Skocz do zawartości
Mad Max

Aktualizacja Motorola Milestone 2 do Android 2.3

Rekomendowane odpowiedzi

"Nareszcie" oficjalna wersja 2.3

Dostępna aktualizacja przez Motorola Software Update.

Proponuję zrobić sobie backupa kontaktów bo wyczytałem na FB że kasuje kontakty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Która wersja Gingera? Czy oby 2.3.5? I czy jest nowy BLUR?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem po co założyłeś drugi temat o updatcie skoro jest już jeden. Tak czy inaczej, na xda można pobrać plik sbf z aktualizacją. Są już pierwsze problemy (problematyczny root, źle działająca rotacja ekranu) oraz głosy mówiące że został stary kernel z froyo. Jak zainstalujesz powiedz jaką masz jego wersję :) Są też plusy - lepiej działający dotyk oraz szybciej pracujący system.

I jeszcze jedna ważna rzecz: "I can confirm that is NOT possible to flash froyo sbf after applying this GB sbf. If you do it, It doesn't even power up. I¡m stuck now on M logo but cant enter the recovery mode. When I pres the @ button on the android exclamation screen nothing happens." (info od postu 314). Watro się wstrzymać z instalacją i zobaczyć co będą pisać na xda, gdyż później można mieć problem z ewentualnym przejściem na customa. Tym bardziej że już druga osoba potwierdza brak możliwości powrotu na froyo

(zakładając że to ten sam update) Android jest prawdopodobnie w wersji 2.3.4, tu są screeny (xda-developers - View Single Post - MILESTONE 2 Android 2.3.4 Official News CONFIRMED!). Nie ma języka PL.

Edytowane przez artur611

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak na razie to pobieram, nie wiem czy to wina łącza czy co jest grane ale godzinę już pobieram i dopiero 30%.

Jak zainstaluję to napiszę pierwsze wrażenia jaka wersja itp.

---------- Post dołączono o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

Wersja 2.3.4, jest blur

system działa bardzo płynnie, dużo lepiej niż 2.2.2

@ też działa, nie ma niestety polskiego języka, tyle na ten czas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaka wersja kernela? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kernel:

2.6.32.9-g7d2667a

---------- Post dołączono o 23:57 ---------- Poprzedni post napisano o 23:55 ----------

dodam że w porównaniu do 2.2.2 to niebo a ziemia jeśli chodzi i szybkość, wejście do menu natychmiastowe, data manager to samo, przedtem często strasznie mi muliło menu a teraz bez żadnej zwłoki, ta sama historia jeśli chodzi o wejście do galerii czy nagranie filmu, wszystko działa błyskawicznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    allbeq

potwierdzam wypowiedź kolegi wyżej. Śmiga, aż miło, ale konkretniejszych informacji można udzielić dopiero po kilku dniach testowania. Póki co mój kamyk jest świeżo po "apdejcie":)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Motorola Software Updater to najgorsza aplikacja, jaką widziałem w tym roku. Napis "Odłącz telefon", jak odłączyłem okazało się że byłem w 1/3 instalacji aktualizacji. Tragedia.

EDIT: Mam już update, jest super. Szybko działa, nowa kolorystyka (ciemny notif bar, nowy icon pack, menu SMS, ustawień są jasne zamiast ciemnych, nowy dialer), dużo ładnych animacji. Szybki system, mam nadzieję na poprawione życie baterii. Warte nerwów przy instalacji.

Edytowane przez slababateria

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi o działanie baterii to od 22 godzin pracuje i zostało jeszcze 80%.

Telefon dostał takiego kopa po aktualizacji że aż się wierzyć nie chce. Wszystko chodzi płynne, bardzo ładne animacje są (szczególnie obrót ekranu i blokada telefonu), do tego te ciemne kolorki i czerwień loga Motoroli. Warto było zaczekać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mkmck

A ktoś ma porównanie z romem ms2ginger? Jestem ciekaw, czy działa tak samo dobrze, czy jeszcze lepiej. Niestety nie doczekałem aktualizacji :P Ale jestem ciekaw ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi