Skocz do zawartości
banditknight

Ilość przesyłanych danych

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że mój Desire wysyła z jakiegoś powodu ogromne ilości danych. Są to wielkości rzędu 7 MB dziennie. Tego samego dnia telefon odebrał jedynie ok 2.5 MB. I to wszystko samoczynnie, nie licząc normalnego korzystania z browsera, czy innych aplikacji sieciowych. Jest dosyć dziwne ponieważ zwykle jest na odwrót, prosty request HTTP to kilkaset bajtów a dopiero odpowiedź jest duża.

Mam włączone synchronizacje:

GMail (nie da się skonfigurować częstotliwości więc nie wiem jak często się synchronizuje)

Gtalk (jw)

Facebook (aplikacja a nie widget od HTC, aktualizacja co 1h)

Twitter (Touiteur, aktualizacja co 30 min)

Mail (aktualizacja raz dziennie)

Listen (aktualizacja raz dziennie)

Latitude (aktualizacja pozycji na mapie, też trudno powiedzieć jak często)

I to tyle, nie ma więcej żadnych synchronizacji. Rozumiem gdyby te aplikacje odbierały dziennie nawet po 7 megsów ale skąd tyle danych jest wysyłane to nie mam pojęcia. Macie jakieś sugestie jak wyśledzić problem? Z taki zużyciem plus "ręczne" korzystanie z aplikacji zamykam się w 20 MB dziennie co oznacza, że nie mam szans zmieścić się w miesięcznej paczce 500 MB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slaweq

przesyłasz zdjęcia do facebook/ twitter ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, nie wysyłam praktycznie nic :| Na facebooka wysłałem może 2-3 komentarze odkąd mam Desire. I tak jak pisałem, to jest zużycie w przypadku, gdy zostawię telefon nieużywany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slaweq

synchronizuj ręcznie poszczególne aplikacje i sprawdź, która tyle wysyła. Ewentualnie upewnij się, że to nie był jednorazowy przypadek...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    asd321

Witam,

Coś generuje mi transfer danych!

Po wpisaniu słynnego kodu "*#*# 4636#*#*"- wybieram "historia baterii", następnie "wykorzystanie sieci" i pojawiają się różne pozycje, np. telefon, system android oraz pozycja generująca największy transfer danych o nazwie "0".

Po kliknięciu na tę aplikacja się zawiesza, trzęsą wymusić zamknięcie.

Czy ktoś ze speców może jakoś wesprzeć?

Desire, froyo.

Dziękuję za wsparcie.

Asd

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

U mnie tez sie zawiesza przy sprawdzeniu, ale proces 0 najmniej u mnie tyra transferu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    odl

tez mam ten zwieszajacy proces "0". u mnie znajduje sie na 2 miejscu jesli chodzi o wykorzystanie (wyprzedza go tylko proces telefon). na liscie znajduja sie takze tajemnicze, rowniez wieszajace procesy 1010 i 1014 ;-) chetnie bym sie dowiedzial co to za cuda. widzialem je takze na 2.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

aktualnie posiadam HTC DESIE, starburst lite rom 1.3.3.3 i kernel leedroid 2.2f

sprawdzałem ostatnio zużycie netu 3g, używając 3g watchdog pro.

Okazuje się, że jest jeden proces, który zużywa ogromną ilość transferu, w ciągu 2 dni jest to łącznie 100 mb, tym procesem jest:

Przechowywanie multimediów

Magazyn treści chronionych za pomocą systemu DRM

Menedżer pobierania

to wszystko to jeden proces, zużycie dzisiaj 52,5 mb na sieci 3g gdy nic nie pobierałem większego jak 1 mb.

Czy ktoś miał podobne historie?

Starałem się znaleźć podobny temat via search or via google, bez efektu, jakieś pomysły od czego to może być lub czemu służy?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam, problem polega na niekontrolowanej utracie danych z pakietu internetowego. Desire to mój drugi tel z androidem. Wcześniej (Samsung i5700) takiego problemu nie było, sieć bywała włączona, w tle gmail, czasem gg talk, trochę przeglądania www i od czasu do czasu do zassania coś z marketu. Desire mam ok tydzień, ostatnio jednego dnia zżarło mi cały limit (ok 60MB) do wykorzystania na transmisje danych i dodatkowo poleciało tego jeszcze ponad 100 pln. No i lekkie zdziwko

I teraz moich pytań kilka.

Czy macie może pomysł co może tyle żreć (telefon był połączony z siecią, ale leżał sobie spokojnie, sprawdzany co czas jakiś)?

Pomyślałem, że wyłączę opcję w zakładce "Lokalizacja" w Ustawieniach. Bo domyślam się, że to trochę danych potrzebuje? Ale co poza tym?

Czy ma znaczenie to, z któej opcji korzystam w Preferowanym trybie sieci - czy "Tylko WCDMA" albo "Tylko GSM"? Czy to tylko wpływa na prędkość transferu?

Zainstalowałem w końcu TrafficStats.Połączyłem się rano z siecią i zostawiłem tak na cały dzień. W tym czasie spłynęło kilka mejli, przejrzałem kilka stron, zaktualizowałem Gmaila w Markecie i w sumie było by na tyle.

A w TrafficStats - Total GPRS/EDGE/3G 7,2 MB.

Gmail 150 kB

Opera 80 kB

...

Market 565kB

i pozycje, które zastanawiają mnie najbardziej:

"Przechowywanie multimediów. Menedżer pobierania. Magazyn treści chronionych za pomocą systemu DRM" 4,4 MB

Pomoże ktoś jak to ogarnąć, żeby miesięczny pakiet 100 MB wystarczał mi na normalne funkcjonowanie, jak to miało miejsce podczas takiego samego korzystania z Samsunga i5700.

udało się komuś ogarnąć temat? bo widzę, że nie jestem pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

Jak masz włączone 3G i słaby zasięg 3G, przez co net się ciągle przelacza to to tego wina - przejście pomiędzy 2g i 3g wygląda tak jakbyś się od nowa połączył z siecią...

Tapnięte z HD2 @ Forum Runner

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi