Skocz do zawartości
mountain99

Połączenia głosowe - zrywanie, nie słychać rozmówcy, rozłączanie

Rekomendowane odpowiedzi

eathan

Problem o którym wspominałem wcześniej zniknął po wgraniu nowego romu. Dla testów wgrałem testowy rom ICS 4.0.3 od HTC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amon87

Mozna jeszcze sprobowac uzyc kodu w dialerze *#*#4636#*#* i zmienic na GSM auto (PRL) albo CDMA auto. U mnie to pomoglo przy wariujacym zasiegu w Play.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienie to eliminuje też problemy ze słabym zasięgiem w Play na HTC Sensation Z710e, gdy słuchawka na siłę próbuje łączyć się przez CDMA i rozłącza rozmowy przełączając się z GSM na CDMA i z powrotem. Po wprowadzeniu powyższego ustawienia połączenia są stabilne. Sprawdziłem - działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety moja dwumiesięczna Sensacja XE ostatnio ma własnie takie humorki... mniej więcej co drugie połączenie (ale tylko odebrane) kończy się zerwaniem połączenia po sekundzie, może dwóch... Co dziwne rozmówca mnie słyszy, ja rozmówcy już nie i zrywa połączenie... strasznie to irytujące :( Dodam, że soft mam ICS 4.0.3 Sense 3.6 bez żadnych kombinacji i modyfikacji

Przyznaję, że póki co jestem zawiedziony telefonem zwłaszcza w porównaniu do poprzedniego Wildfire'a, którego po dwóch latach mojego użytkowania dalej dzielnie służy małżonce bez najmniejszego focha...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To mój pierwszy post więc Witam Wszystkich.

Panowie czy jesteśmy skazani na takie paranoje ze strony naszych sensacji :zdegustowany: Już odchodzę od zmysłów! Czy jedynym wyjściem jest go sprzedać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wklepałem ten kod *#*#4636#*#* i ustawiłem GSM na auto. Póki co (kilka rozmów przychodzących) i jest ok. Ale zauważyłem coś innego: nieporównywalnie lepszą jakość połączenia ! Wreszcie słysze rozmówcę jakby stał tuż obok... wyraźnie, czysto... zobaczymy jeszcze jak będzie ze zrywaniem połączeń...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od dłuższego czasu występuje w moim sensation pewien problem z odbieraniem połączeń. Problem pojawia się gdy telefon jest nieużywany przez jakiś czas(kilka- kilkanaście minut). W chwili odebrania połączenia nie słychać rozmówcy, a następnie pojawia się komunikat o nieodebranym połączeniu. Jeżeli ktoś do mnie zadzwoni jeszcze raz, mogę już normalnie odebrać połączenie. Sprawdzałem już wiele romów i na wszystkich problem istnieje. Zmieniałem Radia, firmware'y ale nic nie pomaga. Mam wrażenie, że może to mieć związek z przechodzeniem telefonu w deep sleep. Miał już ktoś może podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj zmienić minimalne taktowanie procesora przy wyłączonym ekranie. Zapewne masz 192, ustawę 384 i sprawdź wtedy.

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To tez już sprawdzałem. Akurat mam 384 i nic się nie zmieniło. Jest jakaś opcja żeby wyłączyć deep sleep? To by pewnie wpłynęło bardzo na żywotność baterii ale chciałbym sprawdzić czy coś by się zmieniło w temacie urywanych połączeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi