Skocz do zawartości
Gwozdek

root Odblokowanie bootloadera + TWRP + root (SuperSU lub Magisk).

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Odblokowanie bootloadera oraz uzyskanie roota oznacza utratę gwarancji producenta. Zanim przystąpisz do jakichkolwiek działań, dobrze rozważ swoje zamiary!

Poradnik przeznaczony jest dla P9 Lite 2017: PRA-LX1, LX2, LX3, LA-1

Do uzyskania roota potrzebny jest odblokowany bootloader i custom recovery, dlatego musisz wykonać wszystkie poniższe czynności.

Niezbędne pliki znajdziesz tutaj: https://mega.nz/#F!UllwwYjA!cLdLSlKbXiWeeXFsIKXBhQ

Upewnij się, że masz zainstalowane sterowniki od telefonu. Zainstaluj ADB na swoim komputerze, jeśli jeszcze go nie masz. Obraz recovery (prague311.img) umieść w głównym katalogu ADB. Paczkę SuperSU lub Magisk, w zależności od preferencji, umieść na karcie SD SuperSU albo Magisk (SuperSU2.82-EMUI5-dm-verityPermissive.zip lub Magisk-v13.0.zip).

Odblokowanie bootloadera:

Odblokowanie bootloadera usunie wszystkie dane z pamięci urządzenia! Wykonaj kopię zapasową ważnych plików!

1. W opcjach programistycznych odblokuj OEM i włącz debugowanie USB

2. Uzyskaj kod do odblokowania na tej stronie: https://emui.huawei.com/en/plugin/unlock/index i zapisz go w bezpiecznym miejscu!

3. Podłącz telefon do komputera. Uruchom telefon w trybie bootloader (wyłączony telefon podłącz do komputera i przytrzymaj jednocześnie Vol - i Power). Wpisz w wierszu poleceń adb devices

Jeśli telefon zostanie wykryty, okno zwróci Ci numer seryjny urządzenia. Następnie wpisz komendę adb reboot bootloader

4. Wpisz komendę fastboot oem unlock (Twój kod do odblokowania)

Jeśli wszystko pójdzie dobrze - w trybie fastboot pojawi się komunikat BOOTLOADER UNLOCKED

TWRP:

1. Będąc dalej w trybie bootloader, wpisz komendę fastboot flash recovery prague311.img

2. Aby przejść do TWRP, wpisz komendę fastboot reboot recovery

Root:

Uwaga! Magisk można instalować tylko, jeśli masz kompilację systemu co najmniej B164. SuperSU od wersji B170!

Magisk:

Spoiler

1. Zainstaluj aplikację na telefonie MagiskManager-v5.3.0.apk (przedtem umożliw instalację aplikacji z nieznanych źródeł).

2. W TWRP zrób flash pliku Magisk-v13.0.zip

3. W TWRP zrób flash pliku BusyBox-Magisk-1.25.zip

4. Uruchom system i zaktualizuj aplikację Magisk Manager.

SuperSU:

Spoiler

1. W TWRP zrób flash pliku SuperSU2.82-EMUI5-dm-verityPermissive.zip

2. Uruchom system i zainstaluj Busybox ze Sklepu Play w /Su/Xbin

Link do oryginalnego tematu: https://forum.xda-developers.com/p8lite/p8-lite-2017-discussion/how-to-root-huawei-p8-lite-2017-android-t3582179

https://www.android-hilfe.de/forum/root-custom-rom-modding-fuer-huawei-p8-lite-2017.3139/root-anleitung-how-to-root-2017-family-huawei-honor-geraete-der-reihe-pra-prague-android-7-0-emui-5-0.823799.html

Nie biorę odpowiedzialności za możliwie powstałe szkody podczas instalacji tej modyfikacji. Wszystko wykonujesz na własną odpowiedzialność!

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    itq5

Witam, w temacie który wcześniej napisałem o nieudanym roocie na kigroocie p9lite2017 odesłałeś mnie tutaj, mam kilka pytań. 

1. Sterowniki telefonu, wybacz jestem zielony. podłączenie telefonu wgrywa to za mnie skoro telefon działa i moge na niego pliki wrzucać, czy mówimy o czymś jeszcze zupełnie odmiennym. jesli tak o czym konkretnie

2 ADB, zazinstalowanego nie mam po 4latach na lumi500 wracam do "żywych" wcześniej miałem jakieś s3, byłem młodszy więcej rozumiałem ;) wróćmy do tematu, na google znalazłem wątek na XDA https://www.xda-developers.com/install-adb-windows-macos-linux/   jest jakiś download, czy to będzie to.

No bo próbuje tym, wg ich poradnika. klikam shift i prawy w menu, odpam wiersz pisze adb devices wyświetla się "list of devices attached" ponownie wpisuje to samo. tutaj było przy włączonym telefonie. próbuje tak jak w Twoim poście, odpalam w trybie bootloader wpisuje adb devices komunikat ten sam. także póki co tutaj utknąłem. oczywiście debugowanie włączone oem również żeby nie było niedomówień. 

3 superSU i magisk, jedyne czego nie robiłem. nie wiem może to jest najistotniejsze nie mam karty sd to pierwsze primo drugie czy bez karty da sie zrobić tego roota?. trzy ten adb devices wg xda powinien chulać bez tego wedle ich poradnika. magicsk i supersu to do roota jeśli dobrze rozumiem z TEGO poradnika. Może chodzi o sterowniki, wspominasz o nich -ja żadnych nie instalowałem. Bo nie wiem o czym rozmawiamy... :(

W czym więc tkwią moje problemy :(

edit.

pokombinowałem z ustawieniami fabrycznymi tam gdzie jest to debugowanie usb, bo zauważyłem że co to włącze to samo się wyłacza i tak w kółko. duzo na google spędziłem i znalazlem taki poradnik https://conexionlatam.blogspot.pe/2017/01/tutorial-desbloqueo-de-bootloader-en-el.html    przetłumaczyłem go sobie i generalnie z nim mi chyba poszło no sam nie wiem, niby do kroku 11 wszystko zrobiłem jak pisali ale ADB obecnie nie wykrywa mi znowu telefonu. debugowanie również właczam, ono się wyłacza... wcześniej było coś tam z kluczem Screenshot_20170513-013255+%25281%2529+- 

teraz kompletnie to się nie pojawia..,  OEM także mam zablokowane ale zaznaczone tak jakby było włączone. jak właczam telefon za pomocą volume down i power mam ten pomarańczowy komunikat. jak klikam volume up to mam emui reestore itd niestety zielonego androida z hasłem phone unlocked nie umiem odpalić chodzi mi o to konkretnie IMG-20161230-WA0006.jpg

tak więc rodzą sie kolejne pytanie, czy bootloader odblokowałem,  TWRP no niestety znowu mi urządzenia nie wykrywa ADB pewnie jest to spowodowane moim brakiem dostepu do zmiany opcji OEM oraz problemem z właczeniem debugowania usb  w poradniku którym się posługiwałem coś pisali o wyodrębnieniu jakiegoś pliku zip jeśli mówimy o OEM. Niestety nic nie rozumiem, nie jestem w stanie iść dalej więc liczę na pomoc ;) dalej jeszcze ważna kwestia jak już jakoś przeskocze TWRP i dojde do ROOTA konieczne jest robienie tego przez karte sd, czy da się jakoś to obejść? 

again edit 

generalnie po całym procesie unlocku bootloadera, stracilem prawie wszystkie aplikacje od klawiatury przez google play. troche kombinowałem doinstalowałem swift key, google play -to nie działało. zrobiłem ustawienia fabryczne. spowrotem mam wszystkie aplikacje, tylko wciąż oem zablokowane tym razem już nie w prawo jak wcześniej tylko w lewo co sugeruje że nie działa. debugowanie usb, raz działa są komunikaty z fotki wyżej, innym razem nie -obecnie właczone.  ADB nie wykrywa urządzenia więc nie wiem nawet czy bootloader działa czy nie bo lista urządzeń always jest pusta. uruchamianie telefonu volume downa and power pokazuje pomarańczowy komunikat z opcją wejścia w menu muji gdzie jest restore reebot i shout down. zielonego ludzika z unlock (fotka wyżej) nie znalazłem (może źle szukam)   utknałem... 

EdiT

Cały czas kombinuje, odkryłem że ADB czasami rusza jak właczam debugowanie na podłączonym telefonie... Wtedy rzeczywiście znajduje urządzenie utknąłem na etapie wgrania TWRP 

CFlRd5I.jpg

tak to mniej więcej wygląda. z tym że robiąc screena robiłem wszystko 2raz to znaczy, obecnie mam Filed co widać na obrazku po wpisaniu fastboot flash recovery prague311.img 

Aczkolwiek robiąc to po raz pierwszy nie przeczytałem co tam było, widziałem tylko Finish, a że korzystałem też z tego poradnika /ciach/

To odłączyłem telefon i chciałem go uruchomić za pomocą power and volume UP trzymałem do oporu, odpaliłem emui menu z reebotem, Wipe data/Factory resetem i Wipe cache partition. Nie wiem co to i do czego -nie tykam. Zwłaszcza że nie wyglądało to tak jak w poradniku... więc cały proces powtórzyłem, stąd powyższy screen. Co mogę zrobić dalej?

Edytowane przez Gwozdek
    Usuwam adres do konkurencyjnej witryny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    itq5
    23 minuty temu, dzanas69 napisał:

Czy na tej stronie https://emui.huawei.com/en/plugin/unlock/index  trzeba się najpierw zarejestrować aby uzyskać ten kod?

zapewne tak, ja konto huawei w telefonie połączyłem z kontem google więc nim logowałem w telefonie -jak i na tej stronie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@itq5 Czyli podsumowując, masz już odblokowany bootloader? Na ekranie z zielonym robocikiem masz napis Bootloader UNLOCKED i FRP UNLOCKED? Możesz zrobić zdjęcie? Nie musisz mieć tych plików na karcie SD, mogą być w pamięci wewnętrznej. Jeśli komputer nie wykrywa telefonu w debugowaniu USB, znajdź w opcjach programistycznych pozycję Cofnij zezwolenie na debugowanie USB i ją aktywuj. Spróbuj ponownie. Wejdź na PC w Start -> wpisz cmd i uruchom jako administrator. Wtedy pisz komendy.

A, jeszcze jedno. Masz ADB zainstalowane na dysku C?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    itq5

Niestety ze zdjęciem jest problem bo właśnie telefon wziąłem gdy lumia500 z poprzedniej epoki odmówiła działania. Zresztą i tak fotka z niej nic by nie pomogła ;) 

Generalnie z debugowaniem tak jak mówisz, raz działa raz nie głównie zaczyna działać jak ustawiam je na podłączonej już komórce przy włączonym ADB. co do instalacji -nie wiem jak ona wygląda ;) jest na pulpicie a ja w folderze klikam shift i prawy i wiersz poleceń. jeśli o tym mówimy to działa i jest na C. 

Po wpisaniu adb reebot botloader, pojawia się android informujący że PHONE jest unlocked. niestety FRP o którym wspominasz jest Lock. 

Myśle że to nie istotne ale przepisze też dla pewności to co jest nad głową androida

FASTBOOT&RESCUE MODE

Please Connect Usb Cable to

Your Computer and open Hisuite

Android reboot reason:

bootloader

NA reboot_enter_fastboot_common_func

Nic więcej nie ma. na tym etapie próbowałem wgrać prague311.img wg twojego poradnika, niestety pojawia się Filed jak na screenie wyżej. 

Ważnym nadmienienia jest też to że nie jestem w stanie odblokować OEM -całe jest na szaro czego bym nie robił. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Myślę, że to właśnie to OEM powoduje problemy. Może specjaliści coś doradzą :P @dzidexx @piskorfa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    itq5
    9 minut temu, Gwozdek napisał:

Myślę, że to właśnie to OEM powoduje problemy. Może specjaliści coś doradzą :P @dzidexx @piskorfa

Tak też czytałem na XDA że jest to bezpośrednio ze sobą powiązane :(

Od siebie pomyślałem że może odblokowując bootloadera wszystko było ok... Tylko jak zobaczyłem brak klawiatury, brak apek google i ogólnie nie za wiele działało to dałem ustawienia fabryczne które problem załatały. Pomyslałem że może fabryczne ustawienia zablokowały opcje OEM i FRP więc pomyślałem o ponownym odblokowaniu bootloadera, zrobieniu tego HARD Resetu który miałem, i może te opcje by działały. Niestety mogę powtórzyć tej czynności bo mam Failed, pewnie dlatego że już to zrobiłem. 

Edytowane przez itq5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Kiedyś na P8 Lite też blokowałem bootloader i efekt mnie zaskoczył. System nie chciał się uruchomić. Nie mam bladego pojęcia co spowodowało tę awarię, komendy były na 100% poprawne. Akurat rozwiązanie tego problemu długo nie trwało, bo wystarczyło wgrać ponownie system przez kartę SD (wtedy miałem już stockowe recovery). Nie żebym Ci to doradzał, bo nie wiem, jak u Ciebie to poskutkuje i gdzie można pobrać soft, żeby go wgrać przez SD (której notabene nie masz).

Ale tak teoretycznie - myślę, że ponowna blokada bootloadera, przywrócenie ustawień fabrycznych mogłyby pomóc z tym wyszarzonym OEM Unlock.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    itq5
    Teraz, Gwozdek napisał:

Kiedyś na P8 Lite też blokowałem bootloader i efekt mnie zaskoczył. System nie chciał się uruchomić. Nie mam bladego pojęcia co spowodowało tę awarię, komendy były na 100% poprawne. Akurat rozwiązanie tego problemu długo nie trwało, bo wystarczyło wgrać ponownie system przez kartę SD (wtedy miałem już stockowe recovery). Nie żebym Ci to doradzał, bo nie wiem, jak u Ciebie to poskutkuje i gdzie można pobrać soft, żeby go wgrać przez SD (której notabene nie masz).

Ale tak teoretycznie - myślę, że ponowna blokada bootloadera, przywrócenie ustawień fabrycznych mogłyby pomóc z tym wyszarzonym OEM Unlock.

No o tym samym pomyslałem, ale jak mówie zielony jestem 3-4 lata bez zabawek w tym sytemie. Możesz mi doradzić jak zablokować bootloader i czy do odblokowania potrzebuje wtedy kolejny kod ze strony czy tamten dalej będzie działał? i co najwazniejsze czy obejdzie się tutaj bez kombinowania z softami. na prawde jak czytam te poradniki, ja nie chce tego robić bo ten napływ informacji mi rozsadza głowę ;) Wcześniej zanim roobiłem unlock, pamięttam oem mogłem odblokować. Dopiero po unlocku po którym defakto zrobiłem też ustawienia fabryczne bo brak apek play i klawiatury mnie przeraził. Zaczałem działać dalej. Także pomyślałem że może ponownie by to zrobić, olać apki olać playa. po prostu pójść krok dalej, o ile ten krok byłby możliwy z może odblokowanym OEM...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi