Skocz do zawartości
microocean

Nubia Z11 Max - nie działa skaner linii papilarnych, głośnik, nie otrzymuję powiadomień.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze smartfonem ZTE Nubia Z11 Max. Kupiłam z zagranicy telefon fabrycznie nowy, zapakowany itd. Używam go od tygodnia. Od samego początku nie działał czytnik linii papilarnych (no chyba, że coś źle robię, że nie chce mi zeskanować odcisku palca). Po trzech dniach użytkowania przestał działać głośnik. Dodatkowo na pasku nie wyświetlają mi się żadne powiadomienia z wyjątkiem smsów i nieodebranych połączeń. Telefon nie informuje mnie o nadejściu maila itd. Zastanawiam się, czy te problemy są kwestią błędów systemu. Na telefonie jest Android 5.1.1. Próbowałam go sama upgradować przy użyciu ROM Installer, ale program nie pokazuje mi żadnych dostępnych ROMów. Czy jest jakieś rozwiązanie w tej sytuacji? Czy te problemy to kwestia systemu czy samego urządzenia? Jako osoba zielona w temacie smartfonów i Androida, bałabym wdzięczna, gdyby ktoś mógł mi to wyjaśnić w prosty sposób.

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku. Proszę nazywać tematy tak, aby krótko streszczały poruszany problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też mam problem ze skanerem linii papilarnych, choć mam Androida 6.0.1. Po resecie do ustawień fabrycznych działa kilka razy i potem przestaje działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem ROM ze strony: https://forum.xda-developers.com/android/development/rom-comborom-nubia-z11-max-based-stock-t3484662 i skaner linii papilarnych działa wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi