Skocz do zawartości
kokoSpoko

Mało dostępnej pamięci RAM przy zamkniętych aplikacjach.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś mógł by wytłumaczyć dlaczego przy zamkniętych wszystkich aplikacjach w "liście uruchomionych aplikacji" po kliknięciu w kwadracik pokazuje mi z 6GB ram tylko 1,3 - 1,5GB wolnego ramu ? 

Po otwarciu kilku aplikacji ram stopniowo spada ale nie są to duże wartości np. z 1,5 na max 1GB.

czy to po prostu normalne zachowanie ? ale jeśli tak to gdzie jest ta reszta i czym jest zajęta ? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    regod

Zrestartuj telefon, powinno wrócić do  około 3 GB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie po restarcie jest 3,3 gb... A jakies wyjaśnienie dlaczego tak sie dzieje jest? Wiadomo o co chodzi? Z drugiej strony nawet 3 gb to troche malo...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    regod

To normalnie. 3,3 GB to normalnie tyle ile powinno być w telefonach z 6gb Ramu. W LG v30 z 4 GB Ramu wolnego jest około 1 GB. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłącze się do tego tematu bo jest podobny problem. Kupiłem 2 mate 10 dla siebie i połówki. Obserwuje obydwa telefony i z moim jest wszystko okej,  działa super. Ale z drugim jest spory problem, bo cały czas z godziny na godzinę zapełnia się pamięć RAM, mimo że aplikacje są zwolniane na bieżąco. Zaglądając w ustawieniach do pamięci gdzie jest wykorzystanie przez aplikację, system Android zużywa 4.2 GB... A proces natywny aż 3.3. U mnie cały czas 1.5-1.6 GB , a proces natywny około 400 MB. Na dziesiątce połówki pomaga jedynie uruchomienie ponowne telefonu, ale mija dzień lub dwa i dalej to samo i problem jest jeszcze tego typu, że nie chce się włączyć aparat w telefonie jak wykorzytsanie pamięć sięga około 3.5 GB . Robiłem też fabryczne ustawienia i nic nie pomogło. Aplikacje w Jej telefonie są takie same jak u mnie, ustawienia i ogólnie wszystko jest tak samo jak na moim.  Wcześniej jak kupiłem tel zrobiłem phoneclone z HTC one m8s żeby mieć wszystkie pliki, czy to mogło mieć wpływ? Jakieś porady czemu tak się dzieje i za co ten proces natywny odpowiada w tym telefonie? Proszę o jakąś pomoc bo wolę ominąć serwis i nie czekać na naprawę i ogarnąć to samemu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

A przeszkadza to w czymkolwiek? Czy telefon działa poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon nie działa poprawnie. Podczas gdy ma zajęte tak dużo Ramu nie działa aparat, wczoraj dodatkowo zauważyłem że znikają aplikacje z pulpitu i dotyk reaguje w niektórych miejscach. Np można tylko rozwinąć belkę powiadomień, albo użyć przycisków home. Żeby go uruchomić ponownie musiałem przytrzymać przycisk włączania przez chwilę bo normalnie się już nie dało. U mnie takie rzeczy się nie dzieją. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

No to gwarancja i serwis. Coś nie jest tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Draco73

Spróbuj może jeszcze przed oddaniem do serwisu przywrócić ustawienia fabryczne bez przywrócenia kopi z HTC.
    Może właśnie przez to są takie cyrki.

Wysłane z Mate 9 PRO przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłem i nic nie pomaga ? oddam do serwisu i zobaczymy. Dzięki za zaangażowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi