Skocz do zawartości
hazard8363

Telefon bez systemu. Można jedynie wejść do e-recovery. Skąd pobrać i jak wgrać system?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawa wygląda następująco.

Próbuje zainstalować nowego softa dla Huawei p10. Moja dziewczyna kupiła telefon i okazało się, że jest w wersji demo, gdy oddaliśmy, żeby zainstalować nowego softa po 2 mies oddali telefon bez oprogramowania.

System się nie uruchamia, jest możliwość jedynie wejścia w "huawei erecorvery" download lastet version and recorwery nie działa, ciągle wyskakuje Getting package info failed, jest wgrany bootloader i próbuje zainstalować softa poprzez karte sd wrzucając update.app do dload jednak nie moge znależć odpowiedniego softa i każda próba kończy się klęską..

szukam softa pod tym adresem " http://pro-teammt.ru/firmware-database/?firmware_model=VKY-l09c65&firmware_page=0 " nie wiem może źle szukam, ale szukam od dłuszczego czasu i przeszukałem większość forum nie znajdując nic, teraz nie odchodze od komputera, ponieważ próbuje zrobić Jej ten telefon na świeta jak narazie z marnym skutkiem, ale się nie poddaje stąd moja prośba o pomoc.

Napewno znajdzie się ktoś kto lepiej się orientuje w temacie ode mnie. numer imei telefonu to VKY-L09C652B102 i tak jak mówiłem system się nie uruchamia, mogę tylko próbować więc proszę o rady

Edytowane przez Baron Rafau
    Proszę nazywać tematy, aby jasno opisywały poruszany problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    5 godzin temu, hazard8363 napisał:
    numer imei telefonu to VKY-L09C652B102

To nie IMEI, tylko wersja oprogramowania telefonu. Wynika z tego, że to jest Huawei P10 PLUS single sim (VKY-L09), C652 oznacza wersję demo i musisz wgrać rom C432 - oficjalny europejski.

Przez update.app ci nie pójdzie z powodu innej wersji C. Jeśli masz odblokowany bootloader, to najlepiej wgraj TWRP i update.zip poprzez nie (nie wypakowywuj update.app - wgraj cały zip).

Pobierz to oprogramowanie:

http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G2325/g1699/v119761/f1/full/update.zip

lub

http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G2325/g1699/v119761/f1/full/VKY-L09_hw_eu/update_full_VKY-L09_hw_eu.zip

Nie posiadam P10 plus i mogę się mylić ze sposobem wgrania oprogramowania, ale możesz spróbować opisanego przeze mnie sposobu.

Tak poza tym to powinniście od razu oddać telefon i żądać zwrotu pieniędzy lub wymiany na nowy, ponieważ została jej sprzedana wersja nie przeznaczona na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ig2205

Telefon demo czyli LDU (live demo unit) może być bez modułu GSM (więc nigdzie nie zadzwonisz),bez numeru IMEI i z wgranym specjalnym oprogramowaniem demonstracyjnym - wszystko zależy od firmy i operatora. Samo usunięcie takiego softu wymaga nieraz specjalnego kodu odblokowującego.

Telefony takie mogą służyć jak aparat foto, mały tablet lub dawca części.

Edytowane przez ig2205

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź ;) ściągam te oprogramowania i będę próbował zainstalować TWRP, musze troche o tym poczytać, na razie udało mi się podłączyć telefon do komputera poprzez "Huawei eRecorvery" jednak jeszcze nie wiem jak TWRP zainstalować, ale to tylko kwestia czasu raczej, jestem kompletnie zielony ^^ w razie czego będę pisał sprawozdanie ;) 

dodana zawartość

No i problem goni problem. Nie jestem w stanie wgrać TWRP. Ciągle wyskakuje ten sam problem czego bym nie próbował, a mianowicie to zrobie screena. Prosiłbym o podpowiedż :/

Bez tytułu.png

dodana zawartość

spróbowałem już chyba wszystkiego i wygląda na to, że nie ma szans żebym wgrał TWRP. Gdybym mógł odpalić system, może i by mi się udało wgrać TWRP i inny system ale jestem bezradny. Próbowałem instalować nowe sterowniki dla huawei, HiSuice nie widzi telefonu, wyłączałem antywirusy, ściągałem dziesiątki nowych paczek, czytałem dziesiątki forum i wynik był ten sam, zatrzymałem się na tym kroku.

Jeśli jest jeszcze jakiś sposób proszę o rade, ja już jestem bezsilny :/

Edytowane przez hazard8363

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy aby na pewno masz odblokowany bootloader? Powinno być napisane czerwonym kolorem unlocked

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ig2205

Jeżeli masz odblokowany bootloader, to polecenie recovery_ramdisk jest dla Oreo.

Plik twrp (rozumiem,że plik nazywa twrp.img) powinien znajdować się na dysku c w folderze adb tam gdzie fastboot.

Plik twrp powinien być odpowiedni dla modelu telefonu i zainstalowanego systemu.

Edytowane przez ig2205
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak pisze unlocked więc bootloader jest napewno odblokowany. TWRP szukałem, różnych pod ten model ale ciągle występuje to samo. Jeszcze będę szukał innych TWRP jak jeszcze znajdę odpowiednie, ale skoro mówisz, że TWRP ma być pod model telefonu i jego system to mam mały problem, gdyż systemu nie ma, a nawet jakbym chciał wgrać system to prawdopodobnie tylko orginalny system demo, który usuneli z stron i go nie znalazłem zupełnie nigdzie

Próbowałem recovery i recovery_ramdisk tak czy inaczej wychodzi to samo

Edytowane przez hazard8363

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz też wgrać stocka poprzez fastboota, skoro TWRP nie chce działać. Wypakuj pliki z zipa, którego podesłałem wcześniej i za pomocą programu Huawei update extractor wypakuj UPDATE.APP. Następnie wgraj wypakowane pliki poprzez fastboota. Nie musisz raczej wszystkich. Wystarczą recovery, recovery2, system, cust, boot

fastboot flash recovery RECOVERY.IMG
    fastboot flash recovery2 RECOVERY2.IMG
    fastboot flash boot BOOT.IMG
    fastboot flash cust CUST.IMG
    fastboot flash system SYSTEM.IMG

Mała poprawka
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuje i zdam sprawozdanie :)

dodana zawartość

Sytuacja jest teraz taka, że w jednym oprogramowaniu, który podałeś wyżej nie ma tych plików recovery, recovery2, system. są jedynie crc, curver, cust, hisiufs, package_type, sha256rsa, verlist, version.

A gdy próbuje otworzyć ten większy plik update.app wyskakuje problem

"RECOVERY_RAMDIS.img: Invalid header crc - Expected: 64904 Got:27037"

Poszukam innego, może po prostu ten update.app jest uszkodzony. Sprawozdanie jak zwykle zdam gdy skończę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi