Skocz do zawartości
Bartek Cyber

Wydajny smartfon z mocną bateria i niezłym aparat. [1000PLN]

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję godnego następcy p8lite, którego za tydzień będę już użytkował przez 2 lata. Potrzebuję większej wydajności, bo teraz łapie bardzo często ścinki, oraz większej baterii, która da radę wytrzymać ~dzień w mieszanym cyklu wi-fi/transmisja kom, a także z wlączonym BT i podłączonym MiBand2 (teraz przy połączeniu nie wyrabiam czasem 2h SoT, po odłączeniu jest nieco lepiej, max 3h). Niezbędny także Dualband wi-fi (przy włączonym BT mam strasznie niskie transfery i wysokie opóźnienia na wi-fi) i niezły aparat do video i foto. Oczywiście jakość wykonania i design też powinien być przyzwoity. NFC dobrze jeśli będzie, ale nie wymagam (nigdy nie użyłem przez 2 lata). Myślałem poprzednio o Mi6, ale bryła trochę monotonna, no i ma już rok, a cena jakoś zawyżona. Nie chciałbym wydać więcej niż 1000 zł. Ciekawie zapowiada się Redmi Note5 Dual AI, moje wymagania spełnia też Asus Zenfone 5, ale nie wiem jak będzie z ceną. Co myślicie, może macie inne typy? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Entercode

Honor 8?

Mi A1?

Gdzie chcesz go kupić? Nowe czy używane też wchodzą w grę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowe, może być z Polski, ale też z Gearbest/Banggood/Ibuygou

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A który model Xioami warto kupić teraz? Bo korzystam z porównywarek dostępnych w Internecie ale nie bardzo wiem, co wybrać bo wszystkie te modele wydaja się fajne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Z Xiaomi w zbliżonej cenie:

Mi A1, Redmi Note 5(Redmi 5 plus), Redmi Note 5 pro, Mi Note 3, Mi Note 2(dziś za ~280$ Gearbest z kodem) wszystkie wersje 4/64 Gb lub więcej.

@up & @uup

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do 1 tys PLN:

-Mi A1 (jeśli ważniejszy jest aparat i częste aktualizacje)

-Redmi Note 4 4/64 (jeśli ważniejsza jest bateria).

Oczywiście biorąc pod uwagę tylko polską dystrybucję.

Edytowane przez trampowsky

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z nówek Honor 8 - zdecydowanie najkorzystniej wypada cenowo.
    Alternatywy to droższa P9 (model bliżniaczo podobny do P9) lub Mi A1 ale tutaj uważałbym z aparatem. Nie jest aż tak bardzo rozbudowany jak w P9 gdzie znajdziesz różne tryby w tym monochromatyczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. 

Napisze krótko.  Szukam telefonu do 1000zl priorytetem jest bateria i w miarę najlepszy aparat do tej kwoty oraz płynność działania nie gorsza niż w s7. Dodatkowo miłym dodatkiem było by wspieranie do nowych aktualizacji, szybkie ładowanie i USB typ C.  Możecie coś polecić sensownego. Nie chce przekroczyć 1000zl a im taniej tym lepiej. 

Edytowane przez spec-naz1
    Temat połączony z podobnym już istniejącym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rudi40

Cześć :)

Też zastanawiam się nad nowym telefonem do tej kwoty i mocno nakręciłem się na xiaomi redmi note 5, ale nie wiem czy przesiadka z s6 edge plus się opłaca.

Mimo wszystko polecam zainteresować się tym modelem, bo ma prawie wszystko czego szukasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do 1000zł trzeba iść na kompromisy - nie dostaniesz w tej kwocie telefonu, który będzie stosunkowo nowy, aby otrzymywał aktualizację systemu, posiadał aparat porównywalny do S7 (jeden z topowych aparatów) oraz będzie długo pracował na baterii. Albo jedno, albo drugie.

Wydajność, bateria oraz w miarę dobry aparat na średnią półkę - Redmi Note 5, 1049zł wersja 4/64. 

Jeżeli nie zależy Ci na oficjalnych aktualizacjach, wtedy pozostają starsze flagowce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi