Skocz do zawartości
Yameso

Uchwyt samochodowy

Rekomendowane odpowiedzi

Yameso

Ok, dzięki wam stwierdziłem że nie opłaci mi się wydawac kasy na specjalnie dedykowany uchwyt. Kupiłem taki oto za 30 zł:

http://allegro.pl/item1013462330_uniwersalny_uchwyt_6500_n95_e51_n73_e72_6300_e66.html

w sklepie GrupaGsm w Krk. Powiem że dośc ciezko się wygina to ramię, ale dzięki temu nie zmienia ono położenia w trakcie jazdy. Ramię wygiąłem tak że zaraz przy przyssawce jest kolanko które opiera się o deskę rozdzielczą, dzięki czemu zmniejsza to naprężenie na przyssawkę. Samochód mam dośc mały, więc reszta ramienia spokojnie starcza na umieszczenie chwytaka i telefonu. Telefon ustawiony w orientacji poziomej - nie przeszkadza aż tak ten kabel od ładowarki.

Miałem okazję przetestowac go, gdyż w weekend jechałem z krk do ostródy i z powrotem.

Co do samego sprawowania się telefonu + chwyt. Telefon trochę się trzęsie ale nie na tyle, żeby uniemożliwiło to odczyt. Nie wiem jak to wygląda w uchwytach "antishock", ale w tym przypadku, przy polskich drogach powiem, że jestem zadowolony. Ani razu przyssawka nie puściła w trakcie jazdy, zdarzyło się to ze dwa razy kiedy wyjmowałem czy wkładałem telefon. Trochę ciężko otwiera się chwytak, ale myślę że trzeba się przyzwyczaic. Samą Galaxy wkładam do środka tak, że jej głośnik wystaje z prawej strony, a ramiona są ustawione w ten sposób że przyciski blokady oraz pogłaśniania znajdują się pomiędzy ramionami, więc nic ich nie blokuje. telefon trzyma się solidnie i nie zauważyłem żeby się rysował od tego uchwytu - nie zostały żadne ślady po 15 h użytkowania.

Przy tej cenie, uważam że nie ma co kombinować :)

Kupując telefon kierowałem się głównie jego internetowymi właściwościami, ale po dokupieniu uchwytu i ładowarki powiem że w pełni się sprawdza jako GPS :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lalas
    Napisano (edytowane)

Ja dzisiaj po raz pierwszy używałem nawigacji, i delikatnie mówiąc ten mój uchwyt naciska przyciski głosności, musiałem telefon nieco podnieść do góry, w efekcie nie opiera się on o spód podstawki :cool:

I chyba i tak uchwyt naciska spust migawki, choć w zasadzie nie zauważyłem problemu podczas jazdy aby mi się aparat włączył.

Znalazłem aukcję, na której jest dedykowany uchwyt tyle, że drogi http://www.allegro.pl/item1011652831_niemiecki_uchwyt_hr_i5700_galaxy_oryg_ladowarka.html, jest to uchwyt HR.

Widzę, że przyssawka jest taka sama jak w moim Nokii. Gdyby tylko dało się głowicę dokupić bez bazy i ładowarki byłoby by pewnie taniej,i wygodniej, można telefon obrócić, jednak na razie nie znalazłem samej głowicy :confused

Choć jednak znalazłem http://hqgsm.pl/index.php?page=shop.opis&product_id=952&vmcchk=1, wygląda na to, że jest jednak inne mocowanie w samym uchwycie od tego w Nokii, myślałem że ta kulka jest w komplecie z głowicą.

Edytowane przez lalas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mst

czyli 200 za całość, sporo.

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lalas

Tzn mozna kupic dedykowany za 129 zl na allegro ale srednio mi to pasuje na razie, poszukam jeszcze, zobacze, pokombinuje :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yameso

ten za 30 jak pisałem nie naciska na żadne przyciski - ma suwane ramiona, można je ustawic jak się chce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    Tzn mozna kupic dedykowany za 129 zl na allegro ale srednio mi to pasuje na razie, poszukam jeszcze, zobacze, pokombinuje :-)

Kupiłem dedykowany uchwyt za 79,99 ;) na allegro

Ma mocowanie do kratki ale można podłączyć do innych mocowań np na szybę.

Jak dotrze to napiszę jak się sprawuje. a:\\

Głównie chodzi mi o dostęp do przycisków

Sprawdziłem działa wyśmienicie, w ogóle go nie widać. Dodam że jest spasowany na styk.

Edytowane przez mentos11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DjGuma
    Napisano (edytowane)

Dzisiaj spróbowałem użyć uchwyt z Omni i900, bo mam taki w domu i powiem ze pasuje prawie idealnie jutro mogę fotki zrobić, telefony mają podobne rozmiary.

http://www.allegro.pl/item1008689233_uchwyt_samochodowy_dedykowany_samsung_i900_omnia.html

ups: nie w tym temacie napisałem, proszę o przeniesienie do tematu o uchwycie samochodowym

Edytowane przez DjGuma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lalas

Jeśłi możesz wrzucić fotki, będziemy wdzięczni :oczami:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nergal

tak , tylko ze ten dla omni jak ten

http://www.allegro.pl/item1057498207_uchwyt_samochodowy_dedykowany_samsung_i900_omnia.html

kosztuje 17 zl + przesylka

a prawie identyczny dedykowany dla i5700 , z Twojego linku kosztuje 70 zl + przesylka

DjGuma jesli mozesz podeslj na forum jakies zdjecia jak to wyglada, albo daj znac jak sie sprawdza ten uchwyt z i5700

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi