Skocz do zawartości
Yameso

Uchwyt samochodowy

Rekomendowane odpowiedzi

Taki sam uchwyt, z panelem umożliwiającym wpięcie i900 posiadam ja, niestety jeszcze nie testowałem w trakcie jazdy, bo nie mam jeszcze ładowarki samochodowej.

Jako, że czekacie długo na fotki, to wrzucę je dla Was. Z góry przepraszam za scenerię taką trochę routerową ;).

img1196o.th.jpg img1198x.th.jpg img1197i.th.jpg

Aktualizacja: forum wycina linki z obrazków przeglądając je w okienku, więc podrzucam linki do zdjęć. Link 1, link 2 i link 3.

Panel pod względem szerokości jest ok, gorzej z tym pojedynczym zaczepem na górze który jest przystosowany do grubości Omnii. Jednak opiera się on na tym lekkim zagięciu obudowy przy i5700, więc powinno być dosyć stabilnie (wpinając telefon i machając dosyć energicznie całym uchwytem, telefon nie wypadł, więc na polskie powinien dać radę).

Edytowane przez DeathName

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nergal

Wielkie dzieki DeathName

piwko dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lalas

No to teraz czekamy na testy drogowe, zastanawiam sie nad kupnem takiego uchwytu :-)

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, czytałem cały wątek, ale może mi ktoś polecić jak najtańszy uchwyt najlepiej przyczepiany do nawiewu lub ewentualnie jakiś na szybę z długą rączką. Chcę właśnie taki, bo oryginalna ładowarka samochodowa od Samsunga jest krótka, i nie wiem, czy się nie urwie przy standardowych uchwytach.

Najlepiej byłoby pewnie jakbym kupił http://www.allegro.pl/item1057498207_uchwyt_samochodowy_dedykowany_samsung_i900_omnia.html ,ale nie jestem pewien, czy będzie pasowała i czy ładowarka się nie urwie (lub co gorzej telefon się popsuje lub wtyk).

Proszę o opinie.

Co myślicie o takim czymś:

http://www.allegro.pl/item1060354404_uchwyt_samochodowy_omnia_iphone_nokia_htc_avila_fv.html

Prawdopodobnie to kupie, by zobaczyć, bo w tej cenie nie ma konkurencji...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrtur

Odpuść to sobie(drugi link). Mam to jak jeszcze miałem Nokię. Wykonanie fatalne,Przy Nokii jeszcze jakoś dawało radę ale trzeba było zmodyfikować mocowanie do kratki(nie ma żadnej regulacji co do szerokości listewki a ja mam nawiew półokrągły).Dolna podstawka przysłania mikrofon,za każdym będziesz musiał otwierać i zamykać łapki bo od góry nie wsuniesz ze względu na przycisk aparatu(Nokię mogłem).Po zamknięciu łapek naciskasz przycisk aparatu. Wiem jest program do blokowania tego przycisku,ale w moim odczuciu Spica trochę wolniej reagowała kiedy był przyciśnięty ten przycisk łapką(może to tylko złudzenie).

Ja sobie to odpuściłem i wczoraj zakupiłem dedykowany do Omni 900. Potwierdzam pasuje. Fakt jest na drucie więc troszeczkę drży ale po podparciu jest stabilny. Koszt na allegro to coś około 19zł+przesyłka. Mnie się nie chciało czekać(30zł w jakimś tam komisie). Jednym słowem kupiłem to co podałeś w pierwszym linku :)

uchwytspica.th.jpg

Jak chcesz na kratkę to z dobrych pozostaje Ci tylko ten dedykowany(trochę kosztuje)

http://www.allegro.pl/item1053794170_niemiecki_uchwyt_hr_do_kratki_samsung_i5700_spica.html

//Edit

Drobne info do tego uchwytu

http://forum.android.com.pl/showpost.php?p=155043&postcount=63

Edytowane przez mrtur

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamówiłem:

http://www.allegro.pl/item1056259579_uchwyt_do_telefonu_pda_chrom_3_iii_blue_star.html

Wygląda na mocny, a poza tym jest tani, uniwersalny i można go w ostateczności podpiąć do nawiewu.

Co o nim myślicie??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mi się podoba TEN uchwyt. Giętki, że nie musi byś tylko w 1 pozycji ;) Używa go ktoś?

Zamówiłem sobie ten uchwyt, nic nie trzęsie, trzyma się mocno, nie obdziera. Ba ! Sprawuje się świetnie jako podstawka na biurko (przyczepione u mnie do lampy) Polecam!

@Edit Zdjęcia:

p1010164a.jpg

p1010163c.jpg

Edytowane przez tomek970

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    asia

Postanowiłam zainwestować i kupiłam den uchwyt dedykowany z allegro, w komplecie z ładowarka samochodową. Budowa tak jak na fotkach DeathName, czyli uchwyt i do tego przypinany panel.

W testach drogowych jak na razie się sprawdził. Jechałam nawet osiedlową drogą z ogromną ilością dziur, wystającymi kanałami i progami spowolniajacymi (choć nie wiadomo po co w nie inwestowano bo dziury i kanały wystarczająco spowalniają samochody).

Telefon dobrze się trzyma a to elastyczne ramie na dużych dziurach bardzo delikatnie sprężynuje co pewnie dodatkowo zmniejsza ryzyko wypadnięcia telefonu. Jeszcze odnośnie ramienia to aby je odgiąć trzeba użyć sporej siły, więc raczej nie ma ryzyka że będzie się opuszczało pod wpływem drgań.

Ładowarka sprawdza się przy poziomym ustawieniu telefonu, niestety ustawienie telefonu pionowo, z wejściem do ładowania u góry raczej odpada, kabel przesuwa się na ekran. Może jak rozciągnę trochę spiralną część kabla to będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

asia: A czy ładowarka daję radę przy włączonym GPS, tzn czy jest w stanie naładować tel. Pytam, bo niektóre tego nie potrafią :)

Aha możesz napisać jakie parametry ma ładowarka (output)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Odpuść to sobie(drugi link). Mam to jak jeszcze miałem Nokię. Wykonanie fatalne,Przy Nokii jeszcze jakoś dawało radę ale trzeba było zmodyfikować mocowanie do kratki(nie ma żadnej regulacji co do szerokości listewki a ja mam nawiew półokrągły).Dolna podstawka przysłania mikrofon,za każdym będziesz musiał otwierać i zamykać łapki bo od góry nie wsuniesz ze względu na przycisk aparatu(Nokię mogłem).Po zamknięciu łapek naciskasz przycisk aparatu. Wiem jest program do blokowania tego przycisku,ale w moim odczuciu Spica trochę wolniej reagowała kiedy był przyciśnięty ten przycisk łapką(może to tylko złudzenie).

Ja sobie to odpuściłem i wczoraj zakupiłem dedykowany do Omni 900. Potwierdzam pasuje. Fakt jest na drucie więc troszeczkę drży ale po podparciu jest stabilny. Koszt na allegro to coś około 19zł+przesyłka. Mnie się nie chciało czekać(30zł w jakimś tam komisie). Jednym słowem kupiłem to co podałeś w pierwszym linku :)

uchwytspica.th.jpg

Jak chcesz na kratkę to z dobrych pozostaje Ci tylko ten dedykowany(trochę kosztuje)

http://www.allegro.pl/item1053794170_niemiecki_uchwyt_hr_do_kratki_samsung_i5700_spica.html

troche to dziwne bo dzisiaj specjalnie sprawdzałem w kilku sklepikach z fonami i galaxy jest za gruby do tej z omni 900:oczami:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi