Skocz do zawartości
galaxys9new

Jak to jest z tym zasięgiem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ja również stwierdzam że s9 ma gorszy zasięg niż IPhone 7 i Huawei p9lite. Testowane w domu... Na IPhone miałem 3 kreski i na Huawei też, Samsung 2 kreski czasem 1. Sieć to premium mobile. Zmieniłem na kartę z t-mobile i ta sama sytuacja kreska mniej niż na tamtych tel. Zdziwiony jestem że IPhone aluminium i lepiej łapie niż szklany tel... Coś się nie postarali. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaro_1

nie określaj zasięgu kreskami na wyświetlaczu, tylko poziomem sygnału, bo u jednego producenta przy danym poziomie sygnału może być jedna kreska, a u innego będzie trzy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fer
    W dniu 31.10.2018 o 06:19, luzaczek82 napisał:

Witam. Ja również stwierdzam że s9 ma gorszy zasięg niż IPhone 7 i Huawei p9lite. Testowane w domu... Na IPhone miałem 3 kreski i na Huawei też, Samsung 2 kreski czasem 1. Sieć to premium mobile. Zmieniłem na kartę z t-mobile i ta sama sytuacja kreska mniej niż na tamtych tel. Zdziwiony jestem że IPhone aluminium i lepiej łapie niż szklany tel... Coś się nie postarali. 

To się nadaje do hall of shame. Kto dzisiaj sprawdza zasięg kreskami? To na iphone nie ma juz apek do  tego? W S9 można nawet w Andku sprawdzić jakość połączenia, a z dodatkową apke jaki jest nadajnik i czy aby na pewno ten sam czy może łapie inny akurat i stąd różnice. Ale nieeee panie ja tu mam kreskę mniej niż na innych ;D

Ja mieszkam za granicą i miałem S7 Edge i teraz S9 duos, nawet mając włączone obie karty mam mocniejszy sygnał niż w S7Edge. Sieć T-Mobile. Wg mnie kwestia nadajnika. Warto testować sieć w godzinach po 23, kiedy ruch  jest mniejszy i można lepiej wychwycić różnice. Mieszkałem raz w takim miejscu, że miałem 2 okna i przy każdym leżał telefon z tej samej sieci i łapał inny nadajnik. A różnica 2m w pokoju od siebie. Za to dlatego, że grube mury w mieszkaniu. 

Powiem więcej, jeśli macie sieć obsługującą VOLTE i głównie w mieście to lepiej rozmawiać po sieci. DO tej pory nie miałem problemu  z rozmową na żadnym z telefonów Samsunga. 

Play to play i tam za  2 lata dopiero będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fer kreski kreskami... To czemu jak włożyłem kartę moją do huawei to przesył internetu był większy ? To samo iPhone... Testowane programem speedtest i wybierany ten sam serwer ręcznie... Porostu zwróciłem uwagę na kreski i wiem że się tak nie sprawdza ale skoro był mniejszy transfer i to sprawdzałem nie raz to o czymś to świadczy jednak... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fer

Akurat przesył internetu nie ma nic do rzeczy do kresek. Bo jeśli masz tą samą testowaną simke, to nie będzie różnica polegać na tym jaki masz sygnał tylko jaki masz chip. Wiele takich filmów jest z gsmareny. Tam Note 9 nokautuje wręcz w speedzie nowego Iphona. I co przegrywa bo ma kreskę mniej? Nie. Full zasięg, ale winny jest chip (antena/soft/cokolwiek ). A kwestia chipa też niekoniecznie będzie się łączyć z odbieraną mocą. Bo mamy tu przykład play i może być  tak, że na nadajniku jesteś jak już ktos tu pisał, w kolejce nisko i będziesz mieć słabą jakość czy to rozmów czy sieci prędkości. To temat rzeka, ale zanim napiszesz jedną zmienną to bądź świadom, że tych  zmiennych  jest bardzo dużo. Dopiero jak sprawdzisz  wszystko po swojej stronie i jak pisałem, sprawdzisz to nie w szczycie tylko w godzinach spokojnych, porównasz dane techniczne anten - o ile  zdobędziesz, to wtedy może, na 99% możesz stwierdzić, że w konkretnym tylko miejscu konkretny telefon ma lepszy zasięg. Kilometr dalej, a w centrum nadajnik dalej, może wyglądać to całkiem inaczej. Dlatego ja w zwyczaju nie mam porównywać zasięgów w dzień. A przynajmniej nie mam powodów do narzekań z żadnym telefonem. 

Jeśli jest dobre pokrycie to każdy będzie mieć dobry zasięg - mam tu też na myśli ilośc nadajników w gęstych terenach miejskich, gdzie często full zasięg lte+ w godzinach obiadowych może oscylować około 10mbit, co jest okropne i irytujące ;)  Zwłaszcza jeśli ktoś  lubi  speedtestować często.

W Polsce to chyba poza Play, wszyscy mają zasięgi podobne ilościowo, tylko punktowo jest różnica (jedna wieś ma zasięg lepszy Orange inna Plusa itd). Przypominam, że kupując telefony macie czas na wytestowanie ich w domu/pracy czy wszystko pasuje, czy zasięg dobry itd. Jesli ktos na to narzeka a telefonu nie zmienia to sam jest sobie winny. Także zmiana operatora może mieć  znaczenie.

Edytowane przez Fer
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi