Skocz do zawartości
kargul.x

Po przywróceniu ustawień fabrycznych nie da się skonfigurować

Rekomendowane odpowiedzi

Przywrócilem ustawienia fabryczne, bo nie mogłem wyłączyć blokady ekranu żadną z opisywanych metod. Po tej operacji telefon chce przy pierwszej konfiguracji przywrócić kopię zapasową, lub zacząć od zera. Kopii nie mam, konto google nigdy w nim nie było skonfigurowane, a opcja "zacznij od zera" przenosi mnie na początek kreatora konfiguracji.

Jak przejść dalej?

Telefon ma wgrane TWRP i był rootowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gwozdek

Załóż fake konto, dokończ konfigurację, a później usuń je, jeśli nie chcesz korzystać z usług Google.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx
16 minut temu, kargul.x napisał:

Telefon ma wgrane TWRP

Zrób format data w twrp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem, teraz "zacznij od zera" mnie nie przenosi na początek kreatora, tylko wraca do tego samego miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx

Zrobiłeś reset w twrp?

@kargul.x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sensie restart systemu po operacji formatowania? Tak, próbowałem, ale musiałem wymusić wyłączenie powerwm bo się nie chciał zrestartować. Miewałem już takie sytuacje wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx
6 minut temu, kargul.x napisał:

sensie restart systemu

Nie.

Piszesz, że masz wgrane twrp. Reset do fabrycznych z "ustawienia" działa poprawnie ze stock recovery.

Wejdź do twrp i zrób "format data".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, dzidexx napisał:

Wejdź do twrp i zrób "format data".

Tak właśnie zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx

Wgraj stock od "0".

@up

Poszukaj u nas/na xda - może znajdziesz jakiś dla twrp.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za pomoc.

Tak sobie poradziłem ostatecznie:

Sorzystałem z poradnika: https://forum.xda-developers.com/mate-9/how-to/guide-mate-9-flash-update-package-t3593108

Oczywiście wszystko pobrałem, pozmieniałem nazwy i wgrałem na kartę.

Tam piszą, że trzeba rebrand zrobić dwukrotnie wybireając inne tryby, ale po pierwszym telefon mi przestał się uruchamiać do innego trybu niż download lub fabryczne recovery i to mnie zaniepokoiło. Po pierwszym wgraniu blokuje się bootloader i trzeba go odblokować. Na 9. stronie forum pod tym poradnikiem  wrecklesswun opisał jak to zrobić, ale tego nie robiłem, bo zanim się tam dokopałem, znalazłem to:

Pobrałem narzędzie z punktu II.2 z postu autorstwa klocu26 i nim odblokowałem (oczywiście mając kod).

Wgrałem na nowo TWRP (bo nie dało się go uruchomić) przy użyciu Minimal ADB and Fastboot. Jak już się dało włączyć telefon w trybie TWRP,  zrobiłem drugi raz flashowanie według poradnika w pierwszym linku, w trybie "Same model update". Dopiero wtedy mi się udało wgrać nowy system.

Lubię kombinować, ale każdego telefonu trzeba się nauczyć. W swoich poprzednich też niejednokrotnie przekombinowałem, zanim się nauczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi