Skocz do zawartości
galaxys9new

Jak to jest z tym zasięgiem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś zauważył w swoim Galaxy S9 gorszy zasięg w porównaniu do np. starszych modeli? Miałem wcześniej S6 i zasięg był ok, a teraz w S9 zasięg jest zauważalnie gorszy co przekłada się niestety na baterię. Sieć Play i brand telefonu Play. O ile w S6 miałem moc sygnału około -93 tak teraz w S9 mam -113 dBm. Oczywiście podłączone oba do tego samego nadajnika (play). Po ręcznej zmianie sieci w S9 na inną (orange) jest ciut lepiej, ale w S6 tego nie robiłem, więc pytam czy tylko ja mam taki problem :)

Edytowane przez spec-naz1
    Poprawiono nazwę tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam,
    Czy ktoś zauważył w swoim Galaxy S9 gorszy zasięg w porównaniu do np. starszych modeli? Miałem wcześniej S6 i zasięg był ok, a teraz w S9 zasięg jest zauważalnie gorszy co przekłada się niestety na baterię. Sieć Play i brand telefonu Play. O ile w S6 miałem moc sygnału około -93 tak teraz w S9 mam -113 dBm. Oczywiście podłączone oba do tego samego nadajnika (play). Po ręcznej zmianie sieci w S9 na inną (orange) jest ciut lepiej, ale w S6 tego nie robiłem, więc pytam czy tylko ja mam taki problem
    Tez to zauwazylem po zmianie z s7 na s9+. Moze tez z tego wynikają te trzysekundowe chwile ciszy podczas rozmowy, ktore juz byly opisywane w innym watku. W miejscu pelnego zasiegu nie ma z tym problemu, ale np w pracy mam slabsze pole i dopiero po zmianie telefonu zauwazylem ten problem.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie to wyglądało czasem tak, że na telefonie niby mam zasięg a ktoś do mnie dzwoni - i ma albo abonent niedostępny albo zajęty... Też masz w Play? Może brand playa ma jakieś modyfikacje i się tak dzieje... Cieszę się, że niektórzy mają ten sam problem, ale nie cieszę się, że on jest :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    U mnie to wyglądało czasem tak, że na telefonie niby mam zasięg a ktoś do mnie dzwoni - i ma albo abonent niedostępny albo zajęty... Też masz w Play? Może brand playa ma jakieś modyfikacje i się tak dzieje... Cieszę się, że niektórzy mają ten sam problem, ale nie cieszę się, że on jest
    Tego akurat nie zauwazylem.
    Siec play ale tel czysty z xkomu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spinki

U mnie to samo, mieszkam prawie w centrum Poznania i ledwo mam zasięg, sieć Orange bez brandu. Na innym tel pełny zasięg. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dudus8

Przesiadłem się z S8+ icl nie zauważyłem do tej pory gorszego zasięgu oraz problemów z tym związanych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kinus

Jak dla mnie porównanie z s6 na plus, porównanie z s8 bardzo podobnie, może lekko na plus.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwróciliście uwagę na jakiej częstotliwości pokazuje Wam taki zasięg? Żeby nie było, że porównujecie działanie sieci na 900 i 2100 MHz itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, i w S6 i w S9 miałem "LTE". S6 - zasięg zdecydowanie lepszy (tj. mniejsza wartość dBm). Test robiony w pomieszczeniu, w domu. Po przejściu ręcznie na sieć orange jest ok, ale to mnie nie satysfakcjonuje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wegier!
    Dnia 24.03.2018 o 13:19, galaxys9new napisał:

U mnie to wyglądało czasem tak, że na telefonie niby mam zasięg a ktoś do mnie dzwoni - i ma albo abonent niedostępny albo zajęty... Też masz w Play? Może brand playa ma jakieś modyfikacje i się tak dzieje... Cieszę się, że niektórzy mają ten sam problem, ale nie cieszę się, że on jest :)

typowy objaw przeciążonego nadajnika.

dodatkowo jeżeli jesteś zalogowany do nadajnika innej sieci w ramach roamingu krajowego to też jest tak,że abonenci play maja "niższy priorytet" niż abonenci sieci do której należy nadajnik-oni  gadają a ty czekasz na zwolnienie zasobów i zrzuca twoich rozmowcow na pocztę mimo dobrego zasięgu.

ROZWIĄZANIE: przy najbliższej okazji zmienić sieć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi