Skocz do zawartości
michallek91

Aplikacja do rejestracji trasy by następnie prowadzić ową trasą.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam aplikacji do zapisu trasy tak by następnie prowadzić tą trasą. Chodzi mi mianowicie o coś takiego : Wsiadam w samochód, odpalam, jadę. Dojeżdżam do pierwszego punktu, zaznaczam i jadę dalej. Zaznaczam tak kolejno około 30 punktów na trasie, przy ostatnim zapisuję sobie trasę pod jakąś nazwą, załóżmy "poniedziałek". Zostawiam i w kolejny poniedziałek odpalam aplikację i chcę, by aplikacja mnie tą trasą prowadziła,od punktu do punktu,w ustalonej wcześniej kolejności, startuję tego samego punktu gdzie zacząłem rejestrować trasę. Nie potrzebuję komunikatów głosowych chodź byłyby mile widziane. Przekopałem forum ale nie znalazłem nic interesującego mnie. Zbliżona aplikacja to "Moje trasy"  aczkolwiek ona nie tyle nawiguje do zapisanej trasy co po prostu porusza się do punktów wraz z jazdą, nie daje wskazówek typu skręć tu czy tu a za 400 metrów tam. Liczę na Was, wierzę, że coś takiego istnieje, bardzo uprościłoby mi to pracę :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarooo

Locus. Z tym, że to nie nazywa się nawigacja tylko prowadzenie (chyba po polsku), w oryginale Guidance Along a Route. Rysujesz dowolną trasę i prowadzi cię wzdłuż niej.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, zapisałem trasę, zaznaczyłem kilka punktów. Zrobiłem eksport pliku GPX. Mogę go teraz wczytać do programu nawigacyjnego by prowadził mnie ze wskazówkami głosowymi? Byłoby super, gdyby dalo się go wczytać np do map Google. Jeśli nie, to czy jest jakiś sensowny program nawigacyjny w którym da się to zrobić i jest za free? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarooo

Nie ma takiego i nie będzie. Każda nawigacja oblicza trasę w oparciu o jakieś sensowne algorytmy a nie punkt po punkcie. Wyobraź sobie, że rysujesz ręcznie trasę obejmującą na przykład zakaz wjazdu lub ulicę jednokierunkową, lub szutrową, która w programie nawigacyjnym widnieje jako nieprzejezdna. W Locusie jest na to sposób, czyli "Prowadzenie" - pisałem o tym wyżej. Nawigacja takich cudów nie robi, bo nie może.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi