Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P20. Bateria - statystyki i dyskusja.

Rekomendowane odpowiedzi

Baterie Li-on można ładować jak się chce. Ważne aby ich nie rozładowywać do 0%. Nie polecam też zostawiania na noc. Nabija to sztuczne cykle ładowania.

Wysłane z mojego Huawei P20 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam bardzo mieszane uczucia co do baterii w tym modelu. Ostatnio mam dziwne przypadłości, zostawiam telefon około 2 w nocy z 42% baterii o 8:30 jest nagle 13%?! Nie wiem co mi tak drenuje tą baterię... Telefon leży w miejscu gdzie jest zasięg, a raczej dwie skrzynki e-mail, discord i mesenger lite nie powinny tak drenować. No chyba, że to taki "fjuczer" tego modelu, że leżąc bezczynnie znika 30% baterii. Poprzedniej nocy załączyłem tryb oszczędzania baterii a i tak baterie zjadło o 30%... Aplikacje poustawiane co do działania w tle(zbędne są wyłączone). Wersja softu EML-L29 8.1.0.110(C432)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@KujawiaQ A co masz na % liście aplikacji? Ustawienia->Bateria->Użycie Baterii->Oprogramowanie

Tam powinno być widać co odpowiada za zużycie baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bateria w tym tel. faktycznie tyłka nie urywa (ekran!) ale zdażało mi się zostawiać tel. bezczynnie z włączonym LTE i WIFI, synchr. poczty etc. i przez noc i część dnia nie spadło ani 1%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    8 godzin temu, KujawiaQ napisał:

Ja mam bardzo mieszane uczucia co do baterii w tym modelu. Ostatnio mam dziwne przypadłości, zostawiam telefon około 2 w nocy z 42% baterii o 8:30 jest nagle 13%?! Nie wiem co mi tak drenuje tą baterię... Telefon leży w miejscu gdzie jest zasięg, a raczej dwie skrzynki e-mail, discord i mesenger lite nie powinny tak drenować. No chyba, że to taki "fjuczer" tego modelu, że leżąc bezczynnie znika 30% baterii. Poprzedniej nocy załączyłem tryb oszczędzania baterii a i tak baterie zjadło o 30%... Aplikacje poustawiane co do działania w tle(zbędne są wyłączone). Wersja softu EML-L29 8.1.0.110(C432)

Zainstaluj sobie GSam Battery Monitor, nadaj dodatkowe uprawnienia przez ADB i będziesz miał lepszy wgląd, niż to, co oferuje fabryczny menadżer baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@KujawiaQ miałem bardzo podobny problem, przez noc potrafiło mi zejść o 15-20%. Przyczyną była...oryginalna aplikacja od SMS. Nie mam pojęcia czemu. Od czasu, gdy przesiadłem się na Textrę- problem zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    [mention=423766]KujawiaQ[/mention] miałem bardzo podobny problem, przez noc potrafiło mi zejść o 15-20%. Przyczyną była...oryginalna aplikacja od SMS. Nie mam pojęcia czemu. Od czasu, gdy przesiadłem się na Textrę- problem zniknął.
    A to ciekawostka, pierwszy raz o czymś takim słyszę. Zobaczę czy GSam Battery Monitor coś wykaże.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Spoiler

Screenshot_20180510-063053.thumb.jpg.3900e856fe6edc9a06c62866d5315c3b.jpgScreenshot_20180510-063103.thumb.jpg.b0f11d015faab2f61a900987d2aba5fe.jpgScreenshot_2018-05-10-06-31-14.thumb.jpg.e48cdba476774afe3a5a0394035f4484.jpg

Kolejne statystyki. Sytuacja stabilna. Zdecydowana większość na LTE w tym Netflix i YouTube.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

Jaki motyw?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dark Mode for EMUI 5/8 v2.6 (classic icons)

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi