Skocz do zawartości
Mad Max

Aktualizacja Motorola Milestone 2 do Android 2.3

Rekomendowane odpowiedzi

Dla zainteresowanych, jest już wersja nandroid partycji system. Jest zrootowana i ma wgrane bootmenu oraz CWM: Gingerbread UK rooted, bootmenu 1.0.4 / CWM 4.1.0.6 / Deodexed (Baseband for Latin America). Na razie jednak warto zaczekać na potwierdzenie, czy po wgraniu tej wersji update'u będzie można wgrywać custom romy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    martin

co po aktualizacji nie dziala tak jak powinno lub sprawia jakiekolwiek problemy? pytam, gdyz wlasnie dostalem wiadomosc, ze moja motorolka jest do odebrania po wizycie w serwisie z tytulu gwarancji. oczywiscie oddajac telefon wspomnialem, ze nie chce aktualizacji do gb, ale roznie to bywa... gwarancja sie juz skonczyla, wiec gdyby cos bylo nie tak, to przy odbiorze bedzie jedyna szansa na zgoszenie reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po aktualizacji na pewno tracisz możliwość powrotu na froyo oraz wgrywania custom romów. Jedynie będziesz mógł odzyskać 2.3.4 z sbfa. Z tego co czytałem, innych problemów za bardzo nie ma. Dodatkowo szybko chodzi, ale mimo wszystko sam mojej motki nie zaktualizuję. Mam też nadzieję że serwis tego nie zrobi (moja też jest w naprawie i też prosiłem o nieaktualizowanie systemu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    martin

U mnie nie tkneli systemu, wiec chyba mozesz spac spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie, zaisntalowalem 2.3.4 no i niby fajny soft, lecz do szczescia brakuje mi tylko roota, jak go zrobic? super one click zawiesza mi sie zaraz jak zaczyna roota. Da sie go jakos zrobic? jesli tak to jak.

No i ogolne wrazenie po zainstalowaniu pierniczka? szybki, tylko mialem zaisntalowanego launchera ex przed aktualizacja i niestety jest juz na stale, jak go odinstaluje to pojawia sie czarne tlo i nic nie mozna zrobic, dobrze ze moglem zainstalowac launchera przez market WWW. Aha i jeszcze jedno, biale tlo przy aplikacjach to chyba jakas pomylka?? jak to wyglada, jakby aplikacje byly niedorobione, jesli lista czynnosci konczy sie w polowie ekranu, to nastepna jego czesc jest biala zamiast czarna. Ale warto dla predkosci

Edytowane przez Bobuniek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja rootowałem super one clickiem, więc chyba po prostu musisz próbować, albo spróbuj inną wersją. A gingerbread sam w sobie jest nieporównywalnie szybszy, i na żaden z wymienionych przez ciebie bugów się nie natknąłem, więc nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udalo sie dopiero wersja 2.3.2. ogolnie to nie sa bugi, tylko ten soft juz tak ma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć!

Mam przerwę świąteczno-noworoczną więc jest czas, żeby wreszcie zaktualizować mojego MM2. Skłaniam się ku oficjalnemu GB. No i mam do Was pytanie - jakie są plusy i minusy tego fw w porównaniu do CM7 lub MIUI?

Z tego co wyczytałem, wszystkie są o niebo szybsze od stockowego Froyo, ale co bym zyskał a co stracił instalując oficjalną aktualizację w porównaniu do customowych romów? Czy w CM7 wciąż nie działa nagrywanie filmów w 720p? Wiem, że aktualizując do 2.3.4 traci się możliwość powrotu do Froyo, ale (nie wczytując się dokładnie w temat) rozumiem z tego postu http://forum.android.com.pl/f262/aktualizacja-motorola-milestone-2-do-android-2-3-a-115356/index2.html#post1009667 że wgrywając tego nandroida nie traci się możliwości cofnięcia? Czy ta instalacja jest problematyczna i czy są jakieś różnice w sofcie w porównaniu do aktualizacji oficjalnym oprogramowaniem?

Wolałbym zainstalować GB bo to już nie te czasy kiedy miałem czas i siły bawić się różnorakimi modyfikacjami ;) Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co prawda nie instalowałem oficjalnego GB, ale śledziłem ten temat. Więc może coś zdołam Ci podpowiedzieć (resztę dopowiedzą praktycy ;) ).

Aktualizacja to przede wszystkim szybkość i mniejsza ilość błędów w porównaniu z froyo. Oczywiście działa w nim nagrywanie 720p. Jego brak w custom romach to wynik zamkniętego api motoroli obsługującego aparat. Tracisz język polski (dostępny w cm/miui) oraz możliwość modyfikowania softu (przynajmniej do momentu gdy ktoś to rozpracuje). Osobiście wolę mieć możliwość modyfikacji i godzę się z faktem że to czy tamto na customach nie działa do końca tak jak powinno. Jeśli nie masz czasu na zabawy i nie przeszkadza Ci brak modyfikacji to wnioskując po wypowiedziach śmiało możesz instalować oficjalny update. Co do wersji nandroid to nie widziałem nigdzie wypowiedzi odnośnie jej działania, także nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja powiem tak, jestem zadowolony z nowego andrka, mysle ze warto bylo instalowac, poza jeszcze czyms, piszac na klawiaturze qwerty, czesto pisza mi sie po 2 a nawet 3 literki, czyli zamiast napisac android, napisze aaandroid, nie jest to moja wina, na pewno nie pisze za szybko, pojawilo sie to zaraz po aktualizacji, wiec nie mam pojecia czy jest to wina softa czy samego telefonu. Jak myslicie? jest to mega denerwujace, na jednego smsa takie cos pojawia sie z 3 razy i nie tylko z a, ale i l a e t itp. Aha i nie dziala sygic 10. Ale ogolnie warto zmienic.

Ok ok poczytalem w innym temacie, tam opisuja ten problem, czyli motka jest do bani, na dodatek jak przycisne ekran w zlym miejscu tak mocniej, to wygasza mi sie ekran.

No ale soft warty instalacji, na prawde polecam, a co do filmowania w 720i to i tak to nic nie da, skoro w kamyku 2 jest okropny aparat wzgledem 1 generacji, tu sie nawet zdjecia nie da zrobic. Aha no i ciemny status bar jest fajny:) tylko biale tlo w aplikacjach do bani, mowi o tym jak np wlaczycie quadrant standart, macie do wyboru opcje no i one sie koncza w polowie ekranu, to normalnie tlo jest czarne a przy tym sofcie biale, bez sensu.

Edytowane przez Bobuniek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi