Skocz do zawartości
titus78

Ładowanie bezprzewodowe - brak zmiany na szybko/wolno

Rekomendowane odpowiedzi

szakul

Oczywiście że nowa ładowarka dedykowana do S9/+ jest składana ... (EP-PG950BB). Albo na płasko albo podstawka.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    titus78
    No u mnie się sprawa wyjaśniła. 
    [mention=375200]todomnie28[/mention]
    Myliłem się, to nie była ładowarka od S7, tylko starsza od Samsunga Tab 1 (5V, 2A), która ślicznie ładowała S7 Edge zarówno wolno jak i szybko (chociaż sama ładowarka tego nie wspiera). Zapomniałem o tym, bo jest podłączona pod samym środkiem łóżka. 
    Po zamianie ładowarki na tą z S7, voila, szybkie ładowanie plus pojawia się opcja w ustawieniach zaawansowanych żeby włączyć/wyłączyć szybkie ładowanie bezprzewodowe. 
    Więc [mention=45935]titus78[/mention], zapewne chodzi o ładowarkę. 
    Ale jaja. To nowa ładowarka od Samsunga S9+ (model EP-TA20EBE) podłączona przewodowo do telefonu wzbudza szybkie ładowanie a już ta sama podłączona do zestawu bezprzewodowego nie radzi sobie z tym?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Oczywiście że nowa ładowarka dedykowana do S9/+ jest składana ... (EP-PG950BB). Albo na płasko albo podstawka.
    Teraz to już mam mętlik. W Brand Store powiedzieli mi, że nie i na necie te wszystkie do S9 też są pokazywane bez możliwości składania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szakul

Tutaj są pokazane chyba wszystkie bezprzewodowe ładowarki Samsunga

Ja mam tą przedostatnią (stojąca) którą kupiłem do S7, ale sprawdza się też z S9. Tylko nie jest składana. Ta ostatnia jest składana, chyba że jest jeszcze nowsza a ja o czymś nie wiem :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

@Merauder

Ta EP-PG950BB ma w nazwie "convertible" więc jest składana. Dobrze wiedzieć.

dodana zawartość

Ale jaja. To nowa ładowarka od Samsunga S9+ (model EP-TA20EBE) podłączona przewodowo do telefonu wzbudza szybkie ładowanie a już ta sama podłączona do zestawu bezprzewodowego nie radzi sobie z tym?

Źle zrozumiałeś. Nawet nie podłączyłem ładowarki od S9 do bazy. Ta która ładuje bezprzewodowo tylko w trybie wolnym jest od starego tabletu Tab 1, którego już nie mam, ale ponieważ ma duże wyjście (5V, 2A) nadawała się idealnie do bazy bezprzewodowej. Na S7 o dziwo można było ładować bezprzewodowo wolno i szybko. Na S9 ten numer nie przejdzie. Działa za to na oryginalnej ładowarce od S7.

dodana zawartość

@szakul
    Też mam tą ładowarkę (stojącą) i działa bardzo dobrze, jak napisałem wyżej, nawet z ładowarką od S7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    titus78
    [mention=22639]Merauder[/mention]
    Ta EP-PG950BB ma w nazwie "convertible" więc jest składana. Dobrze wiedzieć.

dodana zawartość

Źle zrozumiałeś. Nawet nie podłączyłem ładowarki od S9 do bazy. Ta która ładuje bezprzewodowo tylko w trybie wolnym jest od starego tabletu Tab 1, którego już nie mam, ale ponieważ ma duże wyjście (5V, 2A) nadawała się idealnie do bazy bezprzewodowej. Na S7 o dziwo można było ładować bezprzewodowo wolno i szybko. Na S9 ten numer nie przejdzie. Działa za to na oryginalnej ładowarce od S7.  

dodana zawartość

@szakul
    Też mam tą ładowarkę (stojącą) i działa bardzo dobrze, jak napisałem wyżej, nawet z ładowarką od S7.
    To już nie wiem o co chodzi z moim zestawem, oryginalny adapter sieciowy plus Nillkin Magick Disk IV

dodana zawartość

Dedykowana do S9/S9+ to jest raczej Wireless Charger Stand EP-N5100 (EP-N5100BWEGWW)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szakul

Może kabel ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

@titus78
    Najpierw spróbuj inny kabel. Jak to nie pomoże, możliwe, że S9 jest "czułe" na ładowarki bezprzewodowe innego producenta i już nie będzie wspierało szybkiego ładowania, mimo że sama baza to oferuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od 2:06 jest o nowej bezprzewodowej ładowarce, nie ma symbolu, aczkolwiek widać ewidentnie, że ona jest sztywna w jednej pozycji. Na stronie Samsunga też nigdzie nie ma symbolu. Ja nie wiem co Samsung robi, że nie jest opisany symbol. 

Edytowane przez Merauder

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

@Merauder@szakul podał Ci oznaczenie (EP-PG950BB). Na opakowaniu masz napisane "convertable" plus dodatkowo jest napisane "pad and stand" czyli służy jako pad (na płasko) i stand (stojak). Spójrz też na tył ładowarki i te prostokątne wcięcie. Widać ewidentnie, że się składa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi