Skocz do zawartości
Kitten

Moto G5S - aktualizacje oprogramowania.

Rekomendowane odpowiedzi

r2089

Sądzę że przy instalacji oreo i pominięciu linijek które wymieniłem wyżej zawsze da się wrócić no 7.1.1. Na xda wyraźnie piszą że bez pominięcia tych linijek downgrade może być nie możliwy lub bardzo trudny. Raczej nie jest to żadne szczęście ☺️

IMG_20190117_135650.jpg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Pominięcie tych linijek jest wymagane nawet przy odblokowanym Bootloader'ze, próba wgrania BL+gpt kończy się błędem lub cegłą.

Nie wiem czy to było szczęście - raczej Motorola poprawiła opcję downgrade.

@up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    r2089

Tego nie wiem, dwa miesiące korzystałem z oreo, wszędzie czytając że nie da się nic zrobić chyba że bootloader odblokuje ... Nie wspominam tego czasu dobrze. Raczej to moja ostatnia Motorola to co robią z aktualizacjami to nawet chyba samsungowi się w głowie nie mieści. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Już po problemie 😁

Poprawka grudniowa i certyfikat google Play jest więc już mam spokój i jak wyjdzie aktualizacja systemu to sam będę ustalał czy warto ją wgrać bo szczerze z poradnika z xda to zamieszanie wyszło bo ktoś nie dopisał na jaki kanał oprogramowania i ogólnie bałagan jest z czymś takim jeszcze się nie spotkałem i też raczej następny telefon będzie z innej firmy bo szczerze po tym cyrku z aktualizacjami nie zaufam chyba już im.

Wszystko działa jak należy na grudniowej poprawce na szczęście.

Bootloader'a/fastboot na ekranie nie mam linki software status : official straciłem to na oprogramowaniu OPPS28.65-37-2-2 ale to  na nic nie wpływa w codziennym używaniu telefonu i prawdopodobnie aktualizacja ota to naprawi tak sądzę przynajmniej.

soft pobrany bezpośrednio z chmury Moto.

Uwaga nie wiadomo co się stanie jak ma się nieoryginalny dotyk wymieniony bo nie wiadomo czy już błąd naprawili że dotyk nie działał.

A co do tego obniżania wersji Androida to dlatego na xda nie polecają bo wariant Moto g5s na Indie padały i inne też nikt nie wie od czego to zależy w sumie na Moto g5s ciężko jest ustalić numer aktualizacji dla kanału oprogramowania z certyfikatem google Play a co dopiero takie rzeczy. Dużo wcześniej na Reddit pisali że da się obniżyć bez odblokowania i jakie linijki pominąć ale wolałem poczekać i wersja Oreo z porawką bezpieczeństwa z października działała wyśmienicie tylko ten brak certyfikatu google Play.

https://amp.reddit.com/r/MotoG/comments/9we3nd/undo_manual_oreo_update_g5s/

Ale dalej uważam , że lepiej robić downgrade Oreo raczej według bezpieczniej metody z odblokowaniem bootloadera z xda(zauważmy taki wariant gdzie telefon traci imei co chyba uniemożliwia odblokowanie bootloadera bezpowrotnie żaden rom fastboot nie przywraca też tak może być w takiej sytuacji jesteśmy bez wyjścia teoretycznie dalej uważam , że to loteria jak ktoś chce to niech ryzykuje lub nie ma wyjścia i wszystko mu jedno to ok)

Spoiler

Screenshot_20190117-163255.png

Screenshot_20190117-163321.png

Edytowane przez Snajper2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy i raczej nie "grzebię" w sofcie. Poczytałem ten wątek w poszukiwaniu odpowiedzi na problem z Moto 5Gs zakupionego jako sam telefon poprzez sieć Orange, ale bez brandu-czysty Android 7.1.1. Zabezpieczenia z października 2017 roku i żadnej aktualizacji przez OTA. Staram się właśnie wymusić aktualizację oprogramowania poprzez LMSA, które to znalazło nowszą wersję softu tj. MONTANA_NPPS26.102_49_11_cid50_subsidy_DEFAULT_regulatory_DEFAULT_CFC.xml.zip.

Postępuję krok po kroku z LMSA i aktualizacja zatrzymuje się ciągle na 51% a telefon wyłącza się z trybu Fastboot Flash mode do ekranu ładowania na wyłączonym telefonie.

Tak ma to właśnie wyglądać? Czy komuś to poszło sprawniej? Prawdopodobnie robię coś nie tak, stąd prośba o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 godziny temu, Marcin Serwatko napisał:

Witam, jestem tu nowy i raczej nie "grzebię" w sofcie. Poczytałem ten wątek w poszukiwaniu odpowiedzi na problem z Moto 5Gs zakupionego jako sam telefon poprzez sieć Orange, ale bez brandu-czysty Android 7.1.1. Zabezpieczenia z października 2017 roku i żadnej aktualizacji przez OTA. Staram się właśnie wymusić aktualizację oprogramowania poprzez LMSA, które to znalazło nowszą wersję softu tj. MONTANA_NPPS26.102_49_11_cid50_subsidy_DEFAULT_regulatory_DEFAULT_CFC.xml.zip.

Postępuję krok po kroku z LMSA i aktualizacja zatrzymuje się ciągle na 51% a telefon wyłącza się z trybu Fastboot Flash mode do ekranu ładowania na wyłączonym telefonie.

Tak ma to właśnie wyglądać? Czy komuś to poszło sprawniej? Prawdopodobnie robię coś nie tak, stąd prośba o pomoc.

Mam dokładnie identycznie. Dostałem poradę żeby najpierw zainstalować na komputerze Motorola Device Manager albo Motorola Mobile Drivers. Ja niestety nie miałem jeszcze czasu się za to zabrać. Spróbuj i daj znać czy to coś zmieni.

A tak z ciekawości, jaki masz kanał oprogramowania w telefonie z orange?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 minuty temu, mick989 napisał:

Mam dokładnie identycznie. Dostałem poradę żeby najpierw zainstalować na komputerze Motorola Device Manager albo Motorola Mobile Drivers. Ja niestety nie miałem jeszcze czasu się za to zabrać. Spróbuj i daj znać czy to coś zmieni.

A tak z ciekawości, jaki masz kanał oprogramowania w telefonie z orange?

Kanał reteu. Właśnie walczę z instalacją sterowników do moto. Przydałby się jakiś link do ich pobrania z właściwej strony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    Napisano (edytowane)
    12 minut temu, Marcin Serwatko napisał:

Przydałby się jakiś link do ich pobrania

Klepiesz w Google

12 minut temu, Marcin Serwatko napisał:

Motorola Device Manager

i masz.

dodana zawartość

@Snajper2

Spoiler

Polecam stronę pisownia.com

Screenshot_20190120-090455_Chrome.thumb.png.9813575ef5cbbcb99bf870b8e833707e.png

Edytowane przez dzidexx
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie używałem LMSA nigdy ale do wygrywałem oprogramowania w fastboot użyłem któregoś z tych sterowników:

https://www.getdroidtips.com/download-latest-motorola-usb-drivers/

lub z tego tematu xda uniwersalnego

https://forum.xda-developers.com/moto-g5s/development/flash-official-firmware-moto-g5s-montana-t3687768

(Znajduje się w załączonym pliku do poradnika flash_rom.bat.zip)

Może włączycie sobie w opcjach programistycznych debugowanie USB

Ustawienia-informacje o telefonie-numer kompilacji (potem wam się pojawią ustawienia programistyczne)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    14 minut temu, dzidexx napisał:

Klepiesz w Google

i masz.

dodana zawartość

@Snajper2

Pokaż ukrytą zawartość

Polecam stronę pisownia.com

Screenshot_20190120-090455_Chrome.thumb.png.9813575ef5cbbcb99bf870b8e833707e.png

Już sobie poradziłem, dzięki za wskazówki. Obecnie poziom zabezpieczeń to czerwiec 2018, wersja androida 7.1.1 bez zmian, mam nadzieję, że orange wypuści w końcu aktualizację do Oreo.

@Marcin Serwatko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi