Skocz do zawartości
MarcinIKS

W Oreo Yanosik nie uruchamia się automatycznie po włączeniu zestawu głośnomówiącego bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na swoich telefonach macie problem z automatycznym uruchamianiem Yanosika po połączeniu telefonu z zestawem głośnomówiącym bluetooth?

Działało mi to do tej pory na każdym telefonie, a tutaj Yanosik nie reaguje na połączenie z zestawem, chyba że uruchomię go ręcznie, wyłączę, odczekam chwilę i znów połączę z zestawem. Próbowałem wszystkich możliwych ustawień dotyczących oszczędzania energii, priorytetów dla aplikacji itp.

W telefonie soft Oreo w wersji 363, niestety z tym softem już go nabyłem, więc nie wiem jak się na Androidzie 7 zachowywał.

Zauważyłem też, że Yanosik nie jest jedynym softem, który ma z tym problem - próbowałem obejść ten temat przy użyciu Lamy, ale jest to samo. Jak uruchomię bluetooth chwilę po jego wyłączeniu to zadziała, ale jak minie dłuższy czas to już 0 reakcji.

Edytowane przez Kubaan88
    Poprawiłem tytuł, powinien być streszczeniem problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten sam problem jest na Mate 9 Dual Sim MHA-L29 na Emui 5.0.1 i Androidzie 7.0. Za pierwszym razem połączenie z zestawem głośnomówiącym bluetooth w samochodzie nie uruchamia automatycznie Yanosika. Trzeba go uruchomić ręcznie. Ale co najciekawsze, po rozłączeniu bluetooth, na Yanosiku pojawia się pytanie czy go wyłączyć. Po ponownym połączeniu z zestawem, bez problemu automatycznie odpala Yanosika.  Moim zdaniem problem leży po stronie oprogramowania Yanosika, na jakimś forum czytałem, że jest to funkcja testowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi