Skocz do zawartości
filjusz

Brak zasięgu sieci - radio wyłączone - RN3P Kenzo

Rekomendowane odpowiedzi

filjusz

Witam

Mój problem wygląda następująco: klient przyniósł mi telefon z problemem: nie działa aparat. Faktycznie, aparat nie działał i wyskakiwał komunikat "nie można połączyć z aparatem". Pomyślałem, że to coś tam w środku więc rozebrałem telefon i okazało się że wszystko jest ok. Zacząłem więc wgrywać soft i... Niestety po ponownym uruchomieniu telefon nie miał: Wi-Fi, Bluetooth i sieci (brak IMEI)

Po wielu perypetiach udało mi się naprawić imei, wifi i bluetooth ale po włożeniu karty telefon nie łapie zasięgu. Telefon normalnie czyta kartę ale nie można dzwonić, jest komunikat "no service" i "radio wyłączone". 

BL zablokowany, jakieś pomysły Pany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukaj w sieci pojęć QCN i QPST - powinno pomóc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    filjusz

@maxikaz72 Czy do tego potrzebny jest odblokowany bootloader? Pytam ponieważ przy próbie odblokowania mam w programie mi unlock komunikat: Current account cannot unlock this device

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    filjusz

Ok. Udało mi się to naprawić samemu. :)

Nie działał: aparat, wi-fi i bluetooth (brak adresu mac i adresu bluetooth) brak numerów imei i meid oraz wyłączone radio. 

Mam redmi Note 3 pro kenzo, oto co zrobiłem:

Wgrałem miflashem global stable 7.5.3.0 - efekt: brak imei (1 i 2), brak aparatu, wifi i radio wciąż wyłączone (największy problem jak się okazało) 

Po wgraniu mi flashem 7.5.3.0 bezpośrednio odblokowałem bootloader nieoficjalną  metodą po czym odpalilem telefon i użyłem komend:

- Fastboot erase fsg

- Fastboot erase modemst1

- Fastboot erase modemst2

- Fastboot erase boot

- Fastboot erase system

-  Fastboot erase userdata

- Fastboot erase cache

Ponownie wgrałem mi flashem 7.5.3.0 

Odpalilem telefon i - o dziwo miałem bluetooth i wifi! :)

Następnie zabrałem się za rootowanie telefonu, użyłem do tego kingroota, włączyłem debugowanie, udzieliłem uprawnień roota i zacząłem naprawiać imei programem dual imei writer qcn od qualcomma

W efekcie w programie wyskoczyło pass, zrestartowałem telefon i imeiu wciąż nie było :(

Nie poddawałem się i ponownie wgrałem mi flashem 7.5.3.0, tym razem dla odmiany z opcją lock bootloader 

Imei, wifi i bluetooth działał! Niestety wciąż miałem komunikat "no service", radio wyłączone i aparat był cały na czarno po odpaleniu apki

Wpadłem więc na pomysł wgrania modemu z bliźniaczego do kenzo telefonu, czyli - kate :)

Wgrałem 7.5.30, odblokowałem boota i bezpośrednio po tej operacji bez uruchomienia telefonu użyłem komendy:

Fastboot flash modem NON-HLOS.bin 

Odpaliłem telefon i bum! :D telefon łapał sieć i nie pokazywał komunikatu "radio wyłączone" 

Aparat wciąż nie działał, więc zabrałem się za ostatni problem.

Po wielu godzinach prób i błędów, wpadłem na pomysł zrobienie backupu modemu i partycji efs i wgrania cyjana 15.1 

A więc: clean flash and lock.bat 7.5.3.0--->nieoficjalnie odblokowany bootloader----->flash twrp przez fastboot----->w recovery flash cyjana 15. z gappsami----->po flashu znowu reboot do trybu fastboot------>fastboot flash modem NON-HLOS.bin----->reboot system 

I wszystko pięknie działa :P co ciekawe telefon nie chce działać po wgraniu żadnego miui ami modemu od kenzo, tylko te od kate działają :D

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi