Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P20 - pytania do posiadaczy.

Rekomendowane odpowiedzi

rybus85

Mnie najbardziej zastanawia porównanie z S8+. Zastanawiam się coraz bardziej nad zmianą i powrotem do Huawei/Honor. Kolega też zamówił P20 ale nie wiem kiedy się z nim będę widział żeby porównać. A porównań w internecie jak na lekarstwo,a te które są to porażka...

Więc albo P20,P20 PRO. Tylko im nowsze wyświetlacze tym szybciej się wypalają z tego co czytam. Dlatego też ciekawi mnie ten IPS w P20. O aparaty się nie martwię bo każdy flagowiec prezentuje bdb poziom. 

Także proszę o opinie o ekranie,codziennym działaniu(szybkość,responsywnosc,trzymanie apek w tle itd),bateria i pisz od razu co negatywnego wypatrzyłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 godziny temu, rybus85 napisał:

Mnie najbardziej zastanawia porównanie z S8+. Zastanawiam się coraz bardziej nad zmianą i powrotem do Huawei/Honor. Kolega też zamówił P20 ale nie wiem kiedy się z nim będę widział żeby porównać. A porównań w internecie jak na lekarstwo,a te które są to porażka...

Więc albo P20,P20 PRO. Tylko im nowsze wyświetlacze tym szybciej się wypalają z tego co czytam. Dlatego też ciekawi mnie ten IPS w P20. O aparaty się nie martwię bo każdy flagowiec prezentuje bdb poziom. 

Także proszę o opinie o ekranie,codziennym działaniu(szybkość,responsywnosc,trzymanie apek w tle itd),bateria i pisz od razu co negatywnego wypatrzyłeś :)

Ja przesiadłem się z s9, którego zwróciłem. Ekran moim zdaniem bardzo ok. Nie jest to amoled ale daje radę. Mam P20 w kolorze niebieskim i wygląda rewelacyjnie. Super leży w dłoni. Bateria wydaje się lepiej zoptymalizowana niż w Samsung. Szybkość działania znakomita. Mam go parę godzin ale pierwsze wrażenie zrobił super. Brak negatywów jak narazie.

Mam uraz do oledow po wizycie w marketach z elektroniką i wpisach na forach Samsunga. 

Edytowane przez Pawlok23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Może czegoś nie wiem ale to co mi się rzuciło w oczy na P20 to niezby wysoka jasność wyświetlacza w pełnym słońcu. Jasność jest na MAX AUTO. Bateria też wtedy leci jak szalona. Dziwne bo panel miał być RGBW z dodatkowym białym subpixelem, który podbija jasność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Teraz, neo2006a napisał:

Witam. Może czegoś nie wiem ale to co mi się rzuciło w oczy na P20 to niezby wysoka jasność wyświetlacza w pełnym słońcu. Jasność jest na MAX AUTO. Bateria też wtedy leci jak szalona. Dziwne bo panel miał być RGBW z dodatkowym białym subpixelem, który podbija jasność.

Ekran jest bardzo jasny. W pełnym. Słońcu mega czytelny. Bateria leci pomału. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem może ja za dużo oczekuję. Z innej strony to z dużych plusów są bardzo dobre kąty widzenia i głęboka czerń. Nieźle jak na IPSa. Fajnie też wyglądają filmy z HDR.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

No mnie właśnie osłabia polityka Samsunga z wypalaniem ekranu. Nie chcą naprawiać i płać potem 1150zł. A bywa różnie. Jednym pada po kilku miesiącach a inni 2 lata i nic(piszę akurat o S6 i S7). 

A dobry IPS nie jest zły :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat o szybkim zużyciu baterii na max. jasności znalazłem potwierdzenie w zagranicznych recenzjach. Po 90min P20 traciła 30% a np. S9 - 17%, Iphone X - tylko 10%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mialem S9 i baterie musiałem ładować 2 razy dziennie. Żaden smartfon nie miał tak beznadziejnej baterii. 

P20 to nowość., poczekajmy trochę. Dziś pierwsze ładowanie. Dam znać jak działa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rkl

u mnie bateria starcza na 2-3 dni, ale zgodze sie ze ekran przy mocnym podswietleniu jedzie baterie jak szalony. Ciekaw jestem czy bedzie jakis update softu poprawiajacy wydajnosc baterii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    u mnie bateria starcza na 2-3 dni, ale zgodze sie ze ekran przy mocnym podswietleniu jedzie baterie jak szalony. Ciekaw jestem czy bedzie jakis update softu poprawiajacy wydajnosc baterii
    Softem można co najmniej poprawić pobór energii w stanie spoczynku ale nie to ile ekran ciągnie na maks. jasności. Fizyki nie oszukasz. Jak ekran mocno świeci to żre baterię... Jak miałem swego czasu Mate 9 to przy moim użytkowaniu latem, na automacie osiągnałem dziennie ok 4,5 godz SOT, zimą ok 6,5 godz. Dużo użytkuję telefon na dworze a jasność ekranu mam zawsze ustawioną na auto.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi