Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P20. Bateria - statystyki i dyskusja.

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, na pewno się w jakimś stopniu rozładowuje, ale aplikacja ciągnie mi więcej baterii niż massenger. 
    Po calym dniu uzywania telefonu zrob zrzut ekranu uzycia baterii przez aplikacje

Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    macku1

Osobiście jestem zawiedziony baterią w tym telefonie. Od nowości trzyma poniżej 48h, przy normalnym użytkowaniu, gdzie bardzo mało telefonuję.

Poniżej moje typowe użycie baterii.

Czas działania baterii: 1d5h

Ekran: 1h 53min

Czy to normalne, że Telefon bezczynny zużywa 15% baterii?

36307369_1989266427779789_5150481092955865088_na.thumb.jpg.76494c1debfc5304173c548cb2242179.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    banyo69

Wyłącz skanowanie po wifi i bluetooth, wyłącz wifi+, historię lokalizacji w Google. Chyba to najwięcej energii ssie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@macku1 Możesz pokazać coś więcej? Wykres na przestrzeni dni, zużycie modułów i aplikacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@macku1 Ewidentnie jesteś kolejną osobą, która ma "wadliwy" egzemplarz. Coraz nas więcej. A sam Huawei nic nie wie o takim problemie, dzifne. Chyba za dużo telefonów musieliby wymieniać na gwarancji, to lepiej nabrać wody w usta. Może jak zaczną wybuchać jak Samsungowe Noty to wtedy coś z tym zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mirales
    [mention=99839]macku1[/mention] Ewidentnie jesteś kolejną osobą, która ma "wadliwy" egzemplarz. Coraz nas więcej. A sam Huawei nic nie wie o takim problemie, dzifne. Chyba za dużo telefonów musieliby wymieniać na gwarancji, to lepiej nabrać wody w usta. Może jak zaczną wybuchać jak Samsungowe Noty to wtedy coś z tym zrobią.
    hmm, mam 12 dni jeszcze do zwrotu jakby co? zastanawiam się czy zwrócić czy zostawić p20? dźwięk nie powala, teraz piszecie o wadliwych egzemplarzach? bateria dzień wytrzyma co robić?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mirales Napisałem specjalnie "wadliwy" w cudzysłowie gdyż dotąd nie wiadomo co jest powodem tak szybkiego zżerania baterii. Ja czekam na kolejną aktualizację, jeśli ona nie załatwi sprawy to serwis.

Poza problemami z baterią telefon uważam generalnie za bardzo udany. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli ktoś ma problem z baterią to pierwsze co powinien tutaj zrobić to wkleić statystyki korzystania z aplikacji i hardware telefonu. pomocną informacją byłaby też lokalizacja w jakiej ktoś się znajduje bo np mieszka na wsi a nadajniki gsm sa daleko.

Jezeli ktos pisze ze ma 6h SOT to tez powinien napisac od razu jakie aplikacje wylaczyl, czy zmniejszyl rozdzielsczosc ekranu, czy ma wylaczone wykrywanie wi-fi, czy ma wlaczone lte, itp. dlaczego? poniewaz nic trudnego jest powylaczac funkcje telefonu ustawic ekran na min jasnosc i krzyczec ze sie ma 6h SOT gdzie inni maja 4-5h max. Wtedy ci ktorzy maja mniejszy SOT sie denerwuja i myśla ze maja wadliwy sprzet. Pomagajmy sobie bo wsparcie czy to na tym forum czy na XDA jest naprawde beznadziejne nie tylko dla P20 ale chyba wiekszosci telfonow Huawei.

Edytowane przez Baron Rafau
    Wycięto treść nawiązującą do ukrytych postów
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@highlander Mnie nie denerwuje, że ja mam 4h Sot, a kto inny 8. Wiem, że to może wynikać ze specyfiki użytkowania telefonu, konfiguracji, aplikacji i całej masy innych rzeczy (mimo, że jestem pewien, że hard userem nie jestem i wynik rzędu 6h SoT powinienem osiągać bez problemu).

Mnie przede wszystkim denerwuje to, że telefon naładowany do 100%, po resecie fabrycznym i wprowadzonym jedynie haśle do wifi (brak konfiguracji czegokolwiek, brak instalowania czegokolwiek) potrafi przy połączonym wifi przez stosunkowo krótką noc ( 6-7h ) zjeść kilkanaście procent baterii. I wierz mi, że na wykresach nie znajdziesz nic. Może po root'cie i instalacji zewnętrznych apek coś by się ukazało, ale tego robić nie chcę. I tak na marginesie przebywam w centrach dużych miast i z zasięgiem nie mam żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    banyo69

Ty w końcu masz P20, czy P20 Pro? Bo jedno i to samo klepiesz od jakiegoś czasu w obydwu działach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi