Skocz do zawartości
Michael_Wolf

Nokia - czy to tylko wspomnienie, czy może jednak...?

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem tematy na forum i z niejakim zdumieniem zauważyłem, że o ile tematów poświęconych rozmaitym markom i producentom smartfonów jest mnóstwo (co zrozumiałe), to Nokia zapadła się gdzieś na szarym końcu, jak gdyby była to marka, stawiana w jednym rzędzie z Mantą czy Kruger&Matz... Ot, firemka, jakich wiele. Ani o czym pisać, ani do czego zachęcić.?????

Mam pytanie: czy naprawdę z dawnej Nokii, pozostało już tylko wspomnienie i dzisiejsza oferta tej firmy, nie jest kompletnie warta uwagi?

Kiedy patrzę na specyfikację Huawei'a, Xiaomi czy innego Zenfone'a, to można odnieść takie właśnie wrażenie - nic ponad przeciętność, zarówno w kwestii parametrów, jak i wyglądu. 

Smutne to trochę, bo Nokia zawsze była dla mnie ukochaną firmą, jej telefony miałem i nie potrzebowałem żadnych chińskich cudofonów???, Nokia była solidna, prosta w obsłudze i nie odstawała technologicznie od innych marek, ba! - przewyższała konkurencję. 

A dziś?

Czy warto inwestować pieniądze w telefony tej firmy, wierząc w jej potencjał i możliwości, które potrzebują czasu, pieniędzy i... ludzi takich, jak ja, trochę sentymentalnych i przywiązanych do nazwy, czy jednak faktycznie, Xiaomi lepsze i zbyt kolorowych perspektyw nie ma?

Wiem, że niejeden popuka się w czoło, czytając ten post ???, ale może i ktoś zechce podyskutować ????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam jestem zdziwiony, że tematy o tych tel są na samym końcu. Świadczy to tylko o tym, że telefonami nokii już nikt się nie interesuje. Ja posiadam nokie 8 i jestem zadowolony. Dobra specyfikacja, czysty i aktualny android. Ogólnie jestem fanem byłej marki Nexus i sam kiedyś miałem kilka tel marki Nokia. Zawsze byłem zadowolony. Przez to kupiłem Nokie 8. Obecnie Nokia to klasyczny tel jak milon innych tylko z logiem co jak co ale na dawne lata bardzo popularnej marki.

Wysłane z mojego TA-1004 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam nokie 5. Już około miesiąca,telefon z pozoru wykonany ładnie, design prosty ale fajny. Zalety telefonu, mogę powiedzieć że działa dość płynnie,nie uświadczyłem większych lagów w interfejsie, jeżeli chodzi o gry to wiadome że na tych podzespołach się nie zaszaleje,ale nie natknąłem się jeszcze na grę która by mi w jakiś większy sposób lagowała. Na nugat zamykał bardzo szybko aplikacje w tle, dwie uruchomienie i jak przełączyłem na np. chrome to odświeżał stronę,a niektóre się całkowicie zamykały, teraz mam Oreo i jeszcze za bardzo tego nie sprawdzałem ale wydaję się okej. Czytnik linii papilarnych nie działa perfekcyjnie,w niektórych przypadkach nie odczytuje palca, dość często się to zdarza,ale można się przyzwyczaić bo odblokowanie jest szybkie. Wielki minus to szkiełko aparatu z tyłu, rysuję się z byle powodu i uważam że może pęknąć od zwykłego nie fartownego położenia telefonu na stole, bardzo duży minus tego wykonania, lepszy już by był plastik. Z przodu gorilla,ale i tak się rysuje nawet nie wiadomo kiedy, kupiłem etui bo ten tylni aparat,hmmmm. Dziś rano zadzwoniła do mnie siostra i.... głośnik chyba zmienił swoją jakość ???? jak jest sygnał to charczy, czytałem że to już zdążyło się kilku użytkownikom i musieli wymienić swoje egzemplarz,jak na tak mało używany miesiąc to trochę nie tak jest jak ma być tym bardziej że ten telefon na stronie noki kosztuje 959 złotych, trochę to nie teges. Nie wiem jak z gwarancją,bo na razie nie miałem styczność. Za taką cenę można kupić lepszy telefon. Podoba mi się ale w cenie Max 500 złotych, zobaczymy jak będzie się sprawować po dłuższym czasie. Na duży plus aktualizację i czysty system. Bateria jest dobra wytrzymuje cały dzień mieszanej pracy,gry,muzyka, Internet, LTE troszkę szybciej rozładowuje tak było ma nugat, teraz sprawdzam Oreo. Bateria na Oreo działa wyśmienicie i nie rozładowuje się w taki sposób jak nugat, jeżeli chodzi o tą kwestię to jestem zadowolony.

Edytowane przez Łukasz Miska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    p500

Ja mam nokie 6 no i zona ma. Telefon wylądował w pokrowcu bo aluminium jest ładne i przyjemne w dotyku ale bardzo śliskie. Telefon ma 8-kę i chodzi płynie, nie tnie. Telefon wziąłem do abonamentu. Lepsza nokia hmd niż samsung robiony w firmie obok to na pewno.

Edytowane przez Smykoo
    pkt. 3.2 Regulaminu - nieodpowiednie słownictwo, Post zredagowany, ponieważ był mało zrozumiały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jojo87

Mam Nokię 6 (2017) i jej wyboru nie żałuję. Prawdę mówiąc nigdy nie miałem telefonu innego producenta. No cóż, po 2-letniej(?) przerwie od produkowania telefonów i jeszcze wcześniej po produkcji telefonów z mobilnym Windowsem - sam system zły nie był ale jednak popularnością nie grzeszył - zainteresowanie Nokiami spadło i teraz mamy taki efekt. Co nie oznacza, że obecne Nokie z Androidem są złe i niegodne polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak ja siedzę przy noki 5 i powiem że jak za taką cenę jak można go dostać na allegro to całkiem spoko telefon ?ma swoje wady i zalety ,ale między tym wszystkim zachowana jest równowaga i fajnie się ją ? czuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po długiej przerwie, kilka słów ?...

Rzeczywiście, z dawnego giganta zostały tylko wspomnienia - dla poszukujących czegoś "z górnej półki", iPhone, Samsung i topowe Huawei'e.

Dla mniej wymagających i zamożnych klientów - Xiaomi, Huawei, coś tam jeszcze.

Dla tych, którzy niewiele potrzebują - Hammer i słabsze modele powyższych producentów.

Nokia... Hmmmmm... Nie ma. Nie ma i trzeba się naszukać, żeby znaleźć.

A przecież parametry techniczne telefonów nie ustępują tym, które się wciska ludziom na każdym kroku...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie to już tylko wspomnienie. Niby Android One, a aktualizacje szybciej mam na Samsungu, niż na Android One. Chore to dla mnie. Telefon wykonany super, bardzo fajny, przyjemny w użytkowaniu, ale do Samsunga nie ma startu jak dla mnie.

Wysłane z mojego Nokia 7.1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Fińska Nokia nigdy nie miała Androida, chińska nigdy nie miała własnego systemu. Nie rozumiem wstawek o aktualizacjach Sg vs Nokia(chińska, fińska).

Nie posiadam Nokii i nie będę posiadaczem - brak możliwości odblokowania BL'RA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi