Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P20. Bateria - statystyki i dyskusja.

Rekomendowane odpowiedzi

Po aktualizacji do androida 9 bateria znika w oczach. Mam nadzieję, że coś z tym zrobią i wypuszcza jakąś poprawkę. Przez noc zniknęło mi 6 PROCENT baterii gdy telefon był oczywiście nieużywany. Przed aktualizacją nie znikało nic! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Nie wszyscy akurat narzekają na baterię na nowym systemie. Niektórzy wręcz przeciwnie. Robiłeś przywracanie ustawień fabrycznych? Konfigurowałeś opcje ubijania aplikacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłem przywracanie systemu. Co do aplikacji to mam w opcjach "Uruchamianie aplikacji" zaznaczone "Automatyczne zarządzanie wszystkimi" dla wszystkich aplikacji. Jeszcze co do tej baterii to powiem, że korzystam tylko z trybu wydajnościowego, bo korzystając od początku z telefonu przyzwyczaiłem się do jego szybkiego działania i po co miałbym z tego rezygnować? I właśnie na tym trybie odczuwam większy spadek energii niż było to poprzednio na Oreo. Czyli telefon działa tak jak wcześniej z tą różnicą, że bateria wystarczy na krócej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

No tak, ale mówiłeś, że problemem jest spadek energii w bezczynności (w nocy). Należałoby rozejrzeć się za czymś, co nie pozwala przejść w głęboki stan uśpienia. Aplikacja GSam Battery Monitor z nadanymi uprawnieniami przez adb daje nieco więcej informacji, niż menadżer telefonu. Proponuję Ci pobrać i sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek
    Robiłem przywracanie systemu. Co do aplikacji to mam w opcjach "Uruchamianie aplikacji" zaznaczone "Automatyczne zarządzanie wszystkimi" dla wszystkich aplikacji. Jeszcze co do tej baterii to powiem, że korzystam tylko z trybu wydajnościowego, bo korzystając od początku z telefonu przyzwyczaiłem się do jego szybkiego działania i po co miałbym z tego rezygnować? I właśnie na tym trybie odczuwam większy spadek energii niż było to poprzednio na Oreo. Czyli telefon działa tak jak wcześniej z tą różnicą, że bateria wystarczy na krócej. 

No nie wiem. U mnie w normalnym już trybie działa sprawniej, niż na ósemce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w standardowym też wypada to lepiej niż na Oreo. Tryb wydajnościowy jednak szybciej mi drenuje baterie niż miało to miejsce na Oreo a przecież wydajność telefonu jest taka sama. Tragedii nie ma ale drażni mnie to, nie będę ukrywał. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi