Skocz do zawartości
Kitten

Moto G5S - aktualizacje oprogramowania.

Rekomendowane odpowiedzi

QkiZ

Ja tam nie wierzę w takie gadanie. Dopóki nie będzie oficjalnego info na Twitterze czy innych mediach, to dla mnie Oreo jest w wersji beta do odwołania. Już było gdybanie że w czerwcu. Co wyszło z tego gadania to wiemy. Jedyna różnica jest taka że teraz są przynajmniej testy w Brazylii.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest jakaś porażka i oszustwo Wyszedł już dziewiąty android a biedni niedouczeni informatycy z lenovo nie mogą poradzić sobie przez rok z oreo. Ten producent przypomina mi stodolorza, który klepie produkt na sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 godziny temu, szymon7805 napisał:

To jest jakaś porażka i oszustwo emoji36.png Wyszedł już dziewiąty android a biedni niedouczeni informatycy z lenovo nie mogą poradzić sobie przez rok z oreo. Ten producent przypomina mi stodolorza, który klepie produkt na sztukę.

Nie podali dokładnej daty aktualizacji więc sobie mogą nawet za rok wydać, nie należą do programu treble więc też nie muszą się spieszyć. Jeśli to prawda i myślą wydać 32 bitową wersje systemu to utrudnienia sobie życia przy jedynie wydanym obrazie 64bit androidzie 8.0,9.0.

Terotycznie 1 system fabryczny jest dobry jest dopracowany jak na posiadane podzespoły (mam na myśli gorszy wariant g5s)

Niestety też kupiłem ten telefon ze względu na aktualizację systemu legendę (czysty android szybkie aktualizację ale to nie jest prawda a szkoda przesiadłem się z noki wcześniej miałem xiaomi redmi note 3 pro se chodź go nie lubiłem bo miałem problemy z połączeniami ale miałem pełne wsparcie nieoficjalnych softów z najnowszym systemem ale na Moto g5s mam tylko do wyboru androida 7.1 android 8.1 nie jest dostępny że względu na niezgodność  bibliotek aparatów a są inne niż g5 i chyba kilku innych rzeczy sądzę po forum xda i temacie o Oreo czyli czekaj aż ktoś przechwyci oprogramowanie i wyciągnie te pliki a najciekawsze jest to że wszystkie Moto z serii g5 dostały testy gdzieś w jakiś regionach a Moto g5s jeszcze nie)

Teoretycznie nie jest źle ważne żeby poprawki bezpieczeństwa były co ok 2 miesiące ale oczywiście wszystkie luki załatane.

Ale jednak mam niesmak z tymi aktualizacjami a smartfona tylko dała paru ulubionych gestów (włączanie latarki ruchem.itd) nie kupię bo konkurencja nie śpi i też ma inne bardzo pożyteczne bajery.

Ogólnie niestety telefon jest dobry ale jeśli chodzi o aktualizację to nie jest to co dawniej było a szkoda bo dużo ludzi się zawiodło i dało złapać na nazwę niestety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ

Podpisuje się pod tym co napisałeś z jedną małą uwagą. Android nie jest publikowany jako jakiś obraz tylko jako kod źródłowy. Producent sam sobie wybiera jak go skompiluje. Ja podejrzewam że dlatego chcą opublikować wersje 32bitową bo któryś z producentów podzespołów dostarcza binarki a nie kod źródłowy. Podejrzewam że chodzi o Qualcomm'a.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 godziny temu, QkiZ napisał:

Podpisuje się pod tym co napisałeś z jedną małą uwagą. Android nie jest publikowany jako jakiś obraz tylko jako kod źródłowy. Producent sam sobie wybiera jak go skompiluje. Ja podejrzewam że dlatego chcą opublikować wersje 32bitową bo któryś z producentów podzespołów dostarcza binarki a nie kod źródłowy. Podejrzewam że chodzi o Qualcomm'a.

Tak wiem że android jest tak udostepniany ale ogólnie napisałem obraz bez zgłębiania się w cały proces powstawania systemu.

,,Podejrzewam że chodzi o Qualcomm'a.''

Normalnie mógłbyś tak sądzić ale sam fakt że inne telefony na tych podzespołach mają androida 8.0 już daję do myślena można próbować wytłumaczyć to że porostu Moto mało płaci i jest kilientem drugiej klasy ale zaraz przecież jest identyczny telefon jak Moto g5s czyli Moto g6 Play i ma androida 8.0 więc dalej coś to dziwnie wygląda.

Bardziej zastanawiające są problemy z działaniem aparatu na nieoficjalnych wydaniach androida 8.1 i braku bibliotek które by zadziałały na Moto g5s więc tutaj trzeba też szukać problemu chyba.

Następnie problem z drenażem baterii z tego co gdzieś czytałem i ładowanie w sumie nawet na androidzie 7.1 na forum Motoroli niektórzy ludzi to zgłaszają ja nie mam tego problemu.

Następnie testerzy Chodzi o program testów oprogramowania poprostu z zarejestrowanych osób losowo wybierają osoby(obstawiam że tak jest) i np trafi się taki nie cierpliwy człowiek że musi mieć Oreo za wszelką cenę i weź uzyskaj z tego informacje zwrotną co nie działa dokładnie. Lepiej by było udostępnić wszystkim zarejestrowanym oprogramowanie i wtedy na pewno by się trafiły osoby które by im bardzo szczegółowo opisywały problem.(pomijam fakt zbierania danych diagnostycznych przez oprogramowania bo nic nie zastąpi fachowej oceny człowieka) i przynajmniej by mogłyby sobie wyciągnąć potrzebne pliki do budowy nieoficjalnych softów.

Jak patrzę na to jak we wrześniu dostanę androida 8.1 to będę się cieszył nie mam pojęcia co tu zawiodło czy zabrakło planów na przyszłość dla wsparcia produktu czy takie poważne są problemy które wymagały tyle czasu na naprawę czy taka zagrywka marketingowa przygotować klienta na zmianę podejścia do aktualizacji chcesz nowy system to kup nowy telefon na starym dostaniesz aktualizację ale późno a jak przekonasz to może kupisz produktu tej firmy.

Ale jedno musi być jasne skoro tyle czasu poświęcali na zrobienie gotowej aktualizację to musi być sprawna w 100% bez błędów inaczej nawet sobie tego nie wyobrażam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ
    Cytat

Normalnie mógłbyś tak sądzić ale sam fakt że inne telefony na tych podzespołach mają androida 8.0 już daję do myślena można próbować wytłumaczyć to że porostu Moto mało płaci i jest kilientem drugiej klasy ale zaraz przecież jest identyczny telefon jak Moto g5s czyli Moto g6 Play i ma androida 8.0 więc dalej coś to dziwnie wygląda.

no w sumie masz rację. 

Cytat

Bardziej zastanawiające są problemy z działaniem aparatu na nieoficjalnych wydaniach androida 8.1 i braku bibliotek które by zadziałały na Moto g5s więc tutaj trzeba też szukać problemu chyba.

być może sterowniki do aparatu nie są udostępniane i Android korzysta z jakichś open source'owych.

Cytat

Następnie problem z drenażem baterii z tego co gdzieś czytałem i ładowanie w sumie nawet na androidzie 7.1 na forum Motoroli niektórzy ludzi to zgłaszają ja nie mam tego problemu.

ja również. dla mnie bateria działa wzorowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy dostał ktoś na Motoroli Moto g5s(Montana) poprawkę bezpieczeństwa z sierpnia ota widzę że jest do pobrania o numerze 26-102-14

Widzę też że oficjalny android 8.1 został wypuszczony w Brazylii (i tematy na xda)

Jeszcze trochę trzeba poczekać na europejską aktualizację 8.1 ale już nie długo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem tacie ta wersje oreo z xda bez czyszczenia data i działa dobrze... Kanał ciagle reteu

Wersja przez fastboota,na zablokowanym bootloaderze poszło

Edytowane przez Adrian Szymański_398951
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 23.09.2018 o 12:44, Adrian Szymański_398951 napisał:

Wgrałem tacie ta wersje oreo z xda bez czyszczenia data i działa dobrze... Kanał ciagle reteu

Wersja przez fastboota,na zablokowanym bootloaderze poszło

Skąd pobrałeś oprogramowanie bo się teraz tych tematów porobiło na xda dużo.

Sprawdzałem bezpośrednio od motoroli ale to wersja chyba brazylijska co nie zmienia faktu że bez zmiany VPN mi próbuje pobrać ale narazie nie pobrałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Narv

Z uwagi na konieczność oddania swojego P8 do serwisu zaopatrzyłem się w Moto G5S, urządzenie znalazło jedną aktualizację i ją zainstalowało. Poprawki bezpieczeństwa w tej wersji podchodzą z ubiegłego roku, dokładnie z dnia 1 października 2017 - czyli z bezpieczeństwem jest gorzej niż w moim P8. Co gorsze Moto nie widzi żadnej innej aktualizacji, coś muszę robić aby wymusić ich wystąpienie w OTA? Widzę na forum, że już wielu z was miało sporo poprawek z 2018 roku, a u mnie cisza.

Dodam, że Moto G5S zakupione w T-Mobile z przedłużenia umowy ale nie posiada żadnego brandu. Wersja Dual-SIM z NFC. Dystrybucja bezpośrednio z AB.pl, soft czysty.

Dobra odpowiem sobie sam, może komuś się przyda takie info.

1. oryginalne ROM-y mamy tutaj:

https://mirrors.lolinet.com/firmware/moto/montana/official/RETAIL/

2. ja wgrałem ROM o poniższej nazwie, jest to Android 7.1.1, natomiast aktualizacje bezpieczeństwa datowane są na 1 sierpnia 2018:

MONTANA_RETAIL_7.1.1_NPPS26.102-49-14_cid50_subsidy-DEFAULT_regulatory-DEFAULT_CFC.xml.zip

3. sposób wgrania opisany w tym poście, z jedną różnicą - plik flash_rom.bat należy zmienić tak aby zawierał składnię:

mfastboot getvar max-sparse-size
    mfastboot flash partition gpt.bin
    mfastboot flash bootloader bootloader.img
    mfastboot flash logo logo.bin
    mfastboot flash boot boot.img
    mfastboot flash recovery recovery.img
    mfastboot flash dsp adspso.bin
    mfastboot oem fb_mode_set
    mfastboot flash oem oem.img_sparsechunk.0
    mfastboot flash oem oem.img_sparsechunk.1
    mfastboot flash system system.img_sparsechunk.0
    mfastboot flash system system.img_sparsechunk.1
    mfastboot flash system system.img_sparsechunk.2
    mfastboot flash system system.img_sparsechunk.3
    mfastboot flash system system.img_sparsechunk.4
    mfastboot flash system system.img_sparsechunk.5
    mfastboot flash system system.img_sparsechunk.6
    mfastboot flash system system.img_sparsechunk.7
    mfastboot flash system system.img_sparsechunk.8
    mfastboot flash system system.img_sparsechunk.9
    mfastboot flash system system.img_sparsechunk.10
    mfastboot flash system system.img_sparsechunk.11
    mfastboot flash modem NON-HLOS.bin
    mfastboot erase modemst1
    mfastboot erase modemst2
    mfastboot flash fsg fsg.mbn
    mfastboot erase cache
    mfastboot erase userdata
    mfastboot erase DDR
    mfastboot oem fb_mode_clear
    mfastboot reboot

Po podłączeniu urządzenia przez USB może okazać się, że fastboot go nie widzi.

W takim przypadku upewniamy się, że kabel podłączony jest do USB 2.0. Sprawdzamy w menadżerze urządzeń jak widoczne jest urządzenie, jeżeli będzie widoczne pod nazwą "fastboot montana s" i wyświetlona będzie żółta ikona ostrzegawcza - oznacza to brak niezbędnego sterownika. Pobieramy wówczas plik xiaomi_usb_driver.rar, wypakowujemy i aktualizujemy sterownik poprzez menadżer urządzeń. Nazwa urządzenia zmieni się na "motorola adb interface ". Jeżeli tak się nie stanie konieczne może być tymczasowe wyłączenie wymuszania podpisu sterowników w systemie Windows - tutaj opis - i ponowna instalacja sterownika z pobranej paczki.

Podziękowania dla użytkownika @karol12_124 za pomoc w tym temacie.

Edytowane przez Narv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi