Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei MediaPad M5 10 - opinie, wrażenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Na targach MWC zaprezentowany został nowy tablet - Huawei MediaPadM5 10. Według producenta, gadżet skutecznie się sprawdzi nie tylko, jako forma rozrywki, ale także, jako praktyczne narzędzie do pracy.

Huawei MediaPad M5 2k clarivu

Urządzenie zostało wyposażone w:

• 10,8-calowy wyświetlacz 2K Ultra Vision IPS LCD o rozdzielczości 2560 x 1600 px, pokryty szkłem hartowanym 2.5D
    • ośmio-rdzeniowy prcoesor Kirin 960s
    • 4GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej 
    • obsługa kart SD do 256 GB
    • przedni aparat o rozdzielczości 8 mpx i tylny 13 mpx
    • bateria o pojemności 7500 mAh
    • cztery głośniki sygnowane marką Harman/Kardon
    • Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, 2.4 GHz & 5 GHz, LTE w paśmie B20
    • Czujniki: światła, grawitacji, kompas, żyroskop, Halla, dioda LED, czytnik linii papilarnych
    • USB C, szybkie ładowanie
    • Android 8.0 i EMUI 8

Co sądzicie na temat tej propozycji? Może ktoś już się wyposażył w taki tablet i jest coś w stanie o nim opowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CZEŚĆ, Mam ten tablet wraz z etui które ma w sobie klawiature.

Najlepszy tablet jaki jest aktualnie na rynku, jest szybki ma androida 8.0 perfekcyjnie wykonany świetny ekran itp.

Pytaj to odpowiem na szczegółowe pytania.

Wysłane z mojego CMR-AL09 przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    teufel

Kupiłem wczoraj. Pierwsze wrażenia pozytywne. Wreszcie jest następca dla mojego Samsunga Galaxy Tab S 8.4. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten tablet już miesiąc czasu w wersji LTE, łącznie z dedykowaną klawiaturą. 

1. Jeśli chodzi o wydajność to topowy sprzęt, w antutu wyszedł mi wynik 175191 pkt.   , a samsung galaxy s8+  ma 197693 pkt  , więc tablet tylko troche gorszy od zeszłorocznego samsunga.  Jeśli chodzi o gry to chodzą bez problemu na maksymalnych ustawieniach. Strony internetowe wczytują się ok, nie mam zastrzeżeń.

2. Ekran, jakość ekranu bardzo dobra, ładne kolory. Tylko zauważyłem problem z jasnością ekranu , ale to chyba nie wina sprzętu , a niedopracowanego oprogramowania. Chodzi o to że jak ustawiam jasność ekranu w przedziale od 37,5 %  do 81,25 %  (zaznaczam że automatyczna jasność jest wyłączona) to jak wchodze w takie aplikacje jak dysk google, przeglądarka internetowa, albo youtube , to w momencie wejścia do aplikacji ekran się lekko przyciemnia.  Sprawdzałem to także na egzemplarzu na ekspozycji w mediamarkt to to samo się dzieje. I w moim poprzednim tablecie od huawei czyli m3 lite 10 to samo się działo, dziwna sprawa. 

3. Tryb pulpitu to fajna sprawa, początkowo myślałem że niektórych aplikacji nie można odpalić w trybie pulpitu , ale troche kombinacji i się da wszystkie.

4. Klawiatura dedykowana bardzo fajna, służy też jako etui, w sumie cały czas mam podpięty tablet do niej.

5. Tylna kamerka , troche ją testowałem czy będzie lepiej nagrywała filmy niż mój telefon, jednak ta kamerka tylna w tablecie ma problemy z łapaniem ostrości , kręciłem filmy w full hd i 4k i filmy są jakies takie nie ostre , nie cały czas , ale jakieś 50 % filmu. Ale dla mnie to mała wada, bo nie do tego kupiłem ten tablet.

6. Jak podłączam myszke przez bluetooth , to ogólnie działa ok , tylko czasami nie chce w coś kliknąć i musze palcem dotykać ekranu, mam nadzieje że któraś aktualizacja to poprawi.

7. Ładowanie tabletu, bardzo szybko :) , dokładnie nie mierzyłem czasu , ale może z 1h 40 minut  gdy się zacznie od 20% ładować. Mój poprzedni tablet ładował się jakieś 4h , więc teraz jeśli chodzi o M5 to jestem zadowolony.

8. Brak wejścia na słuchawki , dla mnie to nie wada, nie lubie używać słuchawek , a jak by mnie okoliczności zmusiły to w zestawie jest przejściówka z usb-c na wejście słuchawkowe.

Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, a największy minus to ten problem z jasnością jak się wchodzi do niektórych aplikacji. Mam nadzieje że to naprawią po przez aktualizacje.

dodana zawartość

Aha , tablet ma ekran 2K , ale na youtubie niektórych filmów nie można odtworzyć w tej rozdzielczości tylko maksymalnie w fullhd. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak jest właśnie w yt, jeśli chodzi o pasy? Występują, czy można jak w niektórych telefonach powiększyć filmik do granic ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Koko35

@salseros007 Czy ma funkcję telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 26.05.2018 o 16:13, FireSlayder napisał:

A jak jest właśnie w yt, jeśli chodzi o pasy? Występują, czy można jak w niektórych telefonach powiększyć filmik do granic ekranu?

Są pasy na youtube na górze i na dole, bo to ekran 16:10 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DDragon

Czy ktoś wie gdzie dostać oryginalną dedykowaną klawiaturę do niego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daron
    Czy ktoś wie gdzie dostać oryginalną dedykowaną klawiaturę do niego?
    Wlasnie miałem też spytać o klawiaturę.
    Oryginalne sa dostepne na ebay i amazon. Ale czy są zamienniki wie ktoś?

Nabazgrane galaktycznym Notesem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DDragon

@Daron

Zamienników nie ma a jak są to działają na bluetooth i kosztują 120-200zł ?

Edytowane przez DDragon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi