Skocz do zawartości
titus78

Ładowanie bezprzewodowe - brak zmiany na szybko/wolno

Rekomendowane odpowiedzi

King89

Witam

Kupiłem Nillkin Magic Cube Wireless Charger FAST CHARGE EDITION wspiera QI, niestety w opcjach S9+ bateria zaawansowane brak szybkiego ładowania bezprzewwodowego.

Ładowarka oryginalna z S9+, kabel od Nillkina. Próbowałem już parę rozwiązań z internetu dalej łąduje normalnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
titus78

Bo ładowarka od s9+ nie wspiera firm trzecich na to wychodzi, kupiłem niby taką samą ładowarkę ale przeznaczoną dla Note8 i ta radzi sobie bez problemu

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
King89

Udało się uaktywnić opcję przy użyciu ładowarki z Samsunga A5. Przełączyłem na oryginalną z S9+ i niby opcja jest aktywna ale ładuje bez szybkiego. Rozwiązaniem jest zatem zakup ładowarki QC. S9+ obsługuje Q.C. 3.0 czy 4.0?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

QC 2.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
King89

Dzięki za pomoc. 

Działa idealnie z ładowarką od SONY XZ QC3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A kto może mi wytłumaczyć coś takiego :)

Ładuję telefon w obu przypadkach od 15%.

Szybkie ładowanie bezprzewodowe pokazuje, że do pełna w 2h 19 min a tak naprawdę ładowało się 3h 10 min.

Normalne ładowanie pokazuje, że do pełna w 3h i tak też było.

Więc dlaczego szybkie ładowanie wskazuje powiedzmy dobrą wartość a w rzeczywistości ładuje dłużej niż normalne ładowanie???

Zaznaczę, że używam oryginalnej ładowarki, kabla oraz ładowarki indukcyjnej EP-PG950.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Boss

W jakimś futerale ładujesz? Jak tak, to zdejmij.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Boss napisał:

W jakimś futerale ładujesz? Jak tak, to zdejmij.

Zapomniałem napisać :)

Tak ładuję w oryginalnym Etui Clear View Standing Cover w obu przypadkach.

Chyba, że przy szybkim ładowaniu telefon w etui ma za wysoką temperaturę i powoduje spadek ładowania. 

Nie sprawdzałem parametrów temperatury bo na sam dotyk nie wydawał się znacząco cieplejszy.

Ogólnie wychodzę z założenia, że kupiłem taką ładowarkę aby wygodniej ładować telefon. Gdy miałbym za każdym razem ściągać etui to pewnie telefon szybciej porysuje. Wiadomo zawsze jakiś paproch może się gdzieś wkraść. 

Ale ogólnie dla samego testu spróbuje obu przypadków ładowań bez etui.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Boss

Też mam to etui. W etui ładowanie mam prądem pomiędzy 300 a 800. Bez etui około 1300-1800. Wiem, porażka dla etui. No i mam też tą samą ładowarkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi