Skocz do zawartości
Kitten

Moto G5S - aktualizacje oprogramowania.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie

Czy dało by radę zainstalować aktualizacje systemu (poprawki bezpieczeństwa) przez recovery (update zip) oczywiście mówię o telefonie z zablokowanym bootloderem i oficjalnym oprogramowaniu od producenta?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ

Czy samą aktualizację to nie wiem ale czytałem, że cały system można wgrać przez oficjalne recovery wrzucając plik z systemem do katalogu głównego pamięci wewnętrznej

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To teraz trudniejsze pytanie:

1 Czy ktoś wie czy można pobrać oprogramowanie Play w jakiś sposób z jakiejś strony?

2. Ktoś wie jak zdobyć plik modemu NON-HLOS.bin(obstawiam że tak się nazywa plik modemu w sumie to widać po komendach fastboot do wgrywania oprogramowania ale wolę się upewnić)  z oprogramowania Play (to tak na wszelki wypadek gdym miał problem z funkcją podstawową telefonu na oficjalnym oprogramowaniu)

3. Czy uda mi się skopiować aktualizację ota  którą dostane na  telefonie w celu wydobycia tego pliku NON-HLOS.bin bez roota?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ

1. Z Play będzie problem bo to oprogramowanie tylko w Polsce. Wersja retail jest bardziej popularna. Chyba że masz kogoś w Play aby wyniósł takie oprogramowanie.

2. Zapewne plik modemu o którym piszesz na żywca zapisany w raw na którejś partycji. Można go łatwo zrzucić przy pomocy polecenia dd. Ja miałem wersje Play i zainstalowałem retail i nie miałem żadnych problemów z modemem.

3. Po pierwsze, bez roota, albo bez odblokowania bootloadera nie wyciągniesz tego pliku. Bez roota da radę, ale będziesz potrzebował to zrobić z TWRP. Plik OTA będzie leżał na partycji /cache po pobraniu, ale jeszcze przed instalacją update'u. Po drugie z OTA niczego ciekawego nie wyciągniesz. Pliki OTA to patch'e, pliki różnicowe. W Motoroli robią pliki OTA porównując obraz partycji przed i po aktualizacji, wyciągają różnice i zapisują jako patch. Dzięki temu OTA to np. 70 MB a nie półtora giga jak w przypadku pełnego obrazu. Dlatego również patch nie zadziała jeśli cokolwiek zmodyfikujesz na którejkolwiek partycji. Motorola zakłada że user nie rootuje telefonu i spodziewa się że system ma taki stan jaki oni przewidują. Dlatego telefony z rootem wymagają pełnej wersji nowej wersji systemu, aby ominąć ten problem.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    log102
    W dniu 5.07.2018 o 22:04, QkiZ napisał:

A udało się komuś pobrać najnowszy ZIP z systemem https://rsdsecure-cloud.motorola.com/download/SANDERS_NPSS26.116-26-18_cid50_subsidy-DEFAULT_regulatory-DEFAULT_CFC.xml.zip ??

Nie, pobieranie idzie przez dosłownie 3 minuty i nagle przerywa, wywala błąd sieci. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ

u mnie się nawet nie zaczyna, od razu się kończy access denied.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ

Udało mi się pobrać z serwerów Motoroli ostatnią aktualizację, tzn. cały pełny system, nie rożnicówkę.
    https://drive.google.com/file/d/13K6W-Z4mkAAOqU7ZaNlML_Ws-5SE2YdS/view?usp=drivesdk
    Dziwne jest to że gdy próbowałem pobierać na Linuksie od razu dostawałem access denied. Na Windows, pod Explorer'em pytał się mnie gdzie zapisać plik a potem wywalał błąd. Dopiero na Edge zaczynało się pobierać, ale znów po jakimś czasie ściąganie było przerywane. Całe szczęście można kontynuować i tak po dwóch próbach udało się pobrać całość. Sprawdziłem integralność aktualizacji i jest ok.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    log102
    2 godziny temu, QkiZ napisał:

Udało mi się pobrać z serwerów Motoroli ostatnią aktualizację, tzn. cały pełny system, nie rożnicówkę.
    https://drive.google.com/file/d/13K6W-Z4mkAAOqU7ZaNlML_Ws-5SE2YdS/view?usp=drivesdk
    Dziwne jest to że gdy próbowałem pobierać na Linuksie od razu dostawałem access denied. Na Windows, pod Explorer'em pytał się mnie gdzie zapisać plik a potem wywalał błąd. Dopiero na Edge zaczynało się pobierać, ale znów po jakimś czasie ściąganie było przerywane. Całe szczęście można kontynuować i tak po dwóch próbach udało się pobrać całość. Sprawdziłem integralność aktualizacji i jest ok.

Jak instalowałeś? Przez wrzucenie do pamięci wewnętrznej czy przez fastboota? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    QkiZ

Jeszcze nie instalowałem. Pobrałem w robocie, jak wrócę do domu to zainstaluje. Zawsze instaluje przez fastboota, zrobiłem sobie skrypt do flaszowania systemu. Jeśli bym to zrobił z pamięci wewnętrznej przez recovery standardowe to pewnie skasowało by mi wszystkie ustawienia i aplikacje. W plikach xml w archiwum jest ustawione czyszczenie partycji /data.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    log102
    Napisano (edytowane)

Poszło bez problemu Dzięki @QkiZ 

Spoiler

2018-07-09 16.33.57.png

Edytowane przez log102

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi