Skocz do zawartości
brzuch0

Aktualizacja androida do 8.0 jak wykonać

Rekomendowane odpowiedzi

Telefon mam od tygodnia gdzie jest android 6,0,1. Problem w tym że nie wiem jak mam go zaktualizować do 8 .

W ustawieniach wciskam "sprawdź aktualizację" telefon mieli kilka sekund i nic próbuje już od kilku dni  z marnym rezultatem .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Darom

niema wersji androida 8.0 tylko jest 7.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    56 minut temu, Darom napisał:

niema wersji androida 8.0 tylko jest 7.0

Mniejsza o to . Jak zaktualizować oprogramowanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Darom
    24 minuty temu, brzuch0 napisał:

Jak zaktualizować oprogramowanie

Mniejsza o to .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kac222

Pobierz plik z oprogramowaniem i wrzuć na kartę pamięci. Uruchom ponownie w trybie recovery i wybierz Update from sdcard.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz wejść na stronę ASUS i stamtąd pobrać nowe oprogramowanie....oczywiście jest Android 8.0. Najprawdopodobniej nie uda Ci się od razu wgrać najnowszej wersji i będzie konieczne wgrywanie po kolei androida 7.0 później kolejnej wersji z androidem 7.0 z przygotowaniem pod 8.0 i tak dalej aż do najnowszej wersji.

Plik który pobierzesz wrzucasz do głównej pamięci telefonu i po odłączeniu kabla od komputera pojawi się powiadomienie o wykryciu aktualizacji.

Jak wyskoczy Ci jakiś błąd to najprawdopodobniej dlatego że jakaś kluczowa aktualizacja została pominięta. Na dole będzie napisane którą aktualizację pominięto (będzie jej numer) i ją należy pobrać i zainstalować. Obraz ponieżej przedstawia taki właśnie błąd. Zaznaczyłem miejsce w którym jest  napisane jakiej akurat wersji aktualizacji brakuje.

Pobieramy aktualizacje zaczynające sie od WW a nie JP. Przerabiałem ten temat w zeszłym tygodniu na nowym telefonie mamy i wszystko hula.

Uprzedzam że najnowsza aktualizacje nie jest w pełni spolszczona i zdarzają się wyrazy po angielsku.

20180324_162337.jpg

Edytowane przez przemogronn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Haniz

Witam. Panowie mój Zenfone3 nie znajduje aktualizacji do Oreo.Można zmusić smartfona do znalezienia aktualizacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego, to forum ma 5 postów na krzyż, nawet nie trzeba szukać bo post jest chyba czwarty czy piąty na liście. Proszę........http://forum.android.com.pl/topic/336173-aktualizacja-androida-do-80-jak-wykonać/?do=findComment&comment=5328692

Edytowane przez przemogronn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Haniz

Jeśli wybiorę nieodpowiednie firmware, to telefonu nie uwalę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytaj kolego raz jeszcze wątek który Ci podrzuciłem w linku, a w nim mój post wszystko jest tam napisane. Ważne żebyś wrzucał soft WW który jest dla naszych słuchawek a nie JP bo on jest chyba na Japonię. Nic nie uwalisz bo taką procedurę zaleca Asus na swojej stronie wsparcia 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi