Skocz do zawartości
szymon_g

HTC U Ultra - aktualizacja Oreo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Założyłem temat ponieważ nie znalazłem na Forum informacji na temat aktualizacji HTC U Ultra do Androida Oreo.

W tym linku http://www.htc.com/us/support/htc-u-ultra/news/  jest do ściągnięcia aktualizacja ale całość jest w języku angielskim.

Może ktoś będzie umiał/mógł na podstawie tego zrobić instrukcję po polsku z informacją czy ten sposób pozwoli również na aktualizację brandowanych HTC U Ultra.

Zapraszam do komentarzy i pomocy.

Dziękuję z góry za udział w tym wątku.

W dniu dzisiejszym (04.04.2018) podczas rozmowy z konsultantem pomocy technicznej HTC Polska otrzymałem informacje, że właśnie dzisiaj ukazała się aktualizacja dla HTC U Ultra do Androida Oreo. Nie wiem ile w tym prawdy jest i czekam z niecierpliwością na pojawienie się informacji w smartfonie. Aktualizacja ma być rozesłana przez OTA.

Dzisiaj - 17.04.2018 godz. 22.25 dostałem przez OTA aktualizację do OREO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    facecik
    Witam.
    Założyłem temat ponieważ nie znalazłem na Forum informacji na temat aktualizacji HTC U Ultra do Androida Oreo.

W tym linku http://www.htc.com/us/support/htc-u-ultra/news/  jest do ściągnięcia aktualizacja ale całość jest w języku angielskim.
    Może ktoś będzie umiał/mógł na podstawie tego zrobić instrukcję po polsku z informacją czy ten sposób pozwoli również na aktualizację brandowanych HTC U Ultra.
    Zapraszam do komentarzy i pomocy.
    Dziękuję z góry za udział w tym wątku.

W dniu dzisiejszym (04.04.2018) podczas rozmowy z konsultantem pomocy technicznej HTC Polska otrzymałem informacje, że właśnie dzisiaj ukazała się aktualizacja dla HTC U Ultra do Androida Oreo. Nie wiem ile w tym prawdy jest i czekam z niecierpliwością na pojawienie się informacji w smartfonie. Aktualizacja ma być rozesłana przez OTA.

Dzisiaj - 17.04.2018 godz. 22.25 dostałem przez OTA aktualizację do OREO.
    I jak wrażenia, chodzi mi głównie o baterię, jaki masz SOT w porównaniu do nugata?

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rowniez czekam na info :) - mam dylemat miedzy u11 a u ultra, gdzie u ultar mozna za 1050zl dorwac ;)
    a jedyne co mnie dziwi - to rozrzut co do informacji odnosnie baterii 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    facecik
    Dnia 19.04.2018 o 17:34, psycho144 napisał:

rowniez czekam na info :) - mam dylemat miedzy u11 a u ultra, gdzie u ultar mozna za 1050zl dorwac ;)
    a jedyne co mnie dziwi - to rozrzut co do informacji odnosnie baterii 

Dobra już zaktualizowałem , bo nikt nigdzie konkretnie nie odpowiedział.

Jak było na Nugacie tak i jest na Oreo , bateria bez zmian, na razie mam 4,5h SOT i zostało 45 % baterii, z czego 2,5h na wifi oraz 2h na lte, czyli do tych 5 spokojnie dobiję, a nawet więcej. Na samym Wifi będzie ok 7h.Nie jest źle , zważywszy, że większość czasu siedziałem na Google Chrome, a on do oszczędnych raczej nie należy.Można śmiało aktualizować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do baterii to nie wypowiem się bo najintensywniej używam jak podłączony mam pod ładowarkę żeby nie drenować za mocno. Ale w ciągu dnia przy włączonym LTE, synchronizacji, ekran podświetlony na 50% i dość słabym zasięgu, przy normalnej ilości rozmów, sms-ów itd to spokojnie dzień pociągnie czyli jak na Nougacie. Nie robiłem twardego resetu po aktualizacji i nie wiem czy coś to zmieni czy nie. Mi nie chciało się instalować od nowa wszystkiego.

Co do samego Oreo - wizualnie troszkę "upiększony", dodano wejście do aplikacji przez przesunięcie palcem z dołu do góry, po naciśnięciu i przytrzymaniu słuchawki wyskakują ostanie kontakty - taki skrót/bajer, wizualnie zmieniły się ustawienia - od strony graficznej. Póki co nic więcej nie zauważyłem więc sądzę iż większość zmian jest w środku systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ToKe

Też zaktualizowałem - zauważyłem że trochę gorzej działa bateria tzn. przy korzystaniu z wiFi i LTE szybciej schodzą % baterii, ale nie jest to dokuczliwe.

Natomiast wk..wia mnie to że w AppDrawer miałem aplikacje pogrupowane w foldery i w 7.0 działao to dobrze, a po aktualizacji do 8.0 foldery nadal są,ale wystarczy że jedna apk-a się zaktualizuje (przez Google Play) i zawartość części folderow ulega degradacji tj. rozsypuje się po AppDrawer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może spróbuj twardego resetu? Ja co prawda po aktualizacji nic nie robiłem ale różnie to bywa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artok

Po wyjęciu z pudełka od razu miałem wgrane Oreo. Z baterii jestem zadowolony. 4.5 godziny SOT jest jak najbardziej osiągalne. Na poprzednim telefonie SOT był w granicach 3 godzin, również wyposażonym w baterię 3000mAh (Asus Zenfone 2).

Spoiler

Screenshot_20181025-170010.thumb.png.08663e324248853c3092e5b39ef57afc.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi