Skocz do zawartości
Kitten

Moto G5S - aktualizacje oprogramowania.

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, QkiZ napisał:

Mam aplikacje dwóch banków (mBank i BGŻ BNP Paribas) i obydwie działają na roocie. Pytanie czy chcesz używać Google Pay i Xposed.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Wiem że można mieć odblokowany bootloader i roota i użyć magisk żeby oszukać ten certyfikat Google Play ale raczej nie chcę przynajmniej w tej chwili korzystać z tego rozwiązania.

Tak używam google pay i jest mi to niezbędne do funkcjonowania codziennego.

Głównie mi chodzi żebym miał certyfikat google Play bez kombinowania i aktualizację ota zabezpieczeń jak najszybciej na telefonie i żeby działał po aktualizacji bez jakiś komplikacji(nie interesuje mnie wgrywanie każdej aktualizacji za pomocą komputera)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ

to nie rootuj. btw wrzucanie całego systemu przez kompa trwa szybciej niż aktualizowanie OTA.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    12 godzin temu, QkiZ napisał:

to nie rootuj. btw wrzucanie całego systemu przez kompa trwa szybciej niż aktualizowanie OTA.

Wiem że szybciej przez komputer ale jakoś nie znalazłem oficjalnego narzędzia do wgrywanie firmware Motoroli. A obraz systemu udostępnia oficjalnie Motorola na swojej stronie jakiejś czy można tylko z jakiegoś zbioru pobrać i liczyć że ktoś wrzucił najnowsze.

Zależy mi głównie na ota na telefonie bo to też wynika z tego że korzystam z tableta Windows i ogólnie musiał bym skanować antywirusem obraz systemu wiadomo podpiąć hub.itd. nie chcę sobię życia komplikować i wszystko musi działać na 100% bo nie mam czasu na zabawę z komputerem przy każdej aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ

Przecież jest oficjalny soft, nazywa mfastboot. Ja używam zwykłego fastboota od google. Motorola samą udostępnia pełne obrazy systemu, czego chcieć więcej. Mało który producent tak robi.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    39 minut temu, QkiZ napisał:

Przecież jest oficjalny soft, nazywa mfastboot. Ja używam zwykłego fastboota od google. Motorola samą udostępnia pełne obrazy systemu, czego chcieć więcej. Mało który producent tak robi.

Czy mógłbyś mi dać link do pobierania tych oficjalnych obrazów.

Sprawdzałem na xda i firmware center i jest dla g5s najnowsze

Npps 26.102-49-4 a takie akurat posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiec to jest najnowsza na g5s 

Myslalem ze ci chodzi o g5s plus-ma marcowa poprawke

No to zeby pozbyc sie brandu wgraj ta z xda polecenia do flashowania znajdziesz w flashfile.xml

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ
    Czy mógłbyś mi dać link do pobierania tych oficjalnych obrazów.
    Sprawdzałem na xda i firmware center i jest dla g5s najnowsze
    Npps 26.102-49-4 a takie akurat posiadam.
    https://rsdsecure-cloud.motorola.com/download/SANDERS_NPSS26.116-26-11_cid50_subsidy-DEFAULT_regulatory-DEFAULT_CFC.xml.zip
    Link do systemu z marcową aktualizacją. Jak będzie nowa wersja podmieniasz ją w linku. Kompletny system prosto od Motoroli, bez bloatware Playa.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 godzinę temu, QkiZ napisał:

https://rsdsecure-cloud.motorola.com/download/SANDERS_NPSS26.116-26-11_cid50_subsidy-DEFAULT_regulatory-DEFAULT_CFC.xml.zip
    Link do systemu z marcową aktualizacją. Jak będzie nowa wersja podmieniasz ją w linku. Kompletny system prosto od Motoroli, bez bloatware Playa.

Fajnie że na g5s plus udostępniają dzięki przynajmniej będę wiedział że takie coś istnieje.

Ale ja mam Motorolę g5s nazwa kodowa oprogramowania MONTANA po drugie nie mogę znaleźć numeracji poprawki marcowej możliwe że jej poprostu nie ma na ten model w tej chwili możliwe że poczekam na informacje na jakimś forum że taka aktualizacja wyszła na kanał retue i czy dostanę ją niezwłocznie a jak nie to wtedy spróbuj jakoś pozyskać soft.

Gorzej będzie jak udostępnią androida 8.0 bo wtedy na pewno będzie duże opóźnienie pewnie.

Jedyne co mi przeszkadza przeszkadza w sofcie Play to te aplikacje instalowane (można je usunąć odrazu i jedynie ta animacja Play przy włączaniu telefonu i dzwonki i tapety) a tak jest bezbłędny

Jak poprawki bezpieczeństwa ota będą na czas to raczej do androida Oreo poczekam z tymi zabawami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    log102

Moto G5S Plus 

Wariant oprogramowania: playpl 

Kanał oprogramowania: playpl 

Screenshot_20180409-195346.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oni maja jakas dziwna wersje

Ja tam brand odrazu po dostaniu telefonu wywalilem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi