Skocz do zawartości
jender17

WiFi-Calling, VoLTE - Dyskusja, opinie, pytania itp. - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam do Was pytanie. Czy V30 obsługuje Wifi Calling?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Funkcja ta jest zależna od operatora sieci komórkowej, więc jeśli twój operator wspiera ten model to tak

Wysłano z LG V30

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 13/02/2018 o 16:16, jender17 napisał:

Cześć, mam do Was pytanie. Czy V30 obsługuje Wifi Calling?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Dnia 13/02/2018 o 16:22, spec-naz1 napisał:

Funkcja ta jest zależna od operatora sieci komórkowej, więc jeśli twój operator wspiera ten model to tak

Wysłano z LG V30

Telefony Lg V30 z polskiej dystrybucji, kod POC nie wspierają natywnie wi-fi calling I proszę nie wprowadzać nikogo w błąd. Owszem, można korzystać z wi-fi calling ale trzeba zainstalować dodatkową aplikację, a myślę że autor pytania nie to miał na myśli. W telefonach które wspierają natywnie wi-fi calling wchodzimy w ustawienia, ustawienia połączeń,zaawansowane ( bądź więcej ustawień) i tam mamy suwak wi-fi calling. W LG V30 tej opcji nie ma i żeby korzystać z wi-fi calling potrzebujemy dodatkowej aplikacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1
    29 minut temu, mat3j861 napisał:

Owszem, można korzystać z wi-fi calling ale trzeba zainstalować dodatkową aplikację

Czyli jednak można:)

Autor pytał ogólnie czy jest taka możliwość nie doprecyzował o jaką chodzi więc ja tu żadnego błędu nie widzę.

Każdy z Polskich operatorów wymaga albo modyfikacji w oprogramowaniu czyli tzw brand i działa to wtedy natywnie (Play, Orange, T-mobile) lub dodatkowej zewnętrznej aplikacji jak to jest w przypadku Orange

Edytowane przez spec-naz1
    Dodana treść

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, spec-naz1 napisał:

Każdy z Polskich operatorów wymaga albo modyfikacji w oprogramowaniu czyli tzw brand i działa to wtedy natywnie (Play, Orange, T-mobile) lub dodatkowej zewnętrznej aplikacji jak to jest w przypadku Orange

Nie wymaga brandu jeśli w głównym sofcie mamy możliwość włączenia wifi caling (natywnie) włączamy opcje i jeśli nasz operator posiada wsparcie to poporostu to działa, w przypadku Orange i innych potrzebna aplikacje tylko jeśli nie ma wsparcia dany telefon w oprogramowaniu czy to natywnie czy to w brandzie, mając telefon z natywnym wsparciem włączamy wifi caling i w Orange też mozemy korzystać z usługi bez żadnych aplikacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

@skrzydlaty00 A pomyślałeś skąd ta natywna opcja się w tym oprogramowaniu wzięła?:) bo nie pochodzi ona od Samsunga, LG czy innego producenta.

Przecież to samo napisałem w poście wcześniej.

Na tym poście temat o wifi calling uważam za zakończony. W razie chęci dalszej dyskusji proszę założyć osobny temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andx

Witam. Jeśli był taki temat to proszę o usunięcie. Jak wygląda sprawa WiFi-Colling i VoLTE w V30? Mója Vałka jest z Orange i brak tej opcji, w G6 była dostępna i wspierana(Orange), chodź  VoLTE często średnio działało.

Edytowane przez andx
    doprecyzowano i podpięto temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również mam w Orange,  i niestety potrzebujemy aplikacji by cieszyć się z WiFi calling, co jest bardzo uciążliwe. Nie dość że aplikacja bardzo drenuje baterię to jeszcze należy korzystać z dialera aplikacji by to działało. Do VoLTE niczego ci nie potrzeba poza bycia w zasięgu Lte:) - masz dobry zasięg LTE to usługa działa dobrze, kiepski zasięg równa się kiepskie efekty, jeżeli się nie mylę to takie same warunki musi spełniać osoba z którą rozmawiasz. 

Wracając do WiFi calling to widziałem telefony które wspierają natywnie WiFi calling, więc jest to kwestia softu. Jeżeli znajdę jakiś który to wspiera to z chęcią przetestuje na sobie;). Po cichu liczę że aktualizacja do Oreo naprawi ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andx

No nie wiem, czy z Volte jest tak jak piszesz, czyli z automatu jeśli są warunki trzyma sie lte przy połaczeniu, sms. G6 z Orange ma w opcjach połączenia wybór Volte włączone lub nie, w V30 brak takich ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Całkiem możliwe, sugerowałem się tym co podaje Orange czyli

Każdy

tego typu telefon zakupiony w sieci sprzedaży Orange domyślnie wspiera usługę. Lista telefonów będzie się stale rozszerzać o nowe modele.

Autor skarżył się na źle działającą usługę, w odpowiedzi podałem przyczynę problemu zakładając że usługa działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi