Skocz do zawartości
JED

[Galaxy S9+ Duos] blokada regionalna telefonu-wpisz kod ROZWIAZANIE

Rekomendowane odpowiedzi

JED

Chcialbym podzielic sie rozwiazaniem problemu, ktorego sam doswiadczylem - po wlozeniu PL karty do SIM1 i afrykanskiej do SIM2, wyskoczylo pytanie o kod odblokowania telefonu (tel z Samsung Polska)

Nie da sie tego odblokowac ani PIN karty, ani PUK, a telefon bedzie bezuzyteczny tak dlugo, jak karta z innego regionu swiata bedzie w telefonie.

Rozwiazanie:

wlozyc polska karte SIM do slotu 1 i przeprowadzic pieciominutowa rozmowe - to rozwiaze problem.

Gdyby jednak nie, to nalezy skontaktowac sie z Samsung Polska i podac im nastepujace dane:

- Kraj w którym zamierza Pan użytkować urządzenie

- zdjęcie telefonu z widoczną blokadą regionalną

- zdjęcie tylnej klapki telefonu

- skan lub zdjęcie dowodu zakupu urządzenia

- IMEI

wowczas w ciagu tygodnia otrzyma sie kody odblokowujace telefon.

Postanowilem sie tym podzielic, bo przez chwile myslalem, ze rozwale telefon o sciane i bylo mi naprawde slabo :/

• Piwko! 1
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Budus

Myślisz, że podobno problem mogę mieć z rosyjską karta SIM? Wybieram się na mistrzostwa i mam zamiar kupić na miejscu jakiś starter i korzystać przynajmniej z neta. A jak spotka mnie taka niespodzianka to zapewne nie ogarnę tego na miejscu...

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

dodana zawartość

Na opakowaniu jest ta informacja - tylko kto to czyta;)981081eb85a9e4ef852d074fc0e860da.jpg998fa6a0b803aacafec4df39af7e60c1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JED

Kto czyta?

Ja czytam!
    Kto wie, jak to dokladnie dziala?

Nikt. ;)

Myślisz, że podobno problem mogę mieć z rosyjską karta SIM? Wybieram się na mistrzostwa i mam zamiar kupić na miejscu jakiś starter i korzystać przynajmniej z neta. A jak spotka mnie taka niespodzianka to zapewne nie ogarnę tego na miejscu...

Mysle, ze nie, jesli wczesniej bedziesz uzywal telefonu w Polsce, z polska karta - na tej naklejce jest slowo klucz: "aktywowany".

A aktywacja, w rozumieniu Samsunga, to minimum 5 minut rozmowy przez europejska karte SIM - samo jej wlozenie nie aktywuje telefonu - patrz moj przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Budus

właśnie tak sądzę, że samo korzystanie temu pomoże.

napisałem również do Samsunga więc zobaczymy co odpiszą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JED

99.9% jest tak, jak ja mowie - przeciez ja nawet mialem juz blokade, a jednak rozmowa pomogla.

Debilizm ABSOLUTNY i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Blokada regional jest prosta do zdjecia bez żadnych kodów. Wystarczy 5 minut polaczen z kartą SIM z regionu gdzie urządzenie zostało zakupione. I tyle. A jaki ma sens taka blokada? Czystp biznesowy. Różne ceny urządzeń na różnych rynkach jak Ameryka czy Europa. I ma to poprostu zmniejszyć import export z innych regionów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JED

Dzięki za info - mogłeś przeczytać temat, bo jest to napisane kilkukrotnie, to raz. 

A dwa, znajdź mi drożej niż w PL i chętnych do zakupu tego z PL w ilościach hurtowych. :fuckthisshit:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi