Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Darom
    Godzinę temu, cholek3 napisał:

Może warto się przyjrzeć ustawieniom aplikacji Google? Tam też sporo można wyłączyć rzeczy, których się nie używa.

@cholek3 może akurat to by coś poprawiło u mnie. Czy mógłbyś powiedzieć mi jakie te rzeczy mógłbym wyłączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3
    Godzinę temu, cholek3 napisał:

@Darom

A w dziale S7/Ogólne masz temat o nazwie Optymalizacja. Jest tam parę rzeczy wspólnych dla obu telefonów, coś na pewno znajdziesz. 

@Darom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Darom

@cholek3 Ten wątek już przerobiłem jakiś czas temu i wszystko łącznie z tym co było na filmiku to wyłączyłem wtedy. Myślałem, że może mogę coś jeszcze wyłączyć prócz tego o czym niema wspomnianiego w temacie o S7 ? np. automation test, hwmoduletest, android services library? można te paczki wyłączyć ?

Edytowane przez Darom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

@Darom

Nie wiem, czy można jest wyłączyć. Ale śmiem stwierdzić, że one nie mają wpływu na baterię. I ich wyłączenie (zwłaszcza Android services library) może przysporzyć Ci tylko problemów. Zostaw już jak jest. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Darom

@cholek3 Powiedz mi proszę jeszcze jedną taką rzecz. Mianowicie. Ktoś mi powiedział dziś, że pobieranie baterii jest spowodowane tym, że mam włączoną transmisję danych, telefon pewnie często zmienia nadajnik i tryb pracy sieci, więc zużywa więcej baterii. Prawda to ? Zatem jeśli tak, to czy transmisja danych jest do czegoś potrzebna ? lub za coś odpowiedzialna ? czy można to wyłączyć ? i co zrobić, żeby telefon nie zmieniał nadajnika oraz trybu pracy sieci ? Bo to aż dziwne, żeby nie używany przez cały dzień telefon z wyłączonym ekranem zużywał po 4% albo 5% baterii. Leży sobie bez czynnie na stoliku i tyle baterii mi połyka. Można coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

@Darom

Oczywiście, że transmisja danych zabiera energię. Przecież spora część aplikacji jest zależna od stałego dostępu do internetu, np emaile. A z tym pytaniem, czy transmisja danych jest do czegoś potrzebna, to tak na serio? Po to się kupuje Smartfona, by miał dostęp do netu (transmisji danych). Transmisję danych można wyłączyć, ale skoro chcesz mieć telefon tylko do dzwonienia i esemesowania, to wziąłeś zły telefon.

Telefon to komputer, więc czy włączony komputer/laptop, ale nie używany, bierze prąd? 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi