Skocz do zawartości
skar12

Serwis i gwarancja - opinie oraz pytania przed wysyłką telefonu.

Rekomendowane odpowiedzi

penguino

Taka była procedura naprawy/wymiany. Ja się nie zagłębiałem, oni też nie, i tak producent płaci.

Edytowane przez penguino

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oort

Mówili, że wymiana wyświetlacza jest potrzebna przy wymianie baterii, bo to on jest głównym poniekąd "zżeraczem" baterii. Nie rozumiem jak można być oderwsnym od rzeczywistości nie wiedząc nic o tej sprawie...

Wysłane z mojego VKY-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    McHush

W każdym telefonie głównie ekran ciągnie baterię, Ameryki nie odkryłeś...
    A czemu w serwisie Huawei wymieniają ekran razem z baterią? Może nie umieją wymienić baterii tak, żeby nie uszkodzić ekranu, może im się nie chce, a może po prostu doją ludzi na kasę :D
    Ja mam zupełnie inne doświadczenie, także nie jest to żadna konieczność. W każdym poradniku przedstawiającym wymianę baterii w P10/P10 Plus nie ma słowa o tym, że trzeba wymieniać jednocześnie ekran.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darrr
    [mention=388427]penguino[/mention] Dziwna sytuacja. Sprzedałem swojego P8 koledze, który odesłał go do serwisu w celu wymiany baterii (nie gwarancyjnej, odpłatnej) i po prostu wymienili baterię. Tak samo z P9 mojej dziewczyny. Mówili wam czemu wymieniali też wyświetlacze?
    Ja właśnie dostałem na wymianę P10plus bo do mojej P9 nie było wyświetlacza a baterie wymieniają tylko z nim . Takie info było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    McHush

Ok, ale mówicie o naprawach gwarancyjnych, a w takich często wymieniają całe telefony, bo nie mają części, nie opłaca im się naprawiać, albo naprawa by się przedłużała.
    Nie da się już w przypadku naprawy odpłatnej zlecić tylko wymianę baterii? Ostatnio była nawet jakaś promocja, że taniej wymieniali baterie i nie było słowa o wyświetlaczu.

Edytowane przez McHush

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oort
    Ok, ale mówicie o naprawach gwarancyjnych, a w takich często wymieniają całe telefony, bo nie mają części, nie opłaca im się naprawiać, albo naprawa by się przedłużała.
    Nie da się już w przypadku naprawy odpłatnej zlecić tylko wymianę baterii? Ostatnio była nawet jakaś promocja, że taniej wymieniali baterie i nie było słowa o wyświetlaczu.
    Nie. W trakcie rozmowy z Panią, która pracuję i obsługuję Autoryzowany Serwis Huawei powiedziała, że nie jest możliwe wymiany samej baterii, ponieważ stwierdziła, że głównym problemem spadku energii baterii jest wyświetlacz. Jak to usłyszałem myślałem, że po prostu padne i wyryje o beton. Bardzo szybko znudziła mnie rozmowa z nią, bo nie była rzeczowa i sądzę, że wiarygodna a wymiana wyświetlacza razem baterią jest to po prostu wydojenie klientów z kasy! Nie widzę powodu wymiany wyświetlacza na nowy, choć nie wiem jak zinterpretować w ich mniemaniu konieczność wymiany baterii? Jakie procesy tworzą się w tym wyświetlaczu, że kwalifikuje się razem z baterią do wymiany? Nie wiem związki chemiczne, fizyczne? Przepięcia jakiś podzespołów czy silne absorbowanie na czynniki atmosferyczne tj. jak słoneczna pogoda? Nie wiem, nie wiem, to wydaje się dość wszystko zagmatwane, ale przechodząc do sedna w rozmowie zapytałem się jaka jest cena za wymiane tych podzespołów, ona szukała i nie mogła znaleźć bo tylko miała cennik do P10 Lite. Zażenowany tym byłem jak taki Autoryzowany Serwis funkcjonuje nie mając nic na porządku, żadnych ogarniętych rzeczy dotyczące nawet cennika do poszczególnych modeli telefonu. Kiedyś zajrzałem na stronę Huawei i cennik się totalnie zmienił gdzie cena wcześniejsza za wymianę baterii w Huawei kosztowała 35 zł to teraz kosztuje 185 zł. Nie wiem kto spełnia i ustala te cenniki. Niedość, że jest chaos w aktualizacjach to jeszcze problem z funkcjonowaniem struktury ich działalności. To jest jedna wielka MASAKRA!!!

Wysłane z mojego VKY-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi