalała bardzo, tak teraz będzie nawalała jeszcze bardziej :mur:

Ja w biurze miewam tak, że przesunięcie telefonu o 10cm powoduje nie zmianę nadajnika, a zmianę stanu zalogowania do sieci (w obrębie dwóch opcji: jest i nie ma). Aż się boję tego co to będzie, kiedy ta "moja" sieć będzie jeszcze bardziej oblegana przez kolejne telefony...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, to nie wina sieci!!!! Miałem tego tak serdecznie dość że postanowiłem dać telefonowi ostatnią szanse. Zrobiłem HR i wszystko wróciło do normy. Jednym słowem Android w Sensation nie ma niestety nic ze stabilności produktów z BBos czy iOS. Szkoda. Bardzo się zawiodłem bo myślałem że ten system wreszcie jest stabilny i pewny. Myliłem się niestety.

Jak na razie problem się nie powtórzył i nie rozłącza mi rozmów. Pojawił się za to nowy problem - gdy wykonuje kilka rozmów pod rząd to dialer wariuje. Naciskam żeby zadzwonił a ekran połączenia potrafi pokazać się dopiero po 20 sekundach >:( Paranoja...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kes

Kurcze, mam ten sam problem z SGS2, też Orange. Chciałem go zamienic, właśnie z tego powodu na Sensation, ale widzę, że tu to samo:/.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam problem.

Ktoś do mnie zadzwoni, nie słychać rozmówcy po czym rozłączenie rozmowy...

Dopiero można się do mnie dodzwonić za drugim razem.

Myślałem, że to kwestia softu, ale zmiana na nic nie pomogła...

ehhh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie... mam jednego podejrzanego? Powiedzcie, jeśli macie problem z przerywaniem rozmowy... macie może zainstalowane Endomondo??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi