Skocz do zawartości
Balium

Uszkodzony wyświetlacz, ratowanie danych

Rekomendowane odpowiedzi

Balium

Witam. Dzisiaj upadł mi telefon i niestety poszedł wyświetlacz i dotyk. Chciałbym oddać go do serwisu, ale wiem, że za każdym razem przywracają system, a zależy mi na danych. Debugowanie miałem włączone, ale żeby połączyć się z komputerem potrzebuję każdorazowo zezwolić na połączenie klikająć "OK" na telefonie, a jak już pisałem, dotyk nie działa. Jest jakaś możliwość przywrócenia danych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adam-T

A kopia zapasowa wystarczy Ci? Widać coś na wyświetlaczu? Podłącz do telefonu kabelek OTG a do niego myszkę (myszka zastąpi Ci dotyk :D ) i zrób kopię zapasową na kartę pamięci.

Edytowane przez Adam-T

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Balium
    5 godzin temu, Adam-T napisał:

A kopia zapasowa wystarczy Ci? Widać coś na wyświetlaczu? Podłącz do telefonu kabelek OTG a do niego myszkę (myszka zastąpi Ci dotyk :D ) i zrób kopię zapasową na kartę pamięci.

5 godzin temu, piskorfa napisał:

@Balium

Patrz punkty 1a i 1b

Głównie chodzi mi o zdjęcia, cokolwiek, żeby po wymianie wyświetlacza mieć te dane. Wyświetlacz wylany, nic nie widać, dotyk wariuje, czasem naciska na cokolwiek, ale sam nie mogę nic kliknąć. Punkt 1a "...jeżeli ekran wyświetla obraz poprawnie...", problem w tym, że nie wyświetla obrazu poprawnie. 1b próbowałem wykonać, ale przy wpisaniu do wiersza poleceń "adb install [ścieżka]" wyświetla

"error: device '(null)' not found

- waiting for device -"

Edytowane przez Balium

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

@Balium Niestety więcej nie pomogę. Nie miałem takiego przypadku. Podałem link do tematu, który opisuje podobne problemy. Ja zabezpieczam się wcześniej na taki wypadek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Balium

No cóż... Człowiek uczy się na błędach. I tak dzięki za każdą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyświetlacz wylany, ale cokolwiek widać? Próbowałeś podłączyć myszkę? Jeżeli zadziała to trzeba kombinować z rozdzielaczem usb-myszka-komputer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem niedawno niemal to samo (uszkodzony dotyk, szybka oraz rozlany wyświetlacz).. jednak zależało mi na danych i przede wszystkim na tym, by dalej z telefonu korzystać. Wysłałem telefon do serwisu w Mysłowicach dosłownie w minionym tygodniu, minęły dwa dni i telefon przyszedł mi szybciutko do domu jak nowy, naprawiony. Dane były nienaruszone a zerknąć prawa nie mieli - telefon dobrze zabezpieczony. Naprawa zajęła im lekko ponad godzinę, tego samego dnia odesłali mi telefon bardzo szczelnie zabezpieczony. Cena? 170 zł (kwota z montażem, 100 zł za cały LCD + 70 zł montaż klejem oryginalnym, plomba etc.) - warto skorzystać póki jest promocja właśnie na ten model. Jest to legalna firma, posiadają serwis na miejscu. Można podjechać to zrobią na miejscu, a można wysłać (przed tymi krokami polecam rezerwację telefoniczną, wtedy szybciej zrobią). 

Mega fachowa i profesjonalna naprawa. Z całego serca polecam. Piszę ten komentarz, bo może komuś się przydać ;) 

Link do aukcji: 
    http://allegro.pl/wyswietlacz-lcd-dotyk-p10-lite-gratisy-wymiana-i7158676384.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Magnetoo.. jak juz opisujesz swoją firmę i swoje usługi..to aż leje się z marketingu i twojego  kiczu.. Jak można opisywać tak szczegółowo wymianę ekranu skoro niby to byłeś klientem :) a skąd ty wiesz ze klej mieli oryginalny :D i plombe ci dali  etc :   A skąd wiesz ze naprawa zajęła im godzinę skoro ty wysyłałeś telefon.. Weż trochę poczytaj co ty za banaluki piszesz.. i wróć z ojcem.. Piszesz ten komentarz bo reklamujesz się.. A ludzie mają rozum i po 3 linijkach widać że Ci nie idzie --- kłamstwo leje ci się z butów..// pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi