Skocz do zawartości
Kitten

Moto G5S - aktualizacje oprogramowania.

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda wątek dotyczy wersji z plusem ale problem jest podobny. Nie mniej dziwi mnie dlaczego niby mój telefon, który jest w stanie fabrycznym bez żadnych zmian oprogramowania miałby być wadliwy.

Czy ktoś z was posiada dla g5s nowsza wersję? I czy jest to gra warta świeczki- dużo w sieci jest opinii że po aktualizacji pojawiają się problemy np z baterią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    21 godzin temu, mick989 napisał:

Jaki może być powód dla którego mój g5s kupiony na wolnym rynku, kanał reteu w dalszym ciągu ma poziom poprawek z października 17?

Parę osób z tego co czytałem na forum Motoroli kiedyś też miało ten problem i założyło temat i coś im tam raczej poradzili bo potem był temat rozwiązany dotyczyło to wersji europejskiej z Hiszpanii bodajże (chyba imei podawali jakoś im prywatnie i wysyłali ota) ale są też tematy nierozwiązane.

A ja dalej na sofcie play siedzę na poprawce z lutego mam nadzieje że w tym roku dostane porawkę od play na Motoroli g5s jakąś nowszą. A jak nie dostane to dopiero wgram czystego Oreo jak oczywiście pojawi się wcześniej niż porawka z Play.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe, dzwoniłem jakiś czas temu do Motoroli. Ale ich odpowiedź generalnie można podsumować słowami "my nic nie wiemy, my nie mamy takich informacji". Mówili też że na pewno każdy jest aktualizowany, tylko że idzie to partiami, więc oczywiście każdy sie doczeka, prędzej czy później, bla, bla, bla.

Które to było forum?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ

coś nie mogę pobrać wersji NPSS26.116-26-18 z https://rsdsecure-cloud.motorola.com/download/SANDERS_NPSS26.116-26-18_cid50_subsidy-DEFAULT_regulatory-DEFAULT_CFC.xml.zip dostaje cały czas access denied. kiedyś wystarczyło otworzyć link w trybie incognito

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Czytałem to forum, ale wątki są strasznie zdublowane i ciężko się odnaleźć.

Zabawne, wcześniej miałem Samsunga i LG, oba z brandem Plusa. Zrażony tym doświadczeniem unikałem jak ognia telefonu od plusa, playa, itp. 

I okazuje się że po kupieniu na wolnym rynku Motoroli z prawie czystym Androidem, ty Snajper2 masz od tego właśnie złego playa nowsze poprawki :-]

Edytowane przez mick989

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    20 godzin temu, mick989 napisał:

I okazuje się że po kupieniu na wolnym rynku Motoroli z prawie czystym Androidem, ty Snajper2 masz od tego właśnie złego playa nowsze poprawki :-]

Bardzo ciekawa sprawa.Ogólnie u mnie jeszcze źle nie jest z lutego poprawka więc tylko kwietniowa i teraz z czerwca w plecy oprócz poprawek bezpieczeństwa nic takiego większego te aktualizację nie wniosły chyba.Ale jak będę za dużo w plecy z tymi aktualizacjami to pewnie wgram to oprogramowanie metodą z xda chodź powiem szczerze jakoś mi się do tego nie spieszy.

Najbardziej zabawne z tym telefonem jest to że mój stary z1 compact śmiga na nieoficjalnym androidzie 8.1 a dla motoroli g5s jakaś cisza nie mogę znaleźć(nie żebym odrazu wgrywał ale dobrze by było mieć jakąś alternatywe na przyszłość chodź kiedyś się pojawi pewnie)

A o oficjalnym androidzie 8 to już nie mówię bo mają problemy straszne z jego wypuszczeniem i ale przecież nie wypuszczą oprogramowania z błędam.

Jedno jest pewne jakoś straciłem zaufanie w kwestii aktualizacji do tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ

Ja trochę też. Najpierw dają informacje że będzie Oreo a potem się z niej wycofują. Choć obiecali to już podczas wydawania telefonu. Z drugiej strony dobrze że są choć poprawki bezpieczeństwa. Są firmy które produkują smartfony i mają w pompce nawet te poprawki bezpieczeństwa. Na przykład HTC. Całe szczęście że Lenovo trzyma się GPL i daje kod źródłowy do krenela dzięki temu mamy customy.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

No ja na przykład nie dostaje nawet tych poprawek bezpieczeństwa ☺️ wciąż mam październik 2017. A na polskiej infolinii mówią, że na pewno każdy telefon je dostanie, mój też. Zależy to tylko od partii produkcyjnej. I, że tak w ogóle to powinienem zacząć od przywrócenia do ustawień fabrycznych (wg nich na pewno nie zaszkodzi).

Edytowane przez mick989

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi